דירוג אשראי אישי: מה המשמעות שלו ואיך הוא משפיע עלינו

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > דירוג אשראי אישי: מה המשמעות שלו ואיך הוא משפיע עלינו

דירוג האשראי במובנים רבים משקף את תמונת המצב הפיננסית שלנו, הבנקים משתמשים בו כמעין תעודת זהות פיננסית וככזה חשוב שנשמור עליו גבוה במידת האפשרית.

 

איך משפיע עלינו דירוג אשראי?

כאשר אנחנו רוצים לקבל אשראי, הלוואה או משכנתא מהבנק, יבקש הבנק או הגוף הפיננסי אליו נפנה אפשרות גישה לדו"ח האשראי שלנו- נתונים שנאספים על ידי בנק ישראל וממחישים לגוף הפיננסי – מה דירוג האשראי שלנו וכמו כן מה הוא חיווי האשראי שלנו. דו"ח אשראי זה מאגד בתוכו מידע פיננסי עד עשור אחורנית שיעזור לבנק לקבוע – האם כדי לו לתת לנו הלוואה, ובאיזה תנאים.

כך, במידה ולא התנהלנו פיננסית בצורה נכונה- יהיה דירוג האשראי שלנו נמוך, והסיכוי שנקבל הלוואה בתנאים טובים ירד גם כן.

 

חיווי אשראי- BDI שלילי וBDI חיובי

כמו דירוג האשראי, ישנו ציון נוסף עליו מסתכלים הבנקים, פשוט יותר שיגיע האם תוכלו לקבל הלוואה או משכנתא או שמא תסורבו. ציון זה בניגוד לדירוג אשראי לא יגיד איזה תנאים תקבלו אלא רק האם הבנק יאשר את הבקשה שלכם או שמא תידחו על סף.

ציון זה נקרא חיווי אשראי או בשמו הנפוץ יותר- ציון BDI והוא משמש כדרישת סף ראשונית לבנק.
ציון זה מתחלק ל2 קטגוריות חיובי או שלילי, על כן במידה ואתם בעלי BDI שלילי תסורבו מקבלת הלוואה, משכנתא ואפילו כרטיס אשראי וזאת מתוך המחשבה כי לא תוכלו לעמוד בהחזר של ההלוואה.

 

מה משפיע על דירוג אשראי ועל חיווי אשראי?

כפי שציינו, דו"ח האשראי שלכם הוא זה שיעזור לבנק להבין מה הוא דירוג האשראי שלכם וכמו כן מה הוא חיווי האשראי שלכם. זאת בהתבסס על ההתנהלות הפיננסית שלכם בעשור האחרון, למעשה – כל פעולה פיננסית אותה תבצעו תהיה רשומה בדו"ח האשראי שלכם. במידה וביצעתם פעולות פיננסיות שנחשבות שליליות: אם חזר לכם צ'ק, לא עמדתם או איחרתם בתשלום הלוואה, עברתם פשיטת רגל או נפתח לכם תיק בהוצאה לפועל, או אפילו אם נכנסתם למינוס או חרגתם ממסגרת האשראי.

 

אז מה אפשר לעשות אם יש לי דירוג אשראי נמוך?

במידה וצברתם נתוני אשראי שליליים תהליך שיפור דירוג האשראי יהיה ארוך ומייגע- זאת במידה ותחליטו לשפר אותו עצמאית. אך אין זה אומר שאתם חייבים לומר נואש! במידה וקיימים לכם נתוני אשראי שליליים תוכלו לבצע תהליך מחיקה של אותם נתוני אשראי שליליים בלבד ולשפר את דירוג האשראי שלכם בצורה יותר מהירה.

תהליך מחיקה של נתוני אשראי שליליים יוכל לעזור לכם להישאר עם נתוני אשראי חיובים בלבד ולהעניק לכם את האפשרות לצבור נתוני אשראי חיוביים מבלי שהעבר ירדוף אחריכם, ובכך לשפר את דירוג האשראי ואת חיווי האשראי שלכם ולקבל את התנאים הטובים ביותר מהבנק עבורכם.

רוצים לדעת איך תוכלו לשפר את דירוג האשראי שלכם בצורה מהירה ונוחה?

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

דירוג אשראי אישי: מה המשמעות שלו ואיך הוא משפיע עלינו
דירוג אשראי אישי: מה המשמעות שלו ואיך הוא משפיע עלינו
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?