איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך

בין אם אתם שוקלים לעשות מחיקת נתוני אשראי שליליים, או לבצע שיפור דירוג אשראי, ריכזנו עבורכם כמה טיפים והסברים שיעזרו לכם למקסם את תהליך שיפור הנתונים השליליים ולצאת עם דירוג אשראי גבוהה יותר וכמו כן עם ציון בידיאי ירוק יותר.

מה הם נתוני אשראי ואיך אפשר לעשות בדיקת נתוני אשראי?

בשנת 2019 הוחלט על הקמת מאגר נתוני אשראי שירכז בתוכו את כל הפעולות הפיננסיות אותם ביצעתם בעשור האחרון. מאגר זה ינפיק עליכם מספר נתונים שיעזרו לבנקים ולגופי המימון להחליט האם כדאי להם לעבוד איתכם וכמו כן באילו תנאים( גובה הלוואה, ריביות, גובה מסגרת אשראי ועוד).


ציון בידיאי:

הציון הראשון אותו מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל מנפיקה לכם נקרא ציון BDI והוא מחולק ל-2 אופציות: ציון BDI חיובי וציון BDI שלילי. במידה וחוזרים לכם צ'קים, אתם לא עומדים בתשלומי הלוואה, משכנתא או עברתם פשיטת רגל ציון ה-BDI שלכם ככל הנראה יהיה שלילי, תוכלו לוודא האם יש לכם BDI שלילי באמצעות בדיקת BDI. בדיקה זו מבוצעת לרוב על ידי מומחה אשר מסתכל בדו"ח ריכוז נתונים של מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל ומשם יודע לפענח האם קיים לכם ציון בידיאי שלילי וכמו כן, מה גרם לכך.
במידה ויש לכם BDI שלילי הבנק יחסום אתכם מקבלת הלוואות, מקבלת משכנתאות, מימון לרכב וכרטיסי אשראי, החסימה על חשבון הבנק שלכם תהיה קיימת כל עוד קיימים עליכם נתוני אשראי שליליים במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל. מערכת זו מתחדשת בין 3-10 שנים. עם זאת, קיימת אפשרות של מחיקת נתוני אשראי שליליים שתעזור לכם להתחיל מהתחלה ולצבור נתוני אשראי חיוביים.

איך משפיעה מחיקת נתוני אשראי על דירוג אשראי?

הציון השני אותו מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל מנפיקה נקרא דירוג אשראי ומדובר בדירוג הנע בטווח של בין 0-1000  כאשר הדירוג הגבוה ביותר אותו אפשר לקבל הינו 1000 והדירוג הנמוך ביותר אותו אפשר לקבל הוא 0. דירוג טוב נחשב מעל 850 ובמידה ואתם בעלי דירוג של 850 והילך, ככל הנראה שהתנאים אותם תקבלו מן הבנק יהיו אופטימליים.

בדומה לציון BDI במידה וקיימים עליכם נתוני אשראי שליליים דירוג האשראי שלכם יהיה נמוך ולא תוכלו להעלות אותו וזאת כל עוד אותם הנתונים קיימים. מחיקת נתוני אשראי שליליים בשילוב של התנהלות כלכלית יכולה יעזור לכם להעלות את דירוג האשראי שלכם בצורה מהירה ויעילה יותר.

האם כדאי לי לבצע מחיקת נתוני אשראי?

ברוב המקרים של נתוני אשראי שליליים, התשובה תהיה כן. במידה ואתם חסומים בבנקים או כי אתם התנאים אותם אתם מקבלים בבנק, תצטרכו לסבול את המצב למשך טווח מינימלי של 3 שנים, ותבזבזו זמן וכסף רב בויכוחים מול הבנקים ובתשלומים של ריביות מיותרות אותם יכולתם לחסוך במידה ודו"ח ריכוז הנתונים שלכם היה תקין.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים במחיקת נתוני אשראי, שיפור, מחיקה ותיקון של בידיאי שלילי ושיפור דירוג אשראי.
עם מעל ל12,000 לקוחות מרוצים נוכל לעזור גם לכם לצאת לדרך חדשה!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

כתיבת תגובה

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?