איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך

האזינו עכשיו:

בין אם אתם שוקלים לעשות מחיקת נתוני אשראי שליליים, או לבצע שיפור דירוג אשראי, ריכזנו עבורכם כמה טיפים והסברים שיעזרו לכם למקסם את תהליך שיפור הנתונים השליליים ולצאת עם דירוג אשראי גבוהה יותר וכמו כן עם ציון בידיאי ירוק יותר.

מה הם נתוני אשראי ואיך אפשר לעשות בדיקת נתוני אשראי?

חוק נתוני האשראי שתוקן בשנת  2019 הביא איתו בשורה של ממש לעולם הפיננסי. החוק קבע על הקמת מאגר נתוני האשראי. על כן, בשנת 2019 הוחלט על הקמת מאגר נתוני אשראי שירכז בתוכו את כל הפעולות הפיננסיות אותם ביצעתם בעשור האחרון. מאגר זה ינפיק עליכם מספר נתונים שיעזרו לבנקים ולגופי המימון להחליט האם כדאי להם לעבוד איתכם וכמו כן באילו תנאים( גובה הלוואה, ריביות, גובה מסגרת אשראי ועוד).

מטרת החוק המרכזית הינה לאפשר לכם, הלקוחות, להיות מודעים למצבכם הפיננסי ולתוצאות בדיקת האשראי שלכם, מה שיאפשר לכם להשיג תנאי הלוואה טובים יותר אל מול הבנקים. לאחר שתבדקו את התוצאות הבדיקה, במידה והינכם בעלי דירוג אשראי אישי גבוה – תוכלו להתמקח עם הבנקים או עם גופי המימון השונים, ולנהל איתם משא ומתן על מנת לזכות בתנאי הלוואה המיטביים עבורכם. אם כן, השלב הראשון בדרך להצלחה זו היא לבצע בדיקת נתוני אשראי. את בדיקה זו תוכלו לבצע דרך מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. כל אחד זכאי להוציא מהמאגר את דוחות בדיקה אלו באופן חינמי אחת לשנה קלנדרית, ובמידה ותהיו מעוניינים לקבל גישה נוספת לדוחות אלו, פעם נוספת באותה שנה – תידרשו לשלם תשלום סימלי של עשרות שקלים בודדים.

איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך
איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך

ציון בידיאי:

מערכת נתוני האשראי על שמה קרוי הדוח, כלומר BDI, הינה מערכת המספקת לבנקים ולגופי המימון השונים דוחות אשר משקפים את מידת המסוכנות של הלקוחות. במילים אחרות, דוחות BDI תפקידם להעריך עבור גופי המימון את הכדאיות שלהם בנתינת הלוואה לאותו לקוח. כלל הדוחות מבוססים על מאגרי נתוני האשראי שלכם, על אופן העמידה בהתחייבויות שלכם, על מידע מחברות הביטוח או מהסלולר אודותיכם, ואפילו גם על מידע מבתי המשפט, במידה ויש צורך בכך. עם כל זאת, חברות המימון השונות מעויינות לקבל ”שורה תחתונה” – האם כדאי או לא כדאי להן לתת הלוואה לאותו לקוח. הכדאיות הזו באה לידי ביטוי בציון ה- BDI. הציון הראשון אותו מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל מנפיקה לכם נקרא ציון BDI והוא מחולק ל-2 אופציות: ציון BDI חיובי וציון BDI שלילי. במידה וחוזרים לכם צ’קים, אתם לא עומדים בתשלומי הלוואה, משכנתא או עברתם פשיטת רגל ציון ה-BDI שלכם ככל הנראה יהיה שלילי, תוכלו לוודא האם יש לכם BDI שלילי באמצעות בדיקת BDI.

בדיקה זו מבוצעת לרוב על ידי מומחה אשר מסתכל בדו”ח ריכוז נתונים של מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל ומשם יודע לפענח האם קיים לכם ציון בידיאי שלילי וכמו כן, מה גרם לכך.
במידה ויש לכם BDI שלילי הבנק יחסום אתכם מקבלת הלוואות, מקבלת משכנתאות, מימון לרכב וכרטיסי אשראי, החסימה על חשבון הבנק שלכם תהיה קיימת כל עוד קיימים עליכם נתוני אשראי שליליים במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל. מערכת זו מתחדשת בין 3-10 שנים. עם זאת, קיימת אפשרות של מחיקת נתוני אשראי שליליים שתעזור לכם להתחיל מהתחלה ולצבור נתוני אשראי חיוביים.

 

מחיקת נתוני אשראי

נדגיש כי הפעולה של מחיקת נתוני האשראי הינה חוקית לחלוטין. יחד עם זאת, רבים מאיתנו נוטים לחשוב כי מחיקת נתוני האשראי במקרה של BDI נמוך תוביל לשיפור ה- BDI בדוחות נתוני האשראי הבאים. נציין כי בחלק מהמקרים מחיקת נתוני האשראי עלולה ליצור השפעה הפוכה, ועל כן יש ליזהר מפעולה זו ולשקול אותה במלוא תשומת הלב, כמובן במקביל להתייעצות עם בעלי מקצוע מומחים בתחום. הסיבה לכך שלעיתים המחיקה עלולה לגרום לאפקט הפוך, היא כי בדוח ריכוז נתוני האשראי, מופיעים כאמור נתונים חיוביים ושליליים כאחד. זאת אומרת שגם אם ציון ה- BDI שלכם הינו נמוך, עדיין ישנה סבירות גבוהה כי מופיעים לכם נתונים חיוביים כלשהם בדוח ריכוז הנתונים. על כן – כפי שאמרנו, עזרה מקצועית בתחום היא הפיתרון האידאלי במקרה כזה.

 

מתי מחיקת נתוני אשראי הינה מומלצת?

במקרה בו עיינתם בדוח ריכוז הנתונים שלכם ומצאתם כי ללא ספק הנתונים השליליים עולים על אלו החיוביים – נמליץ לכם לבצע מחיקה של נתוני האשראי. עם זאת, יש לזכור כי הפיתרון לא יגיע רק ממחיקת נתוני האשראי, אלא גם מטיפול עמוק בבעיה ומשיפור ההתנהלות הפיננסית שלכם. שימו לב כי אתם עומדים בהתחייבויות שלכם, מחזירים הלוואות בזמן, לא יוצרים פיגורים ומשתמשים בכרטיס האשראי בהתאם למסגרת שלו. כמו כן, הקפידו להשתמש בכרטיס האשראי ולא במזומן, בצורה מבוקרת כמובן. זאת על מנת שחברת לשכת האשראי המפיקה את דוח ריכוז הנתונים, תקבל מידע רחב אודות ההתנהלות הפיננסית שלכם ותצליח לנתח אותו בצורה מדויקת, שבתקווה תביא לכם גם דירוג אשראי אישי גבוה.

 

איך משפיעה מחיקת נתוני אשראי על דירוג אשראי?

הציון השני אותו מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל מנפיקה נקרא דירוג אשראי ומדובר בדירוג הנע בטווח של בין 0-1000  כאשר הדירוג הגבוה ביותר אותו אפשר לקבל הינו 1000 והדירוג הנמוך ביותר אותו אפשר לקבל הוא 0. דירוג טוב נחשב מעל 850 ובמידה ואתם בעלי דירוג של 850 והילך, ככל הנראה שהתנאים אותם תקבלו מן הבנק יהיו אופטימליים.

בדומה לציון BDI במידה וקיימים עליכם נתוני אשראי שליליים דירוג האשראי שלכם יהיה נמוך ולא תוכלו להעלות אותו וזאת כל עוד אותם הנתונים קיימים. מחיקת נתוני אשראי שליליים בשילוב של התנהלות כלכלית יכולה יעזור לכם להעלות את דירוג האשראי שלכם בצורה מהירה ויעילה יותר.

 

האם כדאי לי לבצע מחיקת נתוני אשראי?

ברוב המקרים של נתוני אשראי שליליים, התשובה תהיה כן. במידה ואתם חסומים בבנקים או כי אתם התנאים אותם אתם מקבלים בבנק, תצטרכו לסבול את המצב למשך טווח מינימלי של 3 שנים, ותבזבזו זמן וכסף רב בויכוחים מול הבנקים ובתשלומים של ריביות מיותרות אותם יכולתם לחסוך במידה ודו”ח ריכוז הנתונים שלכם היה תקין.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים במחיקת נתוני אשראי, שיפור, מחיקה ותיקון של בידיאי שלילי ושיפור דירוג אשראי.
עם מעל ל12,000 לקוחות מרוצים נוכל לעזור גם לכם לצאת לדרך חדשה!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך
איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך

One reply on “איך מחיקת נתוני אשראי תשפיע על דירוג האשראי שלך”

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?