העלאת דירוג אשראי

התבשרתם שיש לכם דירוג אשראי נמוך? אין ממה לחשוש, אומנם דירוג אשראי הוא נושא חשוב אך מדובר בבעיה בעלת פתרון.

בשנתיים האחרונות עלתה המודעות בקרב הציבור בנושא דירוג האשראי, זאת בעקבות כניסתו של חוק נתוני אשראי לתוקף.

 

חוק נתוני אשראי- השפעתו על הציבור הישראלי:

חוק נתוני אשראי נכנס לתוקף בשנת 2019, עיקרו פשוט- הסדרה של מאגר מידע פיננסי. מאז שנת 2019 המידע הפיננסי הנאסף על ידי בנק ישראל וגורמים נוספים יאוגד לתוך דו"ח רשמי הנקרא דו"ח נתוני אשראי. כל בקשה שלכם: הלוואה, משכנתא, הגדלת מסגרת וכו' תלווה באישור שלכם להסתכלות בדו"ח נתוני האשראי שלכם. כך הבנק יוכל לקבל אינדיקציה על התנהלותכם הפיננסית בשנים האחרונות.

בהתאם למידע הנצבר עליכם בדו"ח נתוני האשראי יקבעו 2 ציונים חשובים: דירוג האשראי שלכם וחיווי האשראי שלכם.

 

מה זה חיווי אשראי?

 הציון המשמעותי יותר מבין ה-2 הוא ציון חיווי האשראי של כל אדם, הוא זה שיקבע האם הבנק או גופי המימון יאשרו את הבקשה שלכם. ציון זה מתחלק ל2 קטגוריות: חיובי ושלילי.
במידה וצברתם נתוני אשראי שליליים כגון: חזרה של צ'ק, אי עמידה בתשלום הלוואה, חזרה של הוראת קבע, חריגה ממסגרת האשראי ועוד.

במידה וצברתם יותר מידי נתוני אשראי שליליים, חיווי האשראי שלכם או בשמו הנפוץ ציון הBDI, יהפוך לשלילי ויהיה לכם BDI שלילי.

במידה ויש לכם BDI שלילי תהיו מסורבים מקבלת הלוואה, משכנתא וכו' למשך 3-7 שנים. לאחר תקופה זו במידה ולא צברתם עוד נתוני אשראי שליליים תעברו לציון BDI חיובי, במידה וצברתם שוב נתוני אשראי שליליים תצטרכו לחכות עוד 3-7 שנים.

במידה ותרצו לעבור לציון BDI חיובי לפני, תוכלו לעבור תהליך מחיקת BDI שלילי, זאת לאחר ואיששתם בבדיקת בידיאי כי יש לכם BDI שלילי.

מחיקת BDI שלילי תאפשר לכם לצאת להתחלה חדשה ולקבל את ההלוואה או המשכנתא שאתם צריכים.
עם זאת, חשוב לוודא כי אתם מתנהלים כלכלית בצורה נכונה

 

מה זה דירוג אשראי?

מדובר בציון הנע בין 0-1000 ככל שהציון יותר גבוה כך התנאים אותם תקבלו יהיו טובים יותר. כמו בחיווי אשראי גם פה נתוני האשראי שלכם הם אלו קובעים את דירוג האשראי על כן, במידה וצברתם נתוני אשראי שליליים יפגע דירוג האשראי שלכם, במקרה כזה התנאים אותם תקבלו מהבנק יהיו פחות טובים.

כלומר, במידה וקיימים לכם נתוני אשראי שליליים לא תוכלו להגיע לדירוג הטוב ביותר גם אם אתם מתנהלים כלכלית בצורה תקינה. בדומה לחיווי אשראי גם פה במידה ויש לכם נתוני אשראי שליליים תוכלו לבצע מחיקת נתוני אשראי שליליים או לחכות 3-7 שנים.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים במחיקה ותיקון נתוני אשראי שליליים, שיפור דירוג אשראי ותיקון BDI שלילי.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

העלאת דירוג אשראי
העלאת דירוג אשראי
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?