דוח אשראי

עולם ההלוואות והאשראי רווי במידע ובנתונים שונים, שאותם, ניתן לפלח ולהציג באמצעות הדוחות השונים, כדוגמת דוח אשראי, דוח BDI, דוח אשראי צרכני או דוח חיווי אשראי. בשורה התחתונה, כל הדו"חות האלו מטרתם, פחות או יותר, זהה – לתת תמונת מצב פיננסית כוללת ככל האפשר לגוף המלווה או המציע אשראי על לקוח ספציפי. מחשבה הגיונית למדי, מכיוון שאין ולא גוף בנקאי או חוץ בנקאי אחד שישמח להעניק הלוואה לאדם שהוא אינו מכיר, מבלי להעריך, מראש, את הסיכונים הכרוכה בפעולה כזו. אין ספק, כי, מבחינתם, הגופים המלווים צודקים ברצונם לקבל כמה שיותר מידע על התנהלותו הפיננסית של הלקוח, אבל, וכאן אולי נפתיע אתכם, בניגוד לעבר, שבוא המידע מסוג זה היה נחלתם הבלעדית של הבנקים, כיום, בזכות מאגר נתוני האשראי המנוהל על ידי בנק ישראל, הוא הפך לנחלתם של כל הגופים ספקי האשראי, בנקאיים וחוץ בנקאיים כאחד.

 

סוגי הדו"חות השונים

דו"ח אשראי, המכונה גם דו"ח נתוני אשראי – דו"ח אותו מפיקה לשכת האשראי עבור ספקי האשראי על בסיס הנתונים המצויים במערכת נתוני האשראי. דו"ח זה מסייע לגוף המספק את האשראי בהחלטה האם לתת ללקוח מסוים אשראי ובאלו תנאים לתת אותו. על מנת להפיק דו"ח כזה, נדרש ספק האשראי לקבל את הסכמת הלקוח למסירת המידע באמצעות טופס הסכמה למסירת נתונים.

דו"ח ריכוז נתונים עצמי – דו"ח אותו יכול כל אדם להזמין אונליין ממערכת נתוני האשראי, ונכללים בו כל נתוני האשראי הנוגעים אליו. כל אדם זכאי לקבלת דו"ח אחד כזה חינם בשנה קלנדרית.

דוח bdi עצמי – דו"ח אותו ניתן להזמין מ- BDI – לשכת האשראי. דו"ח זה מהווה תמצית ויזואלית של דו"ח ריכוז נתונים העצמי, וממחיש בצורה גראפית את קיומם של נתוני האשראי השליליים. הוא כולל את דוח חיווי אשראי, דירוג אשראי ועוד.

דו"ח תמצית נתוני הלקוח – דוח מתומצת מציג עסקאות אשראי פעילות הליכים פתוחים בהוצל"פ ואצל כונס הנכסים הרשמי וגם הגבלות המוטלות על חשבונות הבנק להתאם לחוק שיקים ללא כיסוי.

 

מחיקת BDI שלילי – מחיקת נתוני אשראי

קבלת הדו"חות השונים מאפשרת ללקוחות לטפל בענייניהם הלא סגורים, המכתימים את הדו"חות והופכים אותם, הלקוחות, ל"מסוכנים עבור ספקי האשראי הבנקאיים והחוץ בנקאיים. באופן זה, אינדיקטורים שליליים יכולים להיות מטופלים, ובעת קבלת הלוואה, הדו"חות שיופקו על ידי ספקי האשראי יהיו נקיים.

דוח אשראי
דוח אשראי
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?