בדיקת BDI

האזינו עכשיו:

פניתם לבנק בבקשה לקבלת הלוואה למטרה כלשהי והבנק דחה אתכם,תוך כדי הטיעון שיש לכם BDI שלילי? זהו בדיוק הזמן המתאים להבין מה הן בדיקת BDI ובדיקת BDI בנק ישראל וגם – מה אתם צריכים לעשות כדי להתמודד איתן. נזכיר, כי, כיום, בניגוד לעבר, המידע זמין ונגיש, גם אם הוא אינו חינמי, ולכן, חשוב מאד להיות עם אצבע על הדופק כל הזמן, על מנת שלא להיות מופתעים בזמן אמת, כשאתם מבקשים מהבנק אשראי או הלוואה.

האם BDI שלילי מצריך מחיקת BDI?

למעשה, אין מינוח פיננסי אמיתי כזה – BDI שלילי. כאשר בנקאי או חברת אשראי משתמשים במינוח הזה, הם עשויים להתכוון לאחת משלוש האופציות הבאות – חיווי האשראי שלכם הוא שלילי,

תוצאות בדיקת דירוג אשראי שלכם הן נמוכות או שמופיעים נתונים שליליים בדו”חות הנתונים שלכם. כל שלושה הפלטים הללו מבוססים על נתוני אשראי שמקורם הוא מאגר נתוני אשראי של בנק ישראל.

BDI, כלשכת אשראי, מעבדת את הנתונים לכלל דירוג האשראי, חיווי אשראי והדו”ח העצמי (המהווה את תמציתו של דו”ח ריכוז הנתונים המורחב).

למרות שבדיקת BDI אינה חינמית, עבור סכום לא גבוה, בן כמה עשרות ₪, תוכלו לבצע את הבדיקה, לאתר את “מקור” הבעיה, ולהבין, מדוע ה-BDI שלכם נחשב ל”שלילי”.

הבדיקה, עצמה, קצרה למדי (היא אורכת פחות אפילו משתי דקות). בסיומה, תקבלו את הדו”ח העצמי, שיכלול תמצית נתונים – המבוססת על דו”ח ריכוז נתונים, דירוג אשראי והמחשה ויזואלית של הגורמים השונים שהשפיעו על הדירוג השלילי!

את דוח שלכם בבנק ישראל, תוכלו להזמין אונליין בקישור זה. בעוד שהדו”חות מבנק ישראל ישלחו אליכם למייל, הדוח העצמי מטעם BDI מוצג על המסך, וניתן לשמור אותו במחשב באמצעות הורדה.

בדיקת BDI
בדיקת BDI

מהם הדברים אליהם חשוב להתייחס בעת קבלת דו”חות בדיקת BDI?

הדו”חות מכילים אינדיקטורים ויזואליים בצבעים שונים. בדומה לשיטת הרמזור אותה פגשנו בעת הקורונה, הצבעים בדו”חות הם אדום, כתום וירוק.

אינדיקטורים שהם בתחום האדום או בתחום הכתום מייצגים נתונים שליליים – מה שהייתם מכנים “BDI שלילי”, בעוד שאינדיקטורים ירוקים – מייצגים את הנתונים החיוביים. אינדיקטור שאליו יש להקדיש תשומת לב מיוחדת, הוא במיוחד, זה המכונה “מובהקות לאי פירעון לעניין חיווי”. אינדיקטור זה, מייצג את חיווי האשראי שלכם, כך שכל צבע שהוא אינו ירוק באינדיקטור זה, מורה על חיווי אשראי שלילי.

למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

 

בדיקת BDI
בדיקת BDI

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?