כיצד ניתן להתמודד עם BDI שלילי?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > כיצד ניתן להתמודד עם BDI שלילי?

סביר מאוד להניח שבשלב כזה או אחר בחיינו, רובנו נזדקק להלוואה. עם זאת, בדרך אל הפתרון הפיננסי שאנו זקוקים לו, צפויה לנו דרך ארוכה. כיום יותר מתמיד, חשופה למוסדות הפיננסיים ההיסטוריה הכלכלית שלנו. בעיות שיצוצו במהלך הבדיקה במערכת נתוני האשראי, או BDI, עשויות להשפיע באופן ניכר על זכאותנו להלוואות ומסגרות אשראי. כאן, נבחן כיצד מתמודדים עם BDI שלילי ומהם הגורמים המרכזיים לו.

 

מדוע מבצע הבנק בדיקה של נתוני האשראי שלנו?

מטבע הדברים, הבנק אינו מעניק הלוואה בכל סכום ולכל מטרה לכל אדם שיפנה אליו. הבנק, כמו כל עסק אחר, מנהל את סיכוניו בקפידה על מנת להבטיח שפעילותו תישאר רווחית. במשך שנים, הערכת סיכונים זו נעשתה באופן נקודתי, בהתאם להתנהלותו הכלכלית של הלקוח בחשבון הנתון. מצב עניינים זה יצר לא פעם מציאות בעייתית. לקוחות עם היסטוריה כלכלית בלתי יציבה, עברו מבנק לבנק ונכנסו להתחייבויות שלא יכלו באמת לעמוד בהם. אירועים אלו הם שהניחו את הקרקע לחוק שירות נתוני אשראי. חוק זה מאפשר לישראל ליישר קו עם מדינות רבות בעולם המערבי שהקימו מערכת לניהול נתוני אשראי. ב-2019, הסמכות לניהול מערכת זו ניתנה על ידי המדינה לחברת Business Data Israel ולכן בדיקה זו מכונה גם בדיקת BDI. מטרתו העיקרית של דוח אשראי זה היא לבחון כי כל התחייבות כלכלית אליה ייכנס כל לקוח של הבנק אכן ניתנת לניהול על ידו. הדוח מעניק תמונת מצב מקיפה ורב תחומית שתסייע לבנק להעריך את סיכוניו.

 

מה יכול לגרום ל-BDI שלילי?

ישנם גורמים רבים שעשויים להשפיע על ה-BDI שלנו.

היסטוריה של חשבון מוגבל

לאורך השנים, אי עמידה בהתחייבויות, ריבוי חריגות מהמסגרת והתנהלות בלתי מסודרת בחשבון עשויה לגרום לכך שחשבונו יוגדר כ"מוגבל". במקרים קיצוניים, עשוי הבנק להכריז על החשבון כ"מוגבל חמור". גם אם מאז שופרה ההתנהלות הכלכלית, כל אירוע כזה בהיסטוריה עשוי לגרום לדיווח BDI שלילי.

ניהול תיק חייבים

פתיחת תיקים בהוצאה לפועל וחדלות פירעון היא אחד מהגורמים המרכזיים לדירוג אשראי נמוך.

אי עמידה בהתחייבויות

כמובן שהתחייבויות עבר שלא הוחזרו כראוי, מאי החזר הלוואה ועד למתן צ'קים ללא כיסוי, הן אינדיקציה מובהקת לכך שכל הלוואה עתידית טומנת בחובה סיכון עבור הבנק.

ככל שנוכל להפגין התנהלות כלכלית יציבה ואמינה, כך גובר הסיכון שדירוג האשראי יהיה חיובי.

 

כיצד ניתן לבצע שיפור דירוג אשראי?

אין ספק שמצב עניינים זה מעלה שאלה מתבקשת – האם אכן נגזר עלינו להתמודד עם BDI שלילי כל חיינו ולהירדף על ידי טעויות העבר שלנו? החדשות הטובות הן שניתן לבצע מחיקת BDI שלילי על ידי הסתייעות במומחים פיננסיים. בעזרת ליווי מקצועי, נוכל לבנות תהליך לשיפור דירוג אשראי ולצמצם באופן משמעותי את מקדמי הסיכון שלנו.

אנו בקרדיט קלין מתמחים במחיקה ותיקון של נתוני אשראי שליליים ו- BDI שלילי, כך שגם אתם תוכלו לצאת לדרך חדשה ולקבל את ההלוואה, המשכנתא או המימון אותו אתם רוצים.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

כיצד ניתן להתמודד עם BDI שלילי?
כיצד ניתן להתמודד עם BDI שלילי?
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?