10 כללי זהב לבניית תקציב

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > 10 כללי זהב לבניית תקציב

האזינו עכשיו:

משק בית הוא בהרבה מובנים כמו עסק –הוא מחייב סדר בחשבונות וניהול תקציבי. על מנת שמשק בית יצליח לשרוד ולהתפתח הוא חייב ללמוד כיצד לנהל ולשלוט בהוצאותיו הכלכליות. תקציב פיננסי הוא כלי שימושי שבמידה ונבנה נכון יכול לעזור לכל אחד לא רק לצאת מהמינוס אלא גם להגדיל את ההון העצמי שלו.

אספנו בשבילכם 10 כללי ברזל שיעזרו לכם לבנות תקציב אידיאלי לכל משק בית:

נהלו חשבון בנק אחד

 איחוד חשבונות יכול לעזור לכם לחסוך כסף רב על עמלות, ריביות ולעזור לכם לעשות סדר בחשבונות שלכם- במקרה כזה יהיה לכם גם יותר קל לעקוב אחרי ההוצאות שלכם ולנהל את משק הבית בצורה יותר קלה.

 

המנעו מתשלומים

 אחד מהגורמים העיקרים לאיבוד שליטה בניהול התקציב הכלכלי שלכם הוא תשלומים. האשליה של תשלומים גורמת לכם להרגיש שיש לכם כסף שלא בהכרח קיים בחשבון הבנק שלכם. קבעו לעצמכם חוק – במידה ויש לכם כסף ואתם יכולים לשלם את הכל במכה את תקנו את זה, אם אין לכם ואתם נאלצים לשלם בתשלומים – הימנעו מהקנייה במידת האפשר.

 

הורידו את תשלום הריביות והעמלות שלכם במידת האפשר

במידה ודירוג האשראי שלכם נמוך הריביות והעמלות אותם תשלמו בבנקים תהיה גבוה מאוד, במידה וקיימים עליכם נתוני אשראי שליליים במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל – דירוג האשראי שלכם יהיה נמוך. מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום ולהוציא דו”ח אשראי כדי לדעת מה מצב חיווי האשראי שלכם ומה מצב דירוג האשראי שלכם ולשפר אותו במידת הצורך.

 

תחתכו את ההוצאות המיותרות

 עם כמה שזה נשמע חריג – גם להוריד כוס קפה ב5 ₪ ביום יכולה לעזור לכם לחסוך. בחישוב פשוט כוס קפה אחת ביום בחוץ יכולה לעלות לנו בין 1260 ₪  בשנה ל1825 ₪ בשנה. על כן גם אם אנחנו מורידים הוצאות שנראות לנו קטנות וזניחות ביום יום- המשמעות יכולה להיות ענקית לטווח הארוך.

 

החזרי מס

במידה ועבדתם ב2 עבודות במקביל או שעבדתם במספר מקומות עבודה ב5 השנים האחרונות- יכול להיות שמגיע לכם החזר מס. מומלץ לבדוק עם איש מקצוע אחת לכמה שנים האם מגיע לכם החזר ומה גובהו. כמו כן, במידה ותרמתם מעל 180 ₪ למוסד ציבורי מוכר אתם זכאים להחזר מס עד שש שנים אחורה!

 

קניות בסופר

במידה ואתם רוצים לעשות קניות בסופר למשק הבית תכינו רשימה מסודרת שתשקף בדיוק את מה שאתם צריכים ולא תפיל אתכם לקניות מיותרות של מוצרים במבצע.
גם אם אתם מתפתים לקנות מוצרים שאתם לא צריכים תזכרו שבסוף החודש המוצרים הם אלו הסיבה שאתם במינוס.

 

קניות של מוצרי חשמל

 גם בקניות אלו שימו לב שאתם לא נסחפים וקונים מכשירים שאין לכם צורך בהם בכלל. במידה האפשרית בדקו אפשרות של רכישת מוצר חשמל יד שניה או לחלופין- מהתצוגה. בהרבה מקרים תוכלו לקבל מוצר במצב מצוין ובמחיר נמוך משמעותית ממוצר חדש.

 

אל תפחדו להיעזר ביעוץ פיננסי

 אל תפחדו לפנות לאיש מקצוע שיעזור לכם לתכנן את התקציב שלכם, ייעץ לכם בהתנהלות כלכלית וכמו כן יעזור לכם לקדם את המצב הפיננסי שלכם. כמו כן- במידה ואתם עומדים לקחת הלוואה או משכנתא אל תהססו לפנות ליועץ משכנתאות, ייעוץ אחד יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים על ריביות ועמלות לבנק.

 

תשתמשו בכרטיס אשראי אחד

 במידה ואתם באמת רוצים להבין איפה הנזילה או מה גורם לכם לחרוג ולבזבז יותר – התשובה ככל הנראה נמצאת בכרטיס האשראי שלכם. הרבה פעמים מסגרת האשראי שלכם יכולה להשלות אתכם ולגרום לכם להאמין כי יש לכם אפשרות להוציא הרבה יותר ממה שיש לכם באמת ולהכניס אתכם לחובות כלכליים, על כן הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לבטל את כרטיסי האשראי המיותרים שלכם – ולנקז את כל ההוצאות לכרטיס אשראי אחד ובמידת הצורך לבקש להעלות או להקטין את גודל מסגרת האשראי שלכם בהתאם לכמות ההכנסות שלכם. לצורך העניין במידה ואתם מכניסים 8,000 שקלים מומלץ שמסגרת האשראי שלכם תהיה 6,000 או 7,000 שקלים לכל היותר כדי שיהיה לכם גם מקום לחסוך או לשלם חובות עבר.

 

תאחדו הלוואות

במידה ויש לכם מספר הלוואות וחובות כלכליים מומלץ לבצע איחוד הלוואות או אפילו לקחת הלוואה שתעזור לכם לסגור את ההלוואות הקטנות שלכם. צעד זה יכול לעזור לכם לצאת מהמינוס לטווח הארוך ולעזור לכם לסגל אורח חיים פיננסי בריא יותר. חשוב לבצע צעד כזה עם מומחה שמכיר את הסיפור שלכם וידע לחשב את המסוגלות הפיננסית שלכם ואת יכולת העמידה שלכם בהלוואה.

אנו בחברת קרדיט קלין מעניקים ייעוץ פיננסי בתחום: ההלוואות, המשכנתאות, ניהול חשבון בנק ושיפור דירוג האשראי כדי שגם אתם תוכלו להתנהל בצורה הפיננסית האידיאלית עבורכם ולצאת לחירות כלכלית.

לשיחת ייעוץ חינם: 03-3752244.

10 כללי זהב לבניית תקציב

 

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?