מהי מערכת נתוני אשראי ואילו יתרונות היא מציעה?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מהי מערכת נתוני אשראי ואילו יתרונות היא מציעה?

האזינו עכשיו:

בשנים האחרונות, חלה תפנית דרמטית באופן בו נבדקת זכאותנו למוצרי אשראי ומימון. מערכת נתוני אשראי שהוקמה על ידי בנק ישראל, מרכזת כיום את נתוני האשראי ומנגישה את המידע לכלל המוסדות הבנקאיים בישראל. משמעות הדבר בפועל היא שההיסטוריה הפיננסית שלנו זמינה כיום יותר מתמיד לכל הגופים הרלוונטיים. מצד אחד, קיום המערכת דורש מאיתנו יותר ערנות. ככל שנגלה שיש לנו BDI שלילי, יהיה עלינו לנקוט צעדים כדי להבטיח את זכאותנו לשירותים שנזדקק להם בעתיד. עם זאת, ישנן גם לא מעט הזדמנויות שהמערכת הזו פותחת בפנינו. כאן, נסביר על המערכת ועל כלל האפשרויות שהיא מציעה לך.

לשם מה הוקמה מערכת נתוני אשראי?

בשנת 2016, נכנס לתוקפו חוק נתוני אשראי. מטרת החוק הייתה לשפר את האופן בו מנוהלים שירותים פיננסיים בישראל ולקדם משמעותית את התחרות בשוק מוצרי המימון. כחלק מיישום חוק זה, הוקמה מערכת דיגיטלית מתקדמת המרכזת את כלל הנתונים הקשורים לדירוג האשראי שלנו. כיום, כלל הפעולות שאנו מבצעים שיכולים להעיד על כושר הפירעון שלנו – מהחזר הלוואות ועד לצ’קים שחזרו או פתיחת תיקים בהוצאה לפועל – מדווחים אל מערכת נתוני אשראי. ריכוז כלל הנתונים הללו והדירוג שמופק מתוכם, מכונה גם חיווי אשראי. כפי שמיד נראה, על אף שנתוני האשראי שלנו יכולים להפוך תהליכי קבלת אשראי למורכבים יותר, הנגישות למקורות המידע הללו במערכת מחזירה את הכוח גם לידיים שלנו.

טווח האפשרויות מתרחב משמעותית

חשוב שנבין: עד כה, כלל נתוני האשראי שלנו היו מרוכזים אך ורק בידי הגוף הפיננסי דרכו קיבלנו את מוצר האשראי. בין אם מדובר בבנק או בחברת האשראי, ההחלטה האם להעניק לנו שירותים נוספים הייתה נתונה לשיקול דעתו הבלעדית של הגוף הפיננסי. מערכת נתוני האשראי מבזרת מחדש את מערך השיקולים הזה ומשפרת את התחרות ואת נגישות האזרחים לאשראי. כעת, כל הנתונים משותפים במערכת ומאפשרים לכל גוף לבחון חיווי אשראי של מבקשים כדי לקבל החלטה. בסופו של דבר, היכולת להעריך באופן מדיד את כושר הפירעון של המבקש, מונעת שרירותיות ואפליה.

 

מקבלים שליטה על הבריאות הפיננסית שלנו

עם זאת, החשוב ביותר הוא שכעת, הנתונים הללו נגישים גם לך. בכל עת, ניתן להסתייע באנשי מקצוע ולבחון האם יש לך BDI שלילי. היכולת לצפות מראש מהו כושר שהוערך עבורך מאפשרת לנקוט בצעדים לתקן ולשפר את דירוג האשראי וללבן כל טעות או אי הבנה שעשויה לעלות, לפני שנתמודד עם אי נעימויות מול הגוף הפיננסי.

מעבר לכך, אלו מאיתנו שצברו דירוג אשראי טוב, יוכלו למנף את המידע הזה ולשפר את כושר המיקוח שלהם בכל משא ומתן שיידרש מול גופים פיננסיים. כשכל המידע פרוש בפנינו, קל בהרבה להבין האם תנאי ההחזר שלנו אכן משתלמים ולבחון מחדש את האפשרויות שלנו. בסופו של יום, עם הליווי הנכון, נוכל להפיק את המרב משירותי האשראי שלנו בעזרת המערכת החדשה

אנו בקרדיט קלין מתמחים במחיקה ותיקון של נתוני אשראי שליליים ו- BDI שלילי, כך שגם אתם תוכלו לצאת לדרך חדשה ולקבל את ההלוואה, המשכנתא או המימון אותו אתם רוצים.

לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מהי מערכת נתוני אשראי ואילו יתרונות היא מציעה?
מהי מערכת נתוני אשראי ואילו יתרונות היא מציעה?

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?