האם כדאי לך למחוק את עצמך ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > האם כדאי לך למחוק את עצמך ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל?

האזינו עכשיו:

בשנת 2019 נכנס לתוקפו חוק נתוני אשראי המאפשר לבנק ישראל איסוף של מידע כלכלי על כלל אזרחי ישראל ללא צורך בהסכמתם. במידה ותסרבו להיכלל במאגר, ככל הנראה שתאבדו את היכולת לקבל אשראי.

הקמתו של מאגר נתוני אשראי הייתה צעד מהפכני וחדשני בעולם הפיננסי הישראלי. המאגר – אותו מנהל בנק ישראל, משמש הרבה יותר מרק מאגר נתונים. חלק גדול ועיקרי במאגר הוא שימושו כמערכת נתונים שתדע לתת מידע לכל בנק או גוף פיננסי על כל אזרח.
כלומר, בעקבות המידע הנאסף על כל אזרח הבנקים יחליטו האם לאפשר לכל אזרח לקבל הלוואה, משכנתא, כרטיסי אשראי ועוד.

בין חיווי אשראי לדירוג אשראי: הסיבות להקמת המאגר

המאגר מנפיק על כל אזרח מספר ציונים בניהם: דירוג אשראי, חיווי אשראי (BDI). שמכווינים כל גוף פיננסי לרמת הכדאיות למתן אשראי לכל אזרח וזאת בהתבסס על אותם נתוני אשראי שהצטברו על כל אזרח. במידה והתנהלתם בצורה כלכלית תקינה ויכולת ההחזר שלכם גבוה – ציון הBDI שלכם יהיה חיובי ודירוג האשראי שלכם יהיה גבוה וכך תקבלו תנאים טובים יותר מן הבנק וגופים פיננסים שונים.

כך, יוכלו הבנקים וגופי המימון לדעת כי יש ביכולתכם להחזיר את ההתחייבות אותה אתם מעוניינים לקחת. על כן, במידה ואתם מסרבים להיכלל במאגר נתוני האשראי – בנקים וגופי מימון אחרים לא יוכלו לדעת האם יש ביכולתכם לעמוד בהתחייבויות שלכם.

על כן, הבנק יראה את חוסר הנכונות של אזרח להיות חלק ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל כדגל אדום. משמעות הדבר היא – שבמידה ותהיו מחוץ למאגר נתוני האשראי ככל הנראה תהיו מסורבים על ידי הבנקים וגופי המימון מקבלת הלוואה, משכנתא וכדומה. זאת מכיוון ואין לאותם גופים דו”ח חיווי אשראי או דו”ח BDI להסתמך עליו.

האם עדיף ציון BDI שלילי מאשר להיות ללא ציון BDI?

ציון BDI שלילי נגרם בעקבות חוסר עמידה בהתחייבויות פיננסיות שונות כגון: אי עמידה בתשלום הלוואה, חזרה של צ’ק , פיגורים, חריגה ממסגרת האשראי, פשיטת רגל ועוד.
בדרך כלל יחד עם נתוני האשראי השליליים קיימים גם נתוני אשראי חיוביים עליהם מעיבים נתוני האשראי השליליים וגורמים לחיווי אשראי שלילי.

על כן, עדיף להיות במצב בו יש BDI שלילי היות וקיימים תהליכים שונים שיכולים לעזור לאדם לתקן את ציון הBDI שלו ואפילו למחוק רק את אותם נתוני האשראי השליליים הגורמים לציון הBDI להיות שלילי- ובכך להגיע למצב בו הוא יכול לקבל את ההלוואה, המשכנתא או האשראי אותו הוא צריך.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים בתיקון נתוני אשראי שליליים בלבד, כך תוכלו לשמור על נתוני האשראי החיוביים ולתקן רק את נתוני האשראי השליליים!

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

האם כדאי לך למחוק את עצמך 
ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל?
האם כדאי לך למחוק את עצמך ממאגר נתוני האשראי של בנק ישראל?

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?