מה זה חיווי אשראי: כל האמת על BDI שלילי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מה זה חיווי אשראי: כל האמת על BDI שלילי

האזינו עכשיו:

נתחיל מהסוף: אם חיווי האשראי שלכם שלילי – לא תוכלו לקבל הלוואה, משכנתא או אפילו כרטיס אשראי.
אז מה זה בדיוק חיווי אשראי ומה משפיע עליו? ריכזנו עבורכם את כל הפרטים:

נתוני אשראי: חיווי אשראי שלילי ודירוג אשראי

בהתאם לחוק נתוני האשראי שנכנס בשנת 2019 אוסף בנק ישראל מידע על כל אזרח. משמעות הדבר היא שכל פעולה פיננסית אותה ביצעתם בעשור האחרון תאוגד ותשמר מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.
אותם נתוני אשראי הם אלו שיעזרו לבנק ישראל וכמו כן למערכת נתוני האשראי של בנק ישראל להנפיק 2 ציונים שישפיעו על ההתנהלות הפיננסית שלכם בצורה משמעותית:

  1. חיווי האשראי שלכם: חיווי האשראי שלכם או בשמו האחר ציון ה-BDI שלכם מורכב משתי אפשרויות: חיובי או שלילי. במידה וצברתם נתוני אשראי שלילים: אם חזר לכם צ’ק, לא עמדתם בתשלום הלוואה או משכנתא, חרגתם ממסגרת האשראי והעובר ושב- ציון ה BDI שלכם ככל הנראה יהיה שלילי.
    במידה ותרצו לבדוק את חיווי האשראי שלכם תוכלו לבצע מה שנקרא בדיקת BDI או בדיקת נתוני אשראי שכוללת הוצאה של דו”ח ריכוז נתונים ובעזרת מומחה תוכלו להבין מה גרם לחיווי האשראי שלכם לרדת ואיך אפשר לתקן את זה.
    כל עוד ציון הBDI שלכם שלילי יסרב הבנק לבקשות שלכם- לא תוכלו לקבל הלוואה, משכנתא, מימון לרכב או אפילו מסגרת אשראי גבוה יותר.
  2. דירוג אשראי: מאגר נתוני האשראי משפיע על ציון נוסף בשם דירוג האשראי מדובר על טווח הנע בין 0-1000. ככל שדירוג האשראי שלכם יהיה גבוה יותר, התנאים אותם תקבלו מן הבנק יהיו טובים יותר. שימו לב- בניגוד לציון BDI פה זה לא עניין של האם יאשרו לכם הלוואה או לא, אלא מה יהיו התנאים של ההלוואה.
    כלומר, במידה ואתם רוצים לקבל הלוואה טובה מן הבנק חשוב שגם הBDI שלכם יהיה חיובי וגם שדירוג האשראי שלכם יהיה גבוה.

מה חשוב לדעת על מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל:

אחד הדברים שחשוב לזכור על מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל הוא השפעתו ארוכת הטווח שלו על אזרח. במידה ואם עבר משבר כלכלי – בין אם זה בגלל תקופת הקורונה או בגלל סיבה אחרת נתוני האשראי השליליים ישפיעו על אותו אדם במשך של עד 7 שנים.
באותו משך זמן עתידי זה יוגבלו בעלי BDI שלילי מלבקש בקשות מהבנקים: הם לא יוכלו להזמין צ’קים, הם לא יוכלו לקבל הלוואה וכמו כן הם לא יוכלו להגדיל את מסגרת האשראי שלהם.

אם זאת, גם אם במידה וקיים לאזרח BDI שלילי קיימת שיטה בה הוא יכול לתקן את אותם נתונים שליליים ולצאת לדרך חדשה.
בעזרת תהליך תיקון BDI על ידי מומחה יקצרו לקוחות את זמן ההמתנה המייגע ואת הבירוקרטיה מול בנק ישראל ויעברו מBDI שלילי לBDI חיובי.

רוצים גם אתם לצאת לדרך חדשה עם BDI חיובי ודירוג אשראי גבוה?
למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מה זה חיווי אשראי: כל האמת על BDI שלילי
מה זה חיווי אשראי: כל האמת על BDI שלילי

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?