חסרונות לדירוג אשראי נמוך

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > חסרונות לדירוג אשראי נמוך

האזינו עכשיו:

דירוג אשראי גבוה מביא עמו יתרונות ברורים כמו: מסגרות אשראי גבוהות, ריביות בתנאים טובים והלוואות בעוד שאם ברשותך דירוג אשראי נמוך אתה תשלם הרבה יותר על ריביות אשראי, הלוואות ומשכנתאות. דירוג אשראי נמוך עלול להקשות על חייכם במגוון דרכים והוא משפיע על חייך במידה לא מבוטלת. להלן החסרונות הבולטים ביותר בדירוג אשראי נמוך:

סיכון גבוה עבור הגופים המלווים

קיימים סטנדרטים מחמירים וקפדניים בבנקים עבור זכאות להלוואה, משכנתאות ומסגרות אשראי גבוהות ולעיתים אף ממוצעות. אדם עם דירוג אשראי נמוך סביר יהיה להניח כי הוא אינו יקבל את מבוקשו מהסיבה הפשוטה – הוא מהווה סיכון גבוה מדי עבור הגוף המלווה שמתבטא בכך שאותו אדם יתקשה לפרוע את התשלומים אליהם הוא התחייב.

 

תשלום גבוה יותר עבור הלוואות

לא רק שדירוג אשראי גבוה יסייע לך לפנות בבקשה אחר הלוואה למוסדות מכובדים יותר וביניהם בנקים גדולים ומוכרים, אלא שגם הוא יעניק עבורך את הריביות המיטביות עבור הלוואות וביניהן אף משכנתאות. כאשר מדובר בסכומים גבוהים, חיסכון ההלוואה או המשכנתא יכול להסכם בעשרות אלפי שקלים.

 

קושי בשכירת דירה

חלק מבעלי הדירות ו/או הנכסים מבקשים בטרם קבלת השוכר לנכס לבצע עברו בדיקת רקע הכוללת בדיקת אשראי ויכולת השוכר הפוטנציאלי לעמוד בפירעון התשלומים אליהם התחייב. לפיכך, כאשר יש לך דירוג אשראי נמוך זה עלול לעלות לך באיבוד הנכס בו רצית להתגורר, או לחלופין – הפקדת פיקדון ערבות גבוה ו/או מציאת ערבים שיהיו ערבים לנכס המושכר. זה לא בלתי אפשרי לשכור דירה עם דירוג אשראי נמוך, אבל בהחלט יכול להיות הרבה יותר קשה.

 

לא תהנו מכרטיסי אשראי בעלי תגמולים גבוהים יותר

כרטיסי האשראי המתגמלים ביותר דורשים דירוגי אשראי גבוהים יותר. כאשר דירוג האשראי שלך הינו גבוה, יש לך אפשרות להתמקח על הריביות ולקבל אשראי בתנאים אטרקטיביים. מעבר לכך, יש כרטיסי אשראי מסוימים המקנים הנחות קבועות בבתי עסק שונים ואף תגמולים נוספים בדמות הופעות חינמיות או כניסה לאטרקציות מסוימות.

אם יש לך דירוג אשראי ממש גרוע, כנראה שאתה מודע לכך. אתה עלול להרגיש אשם, נבוך או מודאג, אבל סביר להניח שלא תהיה מופתע מכך, שכן דירוג האשראי נובע מהתנהלות צרכנית ופיננסית. הסיבה העיקרית לכך שאנשים לא משפרים את דירוגי האשראי שלהם כי שהם אינם מודעים לחסרונות העצומים שטומן בחובו דירוג אשראי נמוך. לכן, קיימת חשיבות גדולה לכך שהלקוח יבין את השלכותיו של דירוג אשראי נמוך ויפעל לשנות אותו, שכן אין מדובר בגזירת גורל.

אולם, זה לא כל כך קל להתחיל מחדש. קיימים נתונים מסוימים בדו”ח האשראי שאינם נמחקים מיד, אלא יש להמתין תקופה של בין 3 ל-7 שנים עד שיימחקו לחלוטין. עם זאת, גם הזמן הארוך ביותר למחיקת הנתונים מהדו”ח הוא איננו “מאסר עולם”. אפשר לצאת מכך באמצעות התנהלות פיננסית חכמה יותר ושיפור הדו”ח ודירוג האשראי בצעדים שונים בהם ניתן לנקות.

למידע נוסף וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

חסרונות לדירוג אשראי נמוך
חסרונות לדירוג אשראי נמוך

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?