דירוג אשראי אישי – מה זה ואיך זה משפיע עליכם?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > דירוג אשראי אישי – מה זה ואיך זה משפיע עליכם?

האזינו עכשיו:

עומדים לקחת הלוואה? רוצים לקבל משכנתא? הכירו את הציון שיקבע האם הבנק יאשר את בקשתכם ומה יהיו התנאים אותם תקבלו- דירוג האשראי שלכם.

החל משנת 2019 נכנס לתוקף מאגר נתוני אשראי. מאגר המאגד בתוכו את ההיסטוריה הפיננסית של כל אזרח מעל גיל 18 בישראל. מאגר זה, נוצר במטרה לעזור לבנקים ולגופי המימון להסיק האם קיים סיכון בהתקשרות עם הלקוח וזאת בהתבסס על ההתנהלות הפיננסית של כל לקוח בעבר.

כלומר, במידה ולא עמדתם בתשלום הלוואה – ככל הנראה שבשנים הבאות לא תקבלו הלוואה מן הבנק- הסיבה היא שכל פעולה אותה ביצעתם כעת נשמרת במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.

כך במידה ולא עמדתם בתשלום הלוואה, חזר לכם צ’ק, פשטתם את הרגל או קיימת לכם הוצאה לפועל – תצברו נתוני אשראי שליליים.
מה שיגרום לחיווי האשראי (בי די אי)  שלכם להיות שלילי. ככל שתצברו יותר נתוני אשראי שליליים יפגעו הן דירוג האשראי שלכם וחיווי האשראי שלכם ותסורבו מקבלת הלוואה, משכנתא, כרטיס אשראי, מימון לרכב או במידה וכן תקבלו- התנאים לא יהיו תנאים טובים.

מה קובע את דירוג האשראי שלי?

כפי שציינו מבעוד מועד- נתוני האשראי שלכם הם אלו שישפיעו על דירוג האשראי שלכם. בכל רגע נתון יכול לבדוק הבנק את נתוני האשראי שלכם עד עשור אחורה- כל במידה וחזר לכם צ’ק לפני 5 שנים – יכול הדבר להשפיע עליכם עד עצם היום הזה.

כך, גם אם רוב נתוני האשראי שלכם חיוביים – ישנה חשיבות גדולה מאוד לנתוני האשראי השליליים היות והם פוגעים ישירות בדירוג האשראי של כל אזרח.
במידה ותרצו לבדוק את נתוני האשראי שלכם תוכלו להוציא דו”ח ריכוז נתונים או דו”ח אשראי צרכני המרכז בתוכו את נתוני האשראי שלכם בעשור האחרון. בעזרת מומחה תוכלו להבין מה הם אותם נתוני אשראי בעייתיים שגרמו לדירוג האשראי שלכם לרדת ואיך תוכלו לשפר אותם.

איך אפשר לשפר את דירוג האשראי שלי?

במידה וקיימים לכם נתוני אשראי שליליים דירוג האשראי שלכם כמעט בהכרח יפגע- על כן אין זה רק חשוב לצבור יותר ויותר נתוני אשראי חיוביים אלא גם לוודא כי אין לכם נתוני אשראי שליליים.

במידה ודו”ח נתוני האשראי שלכם מכווין על הימצאותם של נתוני אשראי שליליים חשוב שתפנו למומחה לתקן את אותם הנתונים וזאת בכדי לחסוך תשלום ריביות גבוה, וסירובים עתידיים מול הבנק.
במידה ותעדיפו לחכות ולא לתקן את אותם נתוני אשראי שליליים יהיה עליכם לבצע שימוש מינימלי ככל האפשר בשירותי הבנק וזאת כדי שלא תצברו עוד נתוני אשראי שליליים – מה שיגרום לדירוג האשראי שלכם לרדת עוד יותר.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים בתיקון BDI שלילי ושיפור דירוג אשראי.
רוצים גם אתם לשפר את דירוג האשראי שלכם?

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

דירוג אשראי אישי – מה זה ואיך זה משפיע עליכם?
דירוג אשראי אישי – מה זה ואיך זה משפיע עליכם?

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?