מה החשיבות של בדיקת BDI?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מה החשיבות של בדיקת BDI?

כשאתם פונים לבנק או לגוף מימון לבקש הלוואה, משכנתא או אפילו מסגרת אשראי קיימים מספר פרמטרים לפיהם הם בודקים האם כדאי להם לאשר את בקשתכם ולתת לכם את ההלוואה, או שמא כדי לכם לסרב לבקשתכם.
מה שיקבע למעשה האם תקבלו הלוואה או לא נקרא- ציון BDI.

 

התהליך מאוד פשוט: אחרי שביקשתם מהבנק הלוואה – יבצע הבנק בדיקת BDI ולפי הציון שלכם יחליט האם לתת לכם את ההלוואה. במידה ויש לכם BDI שלילי הבנק יסרב לתת לכם הלוואה ובמידה ויש לכם BDI חיובי – הבנק יאשר לתת לכם הלוואה.

 

מה מוביל BDI שלילי?

בשנת 2019 החל חוק שמסדיר את הקמתו המסודרת של מאגר נתוני אשראי. המידע על כל לקוח החל להצבר עוד בשנת 2004. למעשה, בנקים גופי מימון ולשכות אשראי אוספים מידע על כל אזרח – כל פעולה פיננסית אותה ביצענו בעשור האחרון תשמר ותהיה מאוגדת במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. כך אם ביקשתם הלוואה, השתמשתם בצ'ק או חרגתם ממסגרת האשראי – הנתונים האלו ואחרים רבים ישמרו במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.
כלומר, במידה והתנהלתם בצורה כלכלית לא נכונה- חזרו לכם צ'קים, הלוואות, חרגתם ממסגרת האשראי וכו'. תהיו מסורבים לקבל הלוואה או משכנתא.
אותם נתונים שמראים לבנק שהתנהלתם בצורה כלכלית לא תקינה- נקראים נתוני אשראי שליליים, על כן במידה ויש לכם נתוני אשראי שליליים ככל הנראה יהיה לכם BDI שלילי.

איך נוכל לדעת אם יש לי BDI שלילי?

במידה ואתם חושדים שיש לכם BDI שלילי ואתם רוצים לדעת האם יש לכם BDI שלילי תוכלו לבצע בדיקת נתוני אשראי שתראה לכם מה הם הנתונים השליליים שלכם, עם זאת מומלץ להיעזר במומחה שיגיד לנו ויסביר לנו בדיוק מה הם הטעויות אותן ביצענו- מה גרם לנו לצבור נתוני אשראי שליליים ואיך נוכל להימנע מזה בעתיד.

אחת לשנה תוכלו להוציא דו"ח נתוני אשראי ללא עלות מבנק ישראל, ובעזרת מומחה לפענח האם אתם בעלי BDI חיובי או שלילי וכמו כן- מה אפשר לעשות כדי לתקן את אותם נתוני אשראי שליליים ולעבור מBDI שלילי לBDI חיובי (ועל הדרך לשפר גם את דירוג האשראי).

מה אפשר לעשות אם יש לי BDI שלילי?

במידה ויש לכם BDI שלילי אתם ככל הנראה תהיו מסורבים על ידי הבנק ועל ידי גופי מימון אחרים, מי שכן יסכים לתת לכם הלוואה ככל הנראה יתן אותה בתנאים גרועים וריביות גבוהות.

על כן, קיימות בפניכם 2 אפשרויות: לחכות עד שנתוני האשראי שלכם ימחקו אוטומטית על ידי בנק ישראל מה שיקח בין 3-7 שנים או לבצע תהליך מחיקת נתוני אשראי שליליים בלבד.
בתהליך כזה יחסך מכם זמן ארוך ומייגע של המתנה, בירוקרטיה רבה וחוסר מענה מגופים ממשלתיים.

האם אפשר לבצע תהליך תיקון נתוני אשראי לבד?

תוכלו לנסות לפנות לבנק ישראל, למלא טפסים רבים ולבקש מהם שיתקנו לכם את נתוני האשראי – הבעיה במעשה כזה היא כי במידה ואתם לא מבינים מה אתם עושים ולא בקיעים במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל- ככל הנראה תגרמו ליותר נזק מתועלת.
זאת אחרי שתבלו זמן רב על בירוקרטיה ארוכה ומסורבלת של בנק ישראל.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים בתהליך מחיקת נתוני אשראי ותיקון BDI שלילי.
במידה ואתם רוצים לשפר את נתוני האשראי שלכם ולצאת לדרך חדשה עם אשראי נקי.
אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם ללא עלות וללא התחייבות.
למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מה החשיבות של בדיקת BDI?
מה החשיבות של בדיקת BDI?
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

תגובה אחת על “מה החשיבות של בדיקת BDI?”

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?