מחיקת BDI שלילי או שיפור דירוג אשראי? כך תדעו מה אתם צריכים

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מחיקת BDI שלילי או שיפור דירוג אשראי? כך תדעו מה אתם צריכים

האזינו עכשיו:

בשנת 2019 נכנס חוק חדש למאגר החוקים הישראלי המסמיך מאגר חדש בשם מאגר נתוני אשראי. מאגר זה מאגד בתוכו את היסטורית נתוני האשראי המפורטת שלכם- האם, מתי ומאיפה לקחתם הלוואה, משכנתא או אפילו ביקשתם פנקס צ’קים, האם מתישהו חזר לכם צ’ק ועל איזה חיוב, האם חרגתם ממסגרת האשראי, מתי חרגתם ובכמה חרגתם ועוד.

חוק זה הוציא מתוכו 2 דירוגים שונים אשר יאמרו לגוף הפיננסי מולו אתם עובדים – האם לאשר לכם את הבקשה להלוואה, משכנתא, מימון לרכב או אפילו כרטיס אשראי- וכמובן באילו תנאים.
לכל דירוג או ציון, ישנה משמעות אחרת והשפעה אחרת על חשבון הבנק שלכם.

ציון BDI שלילי וחיובי

ציון BDI הינו הציון הפשוט יותר מבין השניים ועובד לפי 2 אופציות- ציון BDI חיובי או ציון BDI שלילי.
במידה וציון ה-BDI שלכם הינו אדום – הבנק יסרב לבצע כל סוג של התקשרות עמכם – תסורבו לקבל הלוואה, תסורבו לקבל משכנתא, ואפילו כרטיס אשראי.
במידה וציון ה-BDI שלכם הינו שלילי תהיו חסומים מכל סוג כמעט של בקשות מול הבנק, וזאת עד שתנקו או תבצעו מחיקת נתוני אשראי (מחיקת BDI שלילי). במידה ואינכם רוצים לבצע מחיקת BDI שלילי, תאלצו לחכות משך זמן של בין 5 ל 7 שנים, תלוי בחומרת המצב.
כך, במידה וחזר לכם צ’ק, עברתם פשיטת רגל, לא עמדתם בתשלום הלוואה וכדומה- ככל הנראה ציון ה-BDI שלכם הינו אדום, ועד שלא תתקנו אותו – תסורבו על ידי הבנק וגופים פיננסים שונים.

 

דירוג אשראי

הינו ציון בעל טווח רחב יותר  הנע בין 0 – הציון הנמוך ליותר, ל1000 – הציון הגבוהה ביותר. כאשר דירוג אשראי טוב נחשב דירוג של מעל 800.
דירוג אשראי הוא זה שיקבע מה הם התנאים אותם תקבל בניגוד לציון הBDI שיקבע רק אם תקבל.
כלומר גם במידה וציון הBDI שלך הוא חיובי בשלב אחר כך יהיה עליך לבדוק כי דירוג האשראי שלך הינו גבוה.
כאשר יש חשיבות גבוהה מאוד לדירוג האשראי בעיקר בעת לקיחת הלוואות ומשכנתאות, וזאת עקב ההפרש הגבוה בריביות אותם תוכלו לשלם.

 

אז מה קורה אם יש לי BDI שלילי או דירוג אשראי נמוך?

במידה ואתם בעלי BDI שלילי או דירוג אשראי נמוך, עומדות בפניכם 2 אופציות:
האופציה הראשונה היא לחכות בין שלוש לחמש שנים, ובמשך הזמן הזה עליכם לא לעשות שום דבר שיפגע לא בדירוג האשראי שלכם ולא בציון הBDI שלכם – לא לבקש מסגרת גבוהה יותר באשראי, לא לקחת הלוואה או משכנתא ולוודא כל הזמן שלא חרגתם.

האופציה השניה היא תיקון ומחיקה – שתעזור לכם להגיע למצב של התחלה חדשה- כך תוכלו לאפס את המצב השלילי ולהתחיל לצבור נתונים חיובים שיעזרו לכם לצאת לחירות כלכלית.
יש לקחת בחשבון במידה ולא למדתם כיצד להתנהל כלכלית והמשיכו לחזור לכם צ’קים, או שלא שילמתם הלוואות- המצב יחזור להיות בדיוק כפי שהוא היה בעבר.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים בשיפור נתוני אשראי, בעזרת הצוות המקצועי שלנו גם אתם תוכלו לצאת להתחלה חדשה המגיעה לכם.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מחיקת BDI שלילי או שיפור דירוג אשראי? כך תדעו מה אתם צריכים
מחיקת BDI שלילי או שיפור דירוג אשראי? כך תדעו מה אתם צריכים

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?