שיפור דירוג אשראי ו-BDI

האזינו עכשיו:

דירוג האשראי של כל אדם משקף את ההרגלים הפיננסיים שלו ומציג לכאורה את הסיכון הכרוך בהתקשרות פיננסית אתו עבור לשכות האשראי והגופים הפיננסיים. למרות שדירוג האשראי קיים בארץ כבר מספר שנים, חלק ניכר מהציבור הישראלי אינו מכיר בחשיבותו ובאופן שבו הוא עלול להשפיע על כל אחד ואחד מאיתנו.

 

כאשר אנחנו רוצים לבקש הלוואה, כרטיס אשראי או משכנתא הגופים המלווים פונים לחברות דירוג האשראי ובדיקת BDI על מנת לקבל מידע פיננסי נוסף אודותנו אשר במידה רבה יסייע להם לגבש תמונה מלאה עלינו. אותו דירוג אשראי הוא שיכריע אם הגוף המלווה יענה לבקשתנו או יסרב לה. ציון דירוג האשראי נע בדרך כלל בין 300 ל-850 , כאשר ככל שהציון הוא גבוה יותר – הדירוג יהיה טוב יותר וכך עולה גם הסיכוי לקבל אשראי או הלוואה בריביות אטרקטיביות. מהסיבה הפשוטה הזו, כל אדם באופן טבעי ירצה דירוג אשראי גבוה כמה שיותר. בטרם נציע פתרונות אפשריים לשיפור דירוג האשראי – נרצה להבין ממה הוא מורכב?

דירוג האשראי של כל לקוח מורכב מפרמטרים פיננסיים שונים כשהבולטים מבניהם הם: כרטיסי אשראי, משכנתאות, יתרות חוב ופיגורים, היסטוריית תשלומים וניצול מסגרות אשראי. כלומר, התנהלות פיננסית פזרנית ולא נכונה עלולה לעלות לכם במחיר יקר של דירוג אשראי נמוך. דירוג שכזה עלול לפגוע בתנאי הלקוח לקבלת הלוואות, משכנתאות ולבטח בריביות אטרקטיביות. את דירוג האשראי של הלקוח ניתן לבדוק באמצעות חברות דירוג אשראי שונות הפועלות כיום במשק הישראלי, ואף מומלץ להפיק דוח ריכוז נתונים מהאתר של בנק ישראל על מנת לבחון בפירוט רב את ההיסטוריה האשראית והבנקאית שלכם. הסתכלות בדוח זה תוכל להציג בפניכם את הסיבות האפשריות לדירוג האשראי הגבוה או הנמוך שלכם.

מה אפשר לעשות אם יש לי BDI שלילי:

 

אם כן – איך אפשר לשפר את דירוג האשראי?

הדירוג הטובה והבטוחה ביותר על מנת לשפר את דירוג האשראי של הלקוח לטווח הרחוק היא באמצעות התנהלות פיננסית נכונה והתנהגות אשראי נבונה. הצעד הבסיסי ביותר הוא לוודא ולהקפיד לעמוד בתשלומי הלוואות או משכנתאות קיימים ולא לצבור פיגורים עבורם. בנוסף, במקרים של הוראות קבע בחשבון הבנק, יש לדאוג לכך שלא יווצרו החזרי תשלום בשל אי כיסוי מספיק.

מעבר לכך, כאשר מדובר בנושא כרטיסי האשראי יש להקפיד לא לחרוג ממסגרת האשראי המוקצבת על ידי הבנק שלכם ולא להגיע לכדי ניצול מקסימלי שלהן. כל אלו עלולים להרע לדירוג האשראי שלכם ולהזיק לו! לכן, נסו לתכנן טוב יותר את ההוצאות הפיננסיות שלכם, ואם אתם בכל זאת לא עומדים בכך, בקשו להגדיל את מסגרת האשראי שלכם, אולם זכרו כי חשוב להתאים את האשראי לצרכים שלכם.

ציון דירוג האשראי יכול להשפיע באופן משמעותי על החיים הפיננסיים שלכם אם אתם לא נזהרים. ראינו כי הוא ממלא תפקיד מפתח ומכריע בהחלטה של הגוף המלווה למתן הלוואות ואשראי. כך משל, לקוחות עם דירוג אשראי נמוך עלולים למצוא עצמם משלמים ריביות מרקיעות שחקים משום שלרוב המוסדות והגופים הפיננסיים יגבו ריביות גבוהות שכאלה על מנת לפצות את עצמם על כך שהם נושאים בסיכון רב יותר עבור אותו לקוח. בנוסף, הם עשויים גם לדרוש תקופת החזר קצרה יותר ואף ערבים שיערבו לבעלי דירוג אשראי נמוך.

בשורה התחתונה – דירוג האשראי שלכם הוא מספר אחד שעשוי לעלות או לחסוך לכם הרבה מאוד כסף במהלך חייכם. לכן, דאגו לכך שהוא תמיד יהיה גבוה עד כמה שניתן.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

שיפור דירוג אשראי ו-BDI
שיפור דירוג אשראי ו-BDI

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?