איך אפשר לשפר דירוג אשראי נמוך

אם הייתה לכם היסטוריה פיננסית שלילית הכוללת בתוכה הלוואות שהוחזרו באיחור, שנים של יתרות גבוהות באשראי, תיקים פתוחים בהוצאה לפועל או עיקולים –כנראה שיש לכם דירוג אשראי שלילי מתחת לממוצע ואולי אפילו דירוג אשראי נמוך.

עם דירוג אשראי נמוך, ייתכן שלא תוכלו לקבל אישור להחזקת כרטיסי אשראי ואף תקבלו סירוב לבקשות הלוואה. אפילו אם יינתן לכם אישור להלוואות ולמשכנתאות תשלמו ריבית גבוהה ביותר בגלל דירוג האשראי שלכם בהשוואה ללווים עם דירוג אשראי גבוה.

החדשות הטובות הן  שתוכלו לתקן את דירוג האשראי שלכם לבד. זה רק דורש מעט ידע וסבלנות. עם זאת, חשוב לציין כי עבור שיפור דירוג אשראי משמעותי עליכם להיוועץ בחברה בתחום כדי שתגרום לתוצאות מהירות וטובות הרבה יותר.

ראשית עליכם לבדוק את הסטטוס הנוכחי שלכם- הדבר כולל סדר מוחלט בחשבונות האשראי, הבנק וריכוז הנתונים שלכם אצל בנק ישראל. עליכם לוודא כי אין הלוואה ששכחתם לסגור, צ'קים שחזרו לכם או חובות שקיימים אצלכם ואתם לא מודעים אליהם.

עליכם לוודא כי אתם משלמים את כל החובות שלכם ולא נמצאים במצב כלכלי שהוא בעייתי- על מנת שהבנקים וחברות האשראי יוכלו להתחיל לסמוך עליכם בשנית ולהעניק לכם אשראי חדש ולהעלאות את מסגרת החשבון שלכם.

בררו היכן אתם עומדים

לפני שתתחילו בתיקון ובשיפור דירוג האשראי שלכם, תרצו לקבל עותקים של דוחות האשראי המלאים שלכם מ- 5 השנים האחרונות. דוח כזה נקרא "דוח ריכוז נתונים" והוא מונפק דרך מערכת נתוני האשראי בקישור הבא:

https://www.creditdata.org.il

יש לציין כי את הדוח ניתן להנפיק בחינם פעם אחת בשנה עבור כל לקוח.

אל תגישו בקשה לקבלת אשראי חדש או להלוואה

בכל פעם שאתם מגישים בקשה לקבלת אשראי חדש, הלוואה או משכנתא הנתונים האלו מופיעים בדו"ח נתוני האשראי שלכם ואם יש לכם יותר מדי בקשות מהבנק ומחברת האשראי בתוך שנתיים-שלוש דירוג האשראי שלכם ייפגע.
באופן כללי, צרכנים עם דירוג אשראי טוב יכול לבקש אשראי כמה פעמים בכל שנה לפני שהוא מתחיל להשפיע על ציון דירוג האשראי שלו. עם זאת, אם אתם כבר מתחילים עם דירוג אשראי שהוא מתחת לממוצע – לפניות אלה קיים סיכוי גבוה לפגוע ולהשפיע על דירוג האשראי שלכם ולעכב את מטרתכם הסופית שהיא כמובן שיפור דירוג האשראי שלכם.

פנו לחברה מקצועית בתחום- תהליך שיפור דירוג אשראי הינו תהליך משפטי מורכב ומקצועי אשר כפוף לחוקי מדינת ישראל, על כן אנו ממליצים על פנייה למומחים בתחום שיעזרו לכם להתמודד עם התהליך הבעייתי ויעזרו לכם להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

אנו בקרדיט קלין מתמחים בשיפור ומחיקת נתוני אשראי ובמחיקת BDI שלילי.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

כתיבת תגובה

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?