מאגר נתוני אשראי

בשנים האחרונות חזינו בקידומן של היוזמות השונות שמטרתן הגברת התחרות בשוק האשראי לאנשים הפרטיים ולמשקי בית, שנשלט, עד לפני זמן לא רב, בידי הבנקים. הוועדה אשר בדקה את הנושא מקרוב המליצה על הקמתו של מאגר נתוני אשראי שמטרתו העיקרית היא שיתוף מידע הנוגע להיסטוריית האשראי של הלקוחות. פועל יוצא מכך, הם הגדלת היצע האשראי והגברת התחרות בתחום, כששחקניות חוץ בנקאיות, שעד כה, מודרו מהמידע הרלוונטי נכנסות לתמונה ומעצבות אותה מחדש באופן תחרותי יותר. לאחר אישורו של חוק מאגר נתוני האשראי, בנק ישראל הוא הגוף שבאחריותו ימצא מאגר נתוני אשראי משותף זה והוא זה אשר מנהל ומרכז את הפרויקט.

 

ידע זה כוח – דוח אשראי נותן כוח רב עוד יותר

הקמתו של מאגר נתוני אשראי נובעת מתוך התובנה כי שליטתם של הבנקים באשראי לפרטיים ולמשקי בית מבוססת על הידע הרב על לקוחותיהם המצוי בידיהם. מידע, כגון דוח ריכוז נתונים או דוח bdi הוא המאפשר לבנקים את ניתוח הסיכונים המדויק לגבי כל לקוח הפונה אליהם, ובכך, הוא גם מאפשר להם לדעת האם כדאי / משתלם / מסוכן להם להלוות לו כסף או לתת לו אשראי בנקאי. הקמת מאגר נתוני אשראי הפתוח לכל הגופים המציעים אשראי במשק מאפשר להם לנהל את סיכוניהם בצורה מושכלת וטובה יותר, מצמצם את הריביות העודפות, שאותם נאלצו לקחת כדי לכסות את הסיכונים הבלתי ידועים, ומשפר באופן דרמטית את האטרקטיביות שלהם ואת יכולותיהם להתחרות בבנקים.

 

מחיקת bdi שלילי – מחיקת נתוני אשראי

נתונים שליליים הנוגעים ליכולותיהם של הלקוחות ולהיסטוריה הפיננסית שלהם, אף הם היוו קלף מיקוח בידי הבנקים, שכאמור, עד לפני זמן לא רב נהנו מחוסר בתחרות בתחום. כך, נוצרו מצבים שבהם, לאחר קבלת תשובה שלילית מהבנק, נאלץ לקוח למצוא פתרונות ממוסדים פחות, חוקיים פחות, בטוחים פחות וגם כאלו שעלו לו הרבה יותר כסף ממה שהייתה אמורה "לעלות" לו הלוואה מגוף בנקאי מסודר. לקיחת הלוואות בשוק האפור, לדוגמה, הייתה תוצאה ישירה של המונופול של הבנקים על תחום האשראי וההלוואות לפרטיים. האופציה האחרת שעמדה בפני לקוח מסורב כזה, היו חברות שהציעו שירותים כגון מחיקת bdi שלילי או מחיקת נתוני אשראי, וגם אלו, לא תמיד נוהלו בידי אנשים שומרי חוק, מה שטמן בפני הלקוח המסורב פח פלילי נוסף, שלא תמיד הוא היה מודע לקיומו.

למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מאגר נתוני אשראי
מאגר נתוני אשראי
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

תגובה אחת על “מאגר נתוני אשראי”

שלום
הייתי רוצה לבדוק את נתוני האשראי שלי כולל בי די אי
אודה לכם מאד
טלפון 0523098802

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?