כל הדברים שפוגעים בדירוג האשראי שלכם

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > כל הדברים שפוגעים בדירוג האשראי שלכם

האזינו עכשיו:

אחד מהנושאים החמים ביותר של שנת 2022 הוא דירוג האשראי שלכם. הנתון הקטן אך המשמעותי שיקבע מה יהיו התנאים אותם תקבלו מן הבנקים. כמה ריביות ועמלות תשלמו, איזה הטבות תקבלו מהבנק ועוד.

אז מה הוא בעצם דירוג האשראי שלכם ומה פוגע בו?

דירוג האשראי הוא תוצר ישיר של מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל- מערכת שמאגדת בתוכה את כל הפעולות הפיננסיות אותן ביצעתם בעשור האחרון ולפיהם מפיקה מספר שישפיע ישירות על התנאים שלכם בבנק- אותו מספר או שמא טווח דירוג האשראי שלכם נע בין 0-1000 כאשר 0 הוא הדירוג הנמוך ביותר אותו אתם יכולים לקבל ו1000 הוא הדירוג המושלם.

עם זאת יש משהו שחשוב לציין- הקושי האמיתי בדירוג האשראי הוא לא העלאתו של הדירוג אלא השמירה על הדירוג: היות ודירוג האשראי הינו השלכה ישירה של מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל משמעות הדבר היא שהמאגר נתוני אשראי ומערכת נתוני האשראי של בנק ישראל הם אלא המשפיעים העיקריים על דירוג האשראי.

על כן, במידה ונצבר על אזרח נתוני אשראי שליליים– ירד דירוג האשראי של אותו אזרח.
חשוב לציין כי מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל לא משפיע רק על דירוג האשראי של האזרח אלא גם על ציון נוסף הנקרא חיווי אשראי (BDI) שיקבע האם הבנק יאשר את בקשתכם (בקשה זו יכולה להיות הלוואה, משכנתא מימון לרכב, כרטיס אשראי וכו’) ולא את התנאים אותם תקבלו באותה בקשה – הנקבעים על פי דירוג האשראי שלכם.

צבירה של נתונים שלילים עם כך הינה קטלנית הן לדירוג האשראי שלכם והן לציון הBDI שלכם.
ועל כן לא תוכלו לשפר את דירוג האשראי שלכם במידה וקיימים נתוני אשראי שליליים.

 

במידה וקיימים לכם נתוני אשראי שליליים יש מספר דברים אותם תוכלו לעשות:

  1. תמתינו 7 שנים- תוכלו לחכות עד שהמידע הבעייתי שקיים עליכם ימחק ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל- מה שקורה אחת לשבע שנים וזאת במידה ולא נצברו עליכם עוד נתוני אשראי שליליים כגון: חזרה של צ’קים אי הצלחת פדיית הלוואה וכו’.
    במשך התקופה הזאת יהיה עליכם להדק את החגורה בצורה הגבוה ביותר.

  2. תיקון נתוני אשראי שליליים- במידה וקיימים לכם נתוני אשראי השליליים קיימת האפשרות לתקן את אותם הנתונים מה שיעזור לכם להתחיל התחלה חדשה ולקבל את ההלוואה, המשכנתא או האשראי אותו אתם צריכים.

רק אחרי שמאגר נתונים שלכם נקי מנתוני אשראי שליליים תוכלו להתחיל ולשפר את דירוג האשראי שלכם, מה שלא אפשרי כל עוד קיים עליכם אפילו המידע הקטן ביותר.

 

יש לשים לב כי לעיתים רבות נעשות טעויות במאגר:

בשנים האחרונות חלה עלייה גדולה בטעויות של בנק ישראל – יותר ויותר נתוני אשראי שליליים נצברים על לקוחות שלא היה עוול בכפם. נתונים אלו פוגעים לאותם לקוחות בדירוג האשראי שלהם ומונעים מהם לקבל את התנאים הטובים ביותר מן הבנקים.
עם זאת במידה וירצו אותם הלקוחות לעמוד על שלהם ולטעון בחוסר הצדק יצטרכו לעבור האזרחים בירוקרטיה משפטית מסובכת.

בדיוק בגלל זה הקמנו את חברת קרדיט קלין– המתמחה במגוון פתרונות פיננסים בניהם: תיקון BDI שלילי, שיפור דירוג אשראי, ייעוץ פיננסי ועוד.


למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

כל הדברים שפוגעים בדירוג האשראי שלכם
כל הדברים שפוגעים בדירוג האשראי שלכם

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?