מה זה דו"ח אשראי צרכני ואיך זה משפיע עליך

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מה זה דו"ח אשראי צרכני ואיך זה משפיע עליך

בשנת 2019 חוקקה הכנסת חוק המאשר ומגדיר מאגר נתוני אשראי המאגד בתוכו את המידע הפיננסי שכל אזרח ביצע בעשור האחרון.

מאגר משמש כמעין מערכת אשר תקבע מה יהיה תעודת הזהות הפיננסית שלך מול הבנקים וגופי המימון השונים.

מערכת נתוני אשראי זו היא זאת שתקבע בסופו של יום האם הבנק יאשר את הבקשה שלך להלוואה, משכנתה, מימון לרכב, כרטיס אשראי או אפילו פנקס צ'קים וזאת תוך הסתכלות על העבר הפיננסי שלך אשר התאגד במאגר נתוני האשראי תודות למערכת נתוני האשראי של בנק ישראל.

 

אז מה קובע בדיוק אותו דו"ח נתוני אשראי?

כל פעולה בנקאית שביצעתם, אפילו הקטנה ביותר – מאוגדת ורשומה במערכת נתוני האשראי.

פעולות אלו מתאגדות ועוזרות למערכת לשקלל ציון אשר יקבע האם הבנק ירצה או לא ירצה לעבוד אתכם. ציון זה נקרא חיווי אשראי בעברית או BDI והוא זה שיקבע האם הבקשה שביקשת מן הבנק תאושר או לא.

במידה ואתם בעלי חיווי אשראי חיובי הבנק יאשר את הבקשה שלכם, אל במידה ואתם בעלי BDI שלילי הבנק יסרב לבקשה שלכם, וזאת מתוך החשש שלא תעמדו בהתחייבויות שלכם.

 

מה מזין את דו"ח חיווי האשראי שלכם

במידה וחזר לכם צ'ק בעבר, לא שילמתם את אחת מההלוואות שלכם בזמן, או עברתם פשיטת רגל יתאסף מידע שלילי בדו"ח ריכוז הנתונים שלכם וה-BDI שלכם יהפוך להיות שלילי.
למעשה כל פעולה בנקאית שביצעתם – מזינה את דו"ח חיווי האשראי שלכם. כל בקשה – גם אם היא הקטנה ביותר משפיעה גם היא, על כן במידה ואתם כבר בעלי BDI שלילי – כל פעולה אשר תבצעו, קטנה ככל התהייה עלולה להחמיר את המצב.

על כן, מומלץ לבצע מינימום פעולות אפשרי כל עוד ה-BDI שלכם אדום ולא נמחק טבעית – משמעות הדבר היא לא להזמין אשראי, לא לבקש הלוואה או משכנתא, לא לבקש להגדיל מסגרות או פעילויות כדומה.

כל זה, בפרק הזמן בו דו"ח הBDI שלכם בעל נתוני אשראי שליליים.

 

מחיקת רישום BDI שלילי

במידה ואתם בעלי BDI שלילי קיימת אפשרות נוספת והיא מחיקת BDI שלילי – מחיקה כזאת תמחק את נתוני האשראי השליליים שלכם מן מערכת נתוני האשראי שלכם ותעביר את חיווי האשראי שלכם משלילי לחיובי.

משך זמן מחיקה כזאת אורך כ-30 ימי עסקים ויכול לספק לכם הזדמנות לצאת לדרך חדשה בעלת חיווי אשראי נקי. יש לקחת בחשבון כי במידה ואתם ממשיכים לא להתנהג בצורה כלכלית נכונה יחזור ציון ה-BDI שלכם להיות שלילי וההגבלות על החשבון שלכם ימשכו.
על כן, גם אם עברתם מחיקת רישום BDI שלילי יש עליכם להקפיד לשלם את החובות הפיננסים שלכם לפני שאתם ממשיכים לקחת התחייבויות נוספות על עצמיכם.

אנו בחברת קרדיט קלין, מתמחים במחיקה ושיפור של נתוני אשראי שליליים כך גם אתם תוכלו לצאת להתחלה חדשה ולקבל את התנאים הטובים ביותר האפשריים עבורכם בבנק.

למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מה זה דוח אשראי צרכני ואיך זה משפיע עליך
מה זה דוח אשראי צרכני ואיך זה משפיע עליך
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?