איך אפשר להעלות דירוג אשראי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > איך אפשר להעלות דירוג אשראי

האזינו עכשיו:

הכירו את המונח דירוג אשראי – ציון אשר יקבע בסופו של יום מה יהיו התנאים אותם תקבלו מן הבנק ומגופי המימון. דירוג האשראי הינו ציון הנע בין 0-1000 כאשר 0 הוא הציון הנמוך ביותר אשר אפשר לקבל ו1000 הוא הציון הגבוה ביותר אותו תוכלו לקבל.

מה קובע את דירוג האשראי?

באפריל 2019 הוחלט על הקמת מערכת נתוני אשראי אשר תרכז בתוכה את נתוני האשראי השליליים והחיוביים של כל אזרח מהעשור האחרון. כאשר בעקבות המידע הקיים במערכת נתוני האשראי יופקו 2 סוגי ציונים שונים:

  1. ציון בי די אי – ציון שיקבע האם תקבלו הלוואה, משכנתא, מימון לרכב וכדומה.
  2. דירוג אשראי- דירוג זה יקבע מה יהיו התנאים אותם תקבלו: מה גובה ההלוואה שתקבלו, מה הריביות שתשלמו, לכמה תשלומים יהיה אפשר לפרוס וכדומה.

נתוני האשראי הם אלו שקובעים את ציון הבי די אי של כל אזרח. כאשר מערכת נתוני האשראי מנפיקה דוח בשם דוח נתוני אשראי או דו”ח BDI אשר מכווין בדיוק האם קיימים לכם נתוני אשראי שלילים, מתי הם בוצעו ועוד נתונים חשובים אשר יכולים לתת לבנק ולגופי המימון אינדיקציה האם תוכלו או לא לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלכם.

במידה וקיימים נתוני אשראי שליליים במערכת נתוני האשראי דירוג האשראי שלכם יהיה נמוך וציון הBDI שלכם יעבור להיות שלילי- כך שלא תוכלו לקבל הלוואות, משכנתאות, מימון לרכב או כרטיסי אשראי בגלל ציון הBDI השלילי, וכמו כן, תשלמו ריביות גבוהות על עסקאות וזאת בגלל דירוג האשראי הנמוך.

איך אפשר להעלות דירוג אשראי
איך אפשר להעלות דירוג אשראי

איך אפשר להעלות את דירוג האשראי הנמוך?

במידה ואתם בעלי דירוג אשראי נמוך עליכם לבדוק מה היא הסיבה- על כן עליכם לגשת למערכת נתוני האשראי של בנק ישראל ולהפיק דוח נתוני אשראי, את דוח זה יכול לנתח מומחה פיננסי ולהסביר לכם בדיוק – מה הם הנתונים השליליים הקיימים עליכם במערכת נתוני האשראי, מדוע הם קיימים והאם אפשר למחוק או לתקן את אותם נתונים שליליים.

 

טיפים לשיפור דירוג האשראי שלכם:

במידה ואתם לא רוצים למחוק או לתקן את נתוני האשראי השליליים תאלצו להמתין פרק זמן של בין 3 ל10 שנים. כאשר בפרק זמן זה יהיה עליכם להקפיד לא לבקש הלוואה, משכנתא, העלאת מסגרת אשראי, לחרוג ממסגרת האשראי שלכם או להשתמש במסגרת האשראי המלאה שלכם.

עליכם יהיה להקפיד להישאר מתחת לראדר הבנקאי- לבצע כמה שפחות פעולות וזאת מכיוון שכל פעולה אשר תבצעו עלולה לפגוע לכם עוד יותר בדירוג האשראי שלכם ולהוריד אותו עוד יותר מאשר בעבר.

מחיקת נתוני אשראי שליליים תוכל לעזור לכם להתחיל לצבור נתוני אשראי חיוביים בצורה מהירה יותר, לשקם ולהעלות את דירוג האשראי שלכם בצורה יעילה ומהירה יותר משמעותית.

עם זאת, חשוב לזכור כי גם במידה ועברתם תיקון נתוני אשראי שליליים יהיה עליכם לצבור עוד נתוני אשראי חיוביים, ובמידה וממשיכים לחזור לכם נתוני אשראי שליליים (אי עמידה בתשלום הלוואה, חזרה של צ’ק וכדומה) נתוני האשראי השליליים יחזרו ודירוג האשראי שלכם יפגע בשנית.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים במחיקה ותיקון של נתוני אשראי שליליים, כך שגם אתם תוכלו לצאת לדרך חדשה ולקבל את ההלוואה, המשכנתא או המימון לרכב אותו אתם רוצים בתנאים הטובים ביותר עבורכם.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

איך אפשר להעלות דירוג אשראי
איך אפשר להעלות דירוג אשראי

One reply on “איך אפשר להעלות דירוג אשראי”

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?