האם ניתן לנקות דוח אשראי ולמחוק נתונים שליליים?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > האם ניתן לנקות דוח אשראי ולמחוק נתונים שליליים?

כל אזרח בגיר (שגילו מעל 18) רשאי להוציא עבורו דו"ח נתוני אשראי אשר בו מופיעים במקום אחד ומרוכז כלל ההתחייבויות הפיננסיות שלו והריביות אותן הוא משלם.

כך למשל הדו"ח יכלול מידע על הלוואות של הלקוח, מסגרות אשראי, עסקאות להן הוא ערב, פעילויות של צ'קים והוראות קבע וכדומה.
עם זאת על אף הנתונים החיוביים שהדו"ח מכילף כך גם יתלוו אליו נתונים שליליים (במידה והיו כאלו), כמו: פיגורים בעסקאות, תיקים פתוחים ו/או סגורים בהוצאה לפועל, הוראות קבע וצ'קים שחזרו, פשיטות רגל וכל נתון אחר ולא המזערי ביותר העלול להעיד על אי עמידה בפירעון התשלומים אליהם התחייב הלקוח כאשר כלל אלו עלולים לגרום לסירוב במתן הלוואות, משכנתאות ואשראי.

 

אם כך, האם מדובר בגזירת גורל?

התשובה לכך היא – לא! פעמים רבות תוקף הנתונים המופיעים בדו"ח אינו רלוונטי, אול לחילופין – מופיע בו מידע שגוי או כזה שלא היה אמור להופיע בו כלל.
באופן כזה מעל מחצית מבעלי הרישום השלילי בדו"ח יכולים לנקות את נתוני העבר ולשנות את גורלם.
כאמור, במסגרת השינוי שנעשה לאחרונה בחוק לצרכנים רבים ישנה האפשרות למחוק ולנקות את המידע השלילי המופיע אודותם ולצאת לדרך חדשה.

האם ניתן לנקות דוח אשראי ולמחוק נתונים שליליים?
האם ניתן לנקות דוח אשראי ולמחוק נתונים שליליים?
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?