מה קובע את דירוג האשראי שלך

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מה קובע את דירוג האשראי שלך

האזינו עכשיו:

הכירו את מה שיקבע מה תהיה הריבית שתשלמו ואילו תנאים תקבלו מן הבנק- דירוג האשראי שלכם. אותו דירוג הוא זה שיקבע מה תהיה גובה ההלוואה שלכם, איזה כרטיסי אשראי תוכלו לקבל, מה יהיו התנאים שתקבלו מהבנקים ומחברות האשראי וכמובן, מה תהיה הריבית שתשלמו בבנק.

המונח דירוג אשראי הינו מונח חדש במדינת ישראל, רק בשנת 2019 נכנס מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל לתוקף, מה שגרם לדירוג האשראי של כל אזרח להיות חשוב יותר מתמיד.

מה מטרת מאגר נתוני האשראי?

מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל מאגד בתוכו את כל הפעולות הבנקאיות אשר ביצעתם בעשור האחרון. במידה וביקשתם הלוואה, חזר לכם צ’ק, עברתם פשיטת רגל או אפילו חרגתם ממסגרת האשראי – הדבר יהיה מתועד במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. מידע זה ישמש את מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל להפיק לכם את ציון חיווי האשראי שלכם וכמו כן, לקבוע את דירוג האשראי שלכם. כך ידעו הבנקים האם כדאי להם לעבור איתכם ואילו תנאים פיננסים לתת לכם וזאת תוך התבססות על ההתנהגות הפיננסית שלכם בעבר.

למאגר הנתונים קיים כוח רב- בסופו של יום: המידע אשר נצבר על כל אזרח ואזרח הוא זה שיקבע מה יהיה דירוג האשראי שלו וכמו כן, מה יהיה חיווי האשראי שלו. משמעות הדבר היא שטעות אחת קטנה שביצעתם להשפיע עליכם שנים רבות אחר כך ולמנוע ממכם לצאת לחירות כלכלית וכמן כן, לשלם יותר ריביות וזאת בגלל דירוג אשראי נמוך.

 

מה אפשר לעשות במידה ויש לי דירוג אשראי נמוך?

במידה וקיים עליכם מידע שלילי במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל תצטרכו לבצע מספר פעולות:

  1. תבדקו מדוע קיימים עליכם נתוני אשראי שליליים בבנק ישראל: תוכלו לבדוק זאת על ידי ביצוע בדיקת נתוני אשראי וזאת על ידי הוצאת דו”ח אשראי.
  2. תפנו למומחה: במידה וקיימים עליכם נתוני אשראי שליליים הדבר המומלץ לעשות הינו מחיקת נתוני אשראי שליליים, מחיקה זו תמחק את הנתונים השליליים הקיימים עליכם במאגר נתוני האשראי ותשאיר אתכם עם נתוני האשראי החיוביים.
  3. תתחילו לצבור עוד נתונים חיוביים: שימו לב כי אתם לא צוברים עוד נתוני אשראי שליליים וכי אתם מתנהלים נכון כלכלית- וודאו כי לא חוזרים לכם צ’קים, כי אתם עומדים בתשלום ההלוואות, כי אתם לא חורגים או מסיימים את מסגרת האשראי שלכם וזאת במטרה ולא לצבור בשנית נתוני אשראי שליליים.

אנו בקרדיט קלין,  מתמחים בשיפור דירוג אשראי נמוך, מחיקה ותיקון של BDI שלילי ותיקון נתוני אשראי בעייתיים. כך תוכלו לצאת לדרך חדשה ולצאת לחופש הכלכלי המגיע לכם!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מה קובע את דירוג האשראי שלך
מה קובע את דירוג האשראי שלך

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?