בדיקת בידיאי: זה מה שיקבע האם תקבל הלוואה

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > בדיקת בידיאי: זה מה שיקבע האם תקבל הלוואה

האזינו עכשיו:

המונחים נתוני אשראי ודו”ח ריכוז נתונים נהפכו למונחים שגורים בבנקים החל משנת 2019. בניגוד לדעה הרווחת לא מדובר בנושא מסובך, אך החשיבות שלו – גדולה ביותר: זה מה שיקבע האם תקבלו אישור או סירוב מהבנק.

חוק נתוני אשראי

אי אפשר להסביר מדוע יש לבדיקת בידיאי השפעה גדולה מבלי לדבר על חוק נתוני האשראי של בנק ישראל. מדובר בחוק שנכנס לתוקפו בשנת 2019, חוק זה מסדיר את הקמתו של מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. מאגר זה יאגד בתוכו את המידע הפיננסי על כל אזרח מהעשור האחרון.
בעזרת המידע שנאסף כל בנק וגוף פיננסי יוכל לקבוע האם לאשר או לסרב לבקשה הבנקאית.
בקשה זו יכולה להיות: הלוואה, משכנתא, מימון לרכב או אפילו מסגרת לכרטיס אשראי.

לאחר שביצעתם בקשה מהבנק, הבנק ייגש למאגר נתוני האשראי של בנק ישראל ויבצע בדיקת נתוני אשראי. במידה וצברתם נתוני אשראי שליליים תסורבו מקבלת הלוואה. נתונים אלו יכולים להיות: חזרה של צ’קים, אי עמידה בתשלום הלוואה, פיגורים בתשלומים, חזרה של הוראות קבע ועוד. למעשה, אפילו פיגורים פשוטים כמו חריגה ממסגרת האשראי יכולים להוביל לנתוני אשראי שליליים.
על כן, במידה ומופיעים לכם נתוני אשראי שליליים בדו”ח אשראי צרכני- ככל הנראה תסורבו לקבל הלוואה.

בדיקת בידיאי זה מה שיקבע האם תקבל הלוואה
בדיקת בידיאי זה מה שיקבע האם תקבל הלוואה

השפעות בדיקת בידיאי

בשנים האחרונות גדל החשש מביצוע בדיקת בידיאי, הסיבה פשוטה מאוד: בידיאי שלילי משפיע בצורה עמוקה על החיים של כל אדם.
היות והשפעות הבדיקה משמעותית במידה רבה, הפחד סביב הבדיקה גדל. בעלי בידיאי שלילי חסומים בבנקים ובגופים חוץ בנקאיים וההשפעה משמעותית:
הם לא יכולים לקבל הלוואה או משכנתא, הם חסומים מקבלת אשראי חדש, הריביות אותם הם ישלמו יהיו גבוהות משמעותית וזאת במידה והם אכן יצליחו לקבל הלוואה או משכנתא.

 

מה אפשר לעשות אם יש בידיאי שלילי?

במידה ויש לכם בידיאי שלילי עומדת בפניכם האופציה לחכות עד שהמידע השלילי ימחק בעצמו. תהליך זה לוקח בין 3-7 שנים ובמידה וצברתם עוד נתוני אשראי שליליים בפרק זמן הזה, תצטרכו להמתין עוד מה שישאיר אותכם בלופ חסימות פיננסיות.

האפשרות השנייה היא לבצע מחיקת בידיאי שלילי– בתהליך זה יימחקו נתוני האשראי השליליים ותישארו רק עם נתוני האשראי החיוביים מה שיגרום לכם לעבור מבידיאי שלילי לחיובי בפרק זמן קצר.

 

איך אפשר לדעת שיש לי בידיאי שלילי?

הדרך הקצרה ביותר לדעת אם יש לך בידיאי שלילי היא לבצע בדיקת בידיאי, תהליך זה יכלול בתוכו הוצאת דו”ח ריכוז נתונים ובחינתו על ידי מומחה פיננסי. מומחה זה ידע להגיד בדיוק האם קיים לאותו אדם בידיאי שלילי, מדוע וכמו כן מה גרם לכך.

רוצים לדעת אם יש לכם בידיאי שלילי? אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים בתיקון נתוני אשראי שליליים ובשיפור דירוג אשראי עם מעל ל90% הצלחה.

למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

בדיקת בידיאי: זה מה שיקבע האם תקבל הלוואה
בדיקת בידיאי: זה מה שיקבע האם תקבל הלוואה

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?