כך תדעו מה חיווי האשראי שלכם

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > כך תדעו מה חיווי האשראי שלכם

האזינו עכשיו:

חיווי האשראי שלכם הוא זה שיקבע האם הבנק וגופי המימון יאשרו את בקשתכם להלוואה, משכנתא, מימון לרכב ואפילו כרטיסי אשראי. במידה ואתם בעלי חיווי אשראי שלילי יפחדו הבנקים מעבודה איתכם ועל כן יסרבו לבקשותיכם לקבלת אשראי, הלוואה או משכנתא מתוך החשש כי לא תוכלו לעמוד בהתחייבויות אלו. על כן, בהתאם לחוק נתוני אשראי 2019 מסמנות פרימות הפצת מידע שונות (כגון (BDI לקוחות עם נתוני אשראי שליליים כבעלי חיווי אשראי שלילי.

מה זה בדיוק BDI שלילי ואיך זה משפיע עליכם?

בי די אי הינו ציון הנקבע לפי מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל, מאגר זה מכווין בנקים וחברות אשראי שונות בהתאם לחוק נתוני אשראי. בהתאם למידע הנאסף עליכם במערכת נתוני האשראי הישראלית תפיק פרימת BDI ציון לכל אזרח היקבע האם הבנקים ירצו לעבוד איתכם או לא.
כך, במידה וחזרו לכם צ’קים, לא עמדתם בתשלום של הלוואה או משכנתא ב-10 שנים האחרונות, או שמא עברתם פשיטת רגל – ציון הBDI שלכם יהיה שלילי.

 

איך אפשר לדעת מה הוא חיווי האשראי שלכם:

למעשה, במידה וכרגע אתם מסורבים על ידי הבנקים וגופי המימון לקבלת הלוואה או משכנתא ככל הנראה שאתם בעלי חיווי אשראי שלילי וציון BDI שלילי. אך ישנה דרך רשמית להיות בטוחים וזאת על ידי ביצוע של בדיקת נתוני אשראי שתגיד לכם בדיוק האם קיימים נתוני אשראי שליליים עליכם במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. על מנת לפענח את דו”ח אשראי זה עליכם למסור דוח זה למומחה פיננסי שיגיד לכם בדיוק האם חיווי האשראי שלכם שלילי וכמו כן מה הם הסיבות שקיימים עליכם נתוני אשראי שליליים במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.

 

מה אפשר לעשות במידה וקיים עליכם מידע שלילי במאגר נתוני אשראי?

במידה ואתם בעלי חיווי אשראי שלילי עומדות בפניכם 2 אפשרויות: הראשונה היא לחכות פרק זמן של בין 3-10 שנים עד שאותם נתונים שליליים ימחקו אוטומטית בפרק זמן זה עליכם לבצע את הכמות המינימלית ביותר האפשרית של פעולות בבנק וכמובן לא לבקש הלוואה, משכנתא, הגדלה של מסגרת העו”ש או מסגרת האשראי. כמו כן מומלץ להימנע בשימוש בצ’קים ולהקפיד יתר על המידה לא לחרוג ממסגרת האשראי שלכם.

האפשרות השנייה שעומדת בפניכם היא מחיקת נתוני אשראי שליליים שתעזור לכם להתחיל מחדש ותחסוך לכם את השנים הארוכות העומדות בפניכם בהמתנה לחיווי אשראי תקין. מחיקת BDI שלילי תמחק את נתוני האשראי השליליים הקיימים עליכם במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל ובכך לצאת לדרך פיננסית חופשיה יותר. כמובן, כי במידה וממשיכים לחזור לכם נתוני אשראי שליליים יחזור חיווי האשראי שלכם להיות שלילי ותחזרו לאותה נקודה בה הייתם בעבר.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים במחיקה ושיפור של נתוני אשראי שליליים ויכולים לעזור גם לכם לצאת לדרך פיננסית חדשה!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מה הם נתוני אשראי שליליים
מה הם נתוני אשראי שליליים

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?