איך מבטלים BDI שלילי?

חוק נתוני האשראי החדש בישראל מגדיר כי כלל המידע הפיננסי הכולל היסטוריית אשראי והתנהלות פיננסית מועבר על ידי בנק ישראל וגופי אשראי נוספים והם אלו שאחראים לשקף לגופים נותני האשראי, ההלוואות וכן גופים פיננסיים נוספים את תמונת המצב באשר ליכולת הלקוח לעמוד בהתחייבויותיו הפיננסיות.
במצב בו ללקוח יש צ'קים שחזרו, תיקים פתוחים או סגורים בהוצאה לפועל, פיגורים בתשלומים או פשיטות רגל – כלל אלו מעידים כי הלקוח אינו יכול לעמוד בהתחייבויותיו ויובילו לריבית מרקיעת שחקים או אפילו לסירוב מידי ומוחלט בקבלת אשראי או הלוואה. המצב הנ"ל מתבטא ב-BDI שלילי.

 

בעת בקשה הלוואה – חברת המימון ניגשת לדוח ה- BDI שלכם

כאשר לקוח מגיע לגוף נותן אשראי כמו בנק, חברת מימון או מגרש רכב מיד יוציאו עבורו "דו"ח BDI" בו יופיע אור אדום ושלילי או ירוק וחיובי אשר יורה על התקשרות או חוסר התקשרות עמו. כאשר ללקוח ישנו BDI שלילי הוא יהיה מודע לכך מראש ולעובדה שקרו אחד מהדברים הבאים: הגבלה על החשבון, עיקולים בחשבון, פשיטות רגל, פיגורים בעסקאות, תביעות משפטיות פיננסיות פתוחות, תיקים בהוצאה לפועל, חזרת צ'קים ופשיטות רגל. כלל המידע נאסף אודות הלקוח במשך תקופות זמן משתנות, כאשר המידע אף עלול להישמר במשך 7 שנים ולהשפיע על עתידכם. עם זאת, קיימת האפשרות לבטל BDI שלילי.

 

קצת סדר בבלאגן – מה הוא דוח בי די אי?

בי די אי היא חברה אשר עוסקת בהענקת שירותים פיננסיים לעסקים ולחברות אשראי שונות, על מנת שאלו יוכלו להעריך את סיכון האשראי שלהם. כלומר, החברה מדרגת לעסקים כלשהם את מידת הסיכון בה טמונה ניתנת ההלוואה ללקוח מסוים, על ידי הערכת הסבירות שאותו לקוח יהיה מסוגל להחזיר את ההלוואה בזמן, ובהתאם לתנאי ההסכם. בי די אי הינו מעקב אחר ההתנהלות הפיננסית שלכם, ובכללם נמנה גם איסוף נתונים שלכם כמו עמידה או עמידה בהתחייבויות שונות, אופן עמידה בתשלומים, וכן הלאה.

בי איי די שואבת את רוב המידע ממנו היא מפיקה את הדוחות, בעיקר מכונס הנכסים, מהבנקים השונים, מנתוני בנק ישראל, וגם משתמשת בנתונים של חברות הביטוח או הסלולר שלכם, ואפילו מבתי המשפט. כך, המידע אשר נאגר על ידי בי אי די הינו רחב ומגוון, ואותה חברה יכולה להבין את צורת ההתנהלות הכלכלית שלכם באופן רחב ומדויק, על מנת להפיק מידת סיכון של חברת האשראי או הבנק בעת מתן ההלוואה. נציין כי בדוח הבי די אי ישנם נתונים חיוביים וגם נתונים שליליים.

 

משמעותו הרחבה של דוח בי די אי

אם כן, נראה  כי לדוח בי די אי, או בקיצור  – BDI ישנו השלכה ישירה על העתיד הכלכלי שלכם, ועל הסיכוי שלכם לקבלת הלוואה מגופי המימון והבנקים השונים. זאת משום שדוח ה-   BDI קובע במידה רבה האם גוף המימון ממנו ביקשתם את ההלוואה יענה לבקשתכם, ואם כן – באילו תנאים הוא יעניק לכם את ההלוואה. תנאי הלוואה כוללים בתוכם נתונים רבים כמו גובה וסוג הריבית, סכום ההלוואה, משך נתינת הלוואה ומועדי ההחזר של ההלוואה.

 

ואם ישנה טעות בדוח ה- BDI?

קיימים מקרים רבים בהם הנתונים המדווחים מלשכות האשראי הם שגויים בין אם מדובר בטעות אנוש ובין אם מדובר בדיווח שגוי מהיסוד ולעיתים אף תוקף הנתונים היה אמור להיות קצר הרבה יותר מזה שמדווח בפועל.
למעשה קיימות אינספור עילות בחוק שעשויות לבטל את רישום הנתונים השליליים ולהפוך את ה-BDI מאדום לירוק. על מנת למחוק את הנתונים השליליים יש להגיש בקשות לתיקון מידע למקור אותו עשה את הטעות עליה אנו מעוניינים לערער. עם זאת, לא תמיד הלקוח ידע על מה ניתן לערער וחשוב מכך- באיזו דרך לעשות זאת.

 

כאן אנחנו נכנסים לתמונה!

בחברתנו עובד צוות מנוסה בעל ידע נרחב ומעמיק בתחום העוסק בכך שנים זה מכבר אשר ידע לעבור ביחד איתכם את התהליך בצורה הטובה עם ליווי אישי וצמוד לכל אורכו. טיפלנו בכלל המקרים שיכולים להיות בביטול BDI שלילי, שכן זאת מלאכתנו בכל יום ולכן אנו יודעים לעשות זאת באופן המקצועי ביותר שאפשר.
מאחר ואנחנו יודעים כמה BDI שלילי יכול להיות מושלך לכל תחומי החיים אנו מתחייבים לבצע את השירות הכי טוב שאפשר עבור לקוחותינו מתוך דאגה אמיתית וכנה להם.

פנו אלינו עוד היום על מנת להבטיח לעצמם לצאת לדרך חדשה.

איך מבטלים BDI שלילי?
איך מבטלים BDI שלילי?
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?