מה זה מאגר נתוני אשראי ובשביל מה צריך אותו?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מה זה מאגר נתוני אשראי ובשביל מה צריך אותו?

האזינו עכשיו:

בעקבות חקיקתו של חוק נתוני אשראי הוחלט על פתיחתו של מאגר נתוני אשראי- מאגר זה כולל בתוכו את תעודת הזהות הבנקאית שלכם, שם מתרכזים הנתונים הפיננסים מגופים פיננסים שונים.
כך, במידה ותבקשו הלוואה, משכנתא או כל בקשה אחרת מן הבנק יסתכל הבנק או אותו גוף פיננסי על המאגר הבנקאי שלכם.

איזה סוג מידע קיים במערכת נתוני האשראי?

מאגר נתוני האשראי מרכז בתוכו את כל המידע הפיננסי שלכם בשלושת השנים האחרונות- האם לקחתם הלוואות ועמדתם בהם, האם חזר לכם צ’ק או חרגתם ממסגרת האשראי, מאיפה ואיזה סוג הלוואה לקחתם וכדומה. למעשה, כל מידע, פעולה פיננסית שביצעתם ב3-7 שנים האחרונות, תהיה שם.

 

מה הקשר בין מערכת נתוני האשראי לבין דירוג אשראי?

בעקבות הפעולות הפיננסיות אותם ביצעתם, ובעקבות אותו המידע המערכת מנפיקה לכם 2 סוגי ציונים אשר יקבעו האם הבנק וגופים הפיננסים ירצו להתקשר איתכם בעתיד.
הציון הראשון נקרא- חיווי אשראי או BDI- ציון זה בעל 2 אופציות- חיובי או שלילי. במידה והציון שלכם חיובי או ירוק- הבנק והגופים הפיננסים יתנו לכם הלוואה או משכנתא וכו’.
במידה וציון ה-BDI שלילי – הבנק יסרב לכל בקשה שלכם – הלוואה, משכנתא ואפילו כרטיס אשראי.

דירוג אשראי הינו ציון מספרי הנע בין 0-1000 כאשר 1000 הוא הציון הגבוה ביותר אותו תוכלו לקבל ו-0 הינו הציון הנמוך ביותר אותו תוכלו לקבל. במידה וציון דירוג האשראי שלכם נמוך אין זה אומר שלא תקבלו הלוואה או משכנתא, אלא כי הריבית אותה תשלמו תהיה גבוהה מאוד. ככל שדירוג האשראי שלכם יהיה גבוה יותר כך התנאים אותם תקבלו מהבנק יהיו טובים יותר.

כלומר, כל עוד חיווי האשראי שלכם חיובי תקבלו הלוואה, אך במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך תשלמו ריבית מאוד גבוהה. כמו כן, במידה וציון הBDI שלכם שלילי, דירוג האשראי שלכם ככל הנראה נמוך.

 

אז מה עושים אם יש לי BDI שלילי ודירוג אשראי נמוך?

במידה ואתם בעלי דירוג נמוך או חיווי אשראי שלילי– עומדות בפניכם 2 אופציות, הראשונה היא להמתין בין 3 ל-7 שנים, תלוי בדו”ח אשראי שלכם. האופציה השניה היא תיקון ומחיקת נתוני אשראי שליליים, כך תוכלו לצאת לדרך חדשה ולהתחלה כלכלית חדשה.

 אנו בחברת קרדיט קלין, החברה הגדולה בישראל למחיקת BDI שלילי ושיפור דירוג אשראי מתמחים מזה 9 שנים בשיפור נתוני אשראי ובמחיקת BDI שלילי, ובעזרת ליווי של הצוות המשפטי שלנו, תוכלו לתקן ולשפר את נתוני אשראי שלכם תוך 29 ימים בלבד!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מה זה מאגר נתוני אשראי ובשביל מה צריך אותו?
מה זה מאגר נתוני אשראי ובשביל מה צריך אותו?

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?