חושבים על מחיקת נתוני אשראי שליליים?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > חושבים על מחיקת נתוני אשראי שליליים?

בשנים האחרונות המונחים מחיקת BDI שלילי, שיפור דירוג אשראי ותיקון דו"ח נתוני אשראי עולים יותר ויותר על הפרק.

הסיבה שמונחים אלו מוצפים יותר ויותר הם בעקבות כניסתו של חוק נתוני אשראי – חוק זה נכנס לתוקף לפני כשנתיים, בחודש אפריל 2019 וזאת במטרה ולהסדיר פתיחה של מאגר נתוני אשראי אשר יהיה מנוהל על ידי בנק ישראל.

משמעות הדבר בפועל היא שכעת מעבר לבנקים, גם גופים פיננסים אחרים (כמו למשל מקומות המספקים אשראי צרכני) יוכלו לקבל מידע על מבקשי הבקשות, וזאת במטרה ולדעת האם מתן ההלוואה או האשראי יהיה כרוך בסיכון או לא, ובמילים אחרות – האם הם מסכנים את עצמם ואת חברתם בעת אישור הלוואה או לא.

חברות אלו יוכלו לקבל עליכם מידע כגון הפעולות הפיננסיות שלכם מהשנים האחרונות – האם עמדתם בתשלומי ההלוואה שלכם בעבר, האם החזרתם אותם בפיגורים, האם חזרו לכם צ'קים, האם חרגתם ממסגרת האשראי שלכם או ממסגרת החשבון עובר ושב שלכם ועוד.

כל המידע הזה מתרכז בדו"ח של בנק ישראל הנקרא דו"ח נתוני אשראי אשר מתעדכן כל מספר של שנים ומאגד בתוכו את כל הפעילויות השליליות והחיוביות שביצעתם.

במידה וקיימים נתונים אשראי שליליים בדו"ח נתוני האשראי שלכם – חיווי האשראי שלכם או במילים אחרות הBDI שלכם, יהיה שלילי ואדום.
במידה והתנהלות הפיננסית שלכם הייתה טובה – עמדתם בהלוואות, לא חרגתם ממסגרת האשראי, חשבון ולא נכנסתם למינוס – הבידיאי שלכם יהיה חיובי וירוק.

 

אך מה היא משמעות הדבר?

במידה ויש לכם BDI שלילי – הבנק או חברות פיננסיות שונות – לא יאשרו לכם הלוואה, משכנתא, מימון לרכב או אפילו כרטיסי אשראי וזאת מתוך המחשבה כי התנהלות מולכם יכולה להיות כרוכה בסיכון כלכלי עבורם. במידה והבנק כן יחליט בכל זאת לתת לכם הלוואה או משכנתא, הריבית אותה תקבלו תהיה משמעותית גבוה יותר מהריבית אותה הייתם משלמים אם הBDI שלכם היה ירוק. כמו כן, התנאים בבנק יהיו משמעותית פחות טובים כאשר אתם מחזיקים בחיווי אשראי אדום או BDI שלילי.

 

אז איך אפשר לתקן חיווי אשראי ובידיאי שלילי?

בפועל קיימות 2 אופציות עיקריות: הראשונה היא אופציה של שיפור עצמאי – לא לבקש מן הבנק הלוואה או משכנתא, כרטיסי אשראי, צ'קים והגדלה של מסגרות במשך 7 עד 10 שנים – עד שישתפר לכם עצמאית הBDI, כמו כן עליכם להקפיד לא להיכנס למינוס וכי אתם משלמים וסוגרים את כל חובות העבר שלכם. במידה וההתנהלות הפיננסית שלכם הייתה טובה תוך טווח זמן של בין שבע לעשר שנים חיווי האשראי שלכם והBDI שלכם אמור לעבור מסטטוס שלילי לסטטוס חיובי.

האופציה השנייה היא מחיקה וניקוי של בידיאי שלילי – תוכלו לפנות לחברה מקצועית אשר תעזור לכם עם ההליך הבירוקרטי מול בנק ישראל, מדובר בהליך מסובך מאוד ועל כן מומלץ לפנות למומחה בתחום ולא להגיש ערעור עצמאית וזאת מכיוון שבמידה והערעור לא הוגש כמו שצריך או שלא כנהוג בחוק– הוא יכול לדרדר ולפגוע עוד יותר בחיווי האשראי שלכם ולהפוך את הבי די איי שלכם לאדום יותר, ולעכב ולפגוע בתהליך השיפור של נתוני האשראי שלכם בצורה משמעותית.

אנו בקרדיט קלין, החברה הגדולה והמומחית ביותר בישראל למחיקת BDI שלילי ושיפור דירוג אשראי מתמחים מזה 9 שנים בשיפור נתוני אשראי ובמחיקת BDI שלילי, ובעזרת ליווי של הצוות המשפטי שלנו, תוכלו לתקן ולשפר את נתוני אשראי שלכם תוך 29 ימים בלבד!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

חושבים על מחיקת נתוני אשראי שליליים?
חושבים על מחיקת נתוני אשראי שליליים?
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?