מה זה דוח חיווי אשראי?

חיווי אשראי או BDI הוא ציון אשר ניתן לכל אזרח מעל גיל 18.

מדובר בהערכה של גופי המימון והבנקים המבוססת על ההתנהלות הפיננסית שלכם בעשור האחרון. כאשר כל פעולה פיננסית אותה ביצעתם בעשור האחרון נשמרת במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.

על בסיס ציון זה בנקים וגופי מימון אחרים יקבלו את ההחלטה האם כדאי להם לעבוד איתכם ולאשר את הבקשה הבנקאית אותה ביקשתם: הלוואה, משכנתא, מימון לרכב, פנקס צ'קים ואפילו כרטיס אשראי.

זאת מתוך ההנחה שעברו הפיננסי של אדם מעיד על התנהלותו הפיננסית של אדם בעתיד.

אך אין זה בהכרח נכון- הרבה פעמים ציון הBDI השלילי מבוסס על נתוני עבר שלא מעידים או יעידו על עברו הפיננסי של אדם וזאת עקב טעות במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל.
במקרים אלו יכול אדם להיחסם מקבלת הלוואה או משכנתא למרות שהתנהל בצורה כלכלית נכונה.

איך אפשר לדעת שיש לי BDI שלילי?

במידה ואתם חושדים שיש לכם ציון BDI שלילי או שנאמר לכם שיש לכם BDI שלילי או דירוג אשראי נמוך תוכלו לבדוק את זה באמצעות הנחייה של מומחה פיננסי שיסביר לכם בדיוק איך להוציא דו"ח נתוני אשראי וכמו כן מה הן הטעויות הפיננסיות אותן ביצעתם וכיצד אפשר לפתור אותן.

בדו"ח זה יאוגד כל הטעויות הפיננסיות אותן ביצעתם בעשור האחרון כך שאם חזר לכם צ'ק, לא עמדתם בתשלום הלוואה, חרגתם ממסגרת האשראי או עברתם פשיטת רגל- נתונים אלו יהיו רשומים בדו"ח נתוני אשראי שלכם ולפיו מומחה יוכל להגיד לכם האם יש לכם BDI שלילי וכמו כן מה הוא דירוג האשראי שלכם.

מה אפשר לעשות במידה ויש לי טעות בדוח חיווי האשראי?

במידה ויש לכם טעות בדוח חיווי האשראי שלכם מומחה ידע לפענח היכן נמצאת הטעות הספציפית הרשומה בדו"ח וכמו כן, הוא ידע מה לעשות וכיצד לפתור כדי שאותה טעות לא תופיע יותר בדו"ח חיווי האשראי שלכם ולא תשפיע יותר על דירוג האשראי שלכם ועל ציון הBDI שלכם.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים במחיקה ותיקון של נתוני אשראי שליליים בתהליך משפטי ומקצועי.
כך בעזרת ליווי מומחי קרדיט קלין גם אתם תוכלו לצאת לדרך חדשה עם דירוג אשראי גבוה וBDI ירוק.
למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

כתיבת תגובה

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?