איך להתנהל פיננסית יותר טוב בחיים – ניהול אשראי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > איך להתנהל פיננסית יותר טוב בחיים – ניהול אשראי

האזינו עכשיו:

לא קל ללמוד לנהל נכון את התקציב החודשי. יוקר המחיה מאמיר, מוצרי צריכה בסיסיים הופכים ליקרים ומי שעד היום בקושי ראה את עצמו מסתדר מבחינה כלכלית, עלול להרגיש שהמצב רק הופך למאתגר עוד יותר עבורו. ונכון, ההתמודדות הכלכלית היא מאתגרת. אבל אפשר ללמוד איך להתנהל פיננסית טוב יותר בחיים – ניהול אשראי הוא מילת המפתח. ריכזנו לכם כאן מידע שיעזור לכם.

ניהול אשראי מתחיל עם סדר

לפני שתתחילו לבדוק דרכים לשיפור התקציב שלכם, כדאי להתחיל עם סדר וארגון. ערכו רשימה של כל ההכנסות שלכם. זו יכולה להיות הכנסה מעבודה, הכנסה מקצבת ביטוח לאומי או כל הכנסה אחרת. לאחר ריכוז כל ההכנסות החודשיות שלכם, זה הזמן לערוך את רשימת ההוצאות שלכם. מפו את ההוצאות לפי סעיפים ובדקו מה גובה התשלומים שאתם מוציאים על כל סעיף. על ביגוד לדוגמא, כמה אתם משלמים מידי חודש? רשמו את הנתונים כפי שהם היו בחודשים האחרונים. וכך תוכלו לחלק אותם ולערוך ממוצע לכל סעיף בהתאם לנתונים.

 

לפני שמתחילים לערוך סדר בניהול התקציב עורכים סדר ובודקים הכנסות מול הוצאות. מה גובה ההכנסות, מה גובה ההוצאות, האם ההוצאות גוברות על ההכנסות? מצב כזה מצריך שינוי מיידי בגובה ההכנסות ובגובה ההוצאות. עורכים רישום של כל הנתונים וכך קל יותר למפות ולבדוק, האם גובה ההוצאות הקיים הוא סביר? האם יש במה לחסוך או שאין מנוס וחייבים להגדיל את ההכנסה החודשית?

 

מה קורה עם המשכנתא שלכם?

לא מעט לווים גילו בשנה האחרונה עד כמה החזר המשכנתא שלהם לא יציב וכל עלייה בריבית הפריים מעלה להם את גובה המשכנתא. עם המשכנתא שלכם התייקרה בצורה משמעותית, כדאי שתטפלו בעניין זה עם ייעוץ משכנתאות. אין סיבה להיכנס ללופ הלוואות רק כדי להצליח לעמוד בהחזרים החודשיים של המשכנתא. צריך לפתור בעיות מהשורש ובמקרה כזה חשוב לבדוק אם מחזור משכנתא יכול לתת את המענה לו אתם זקוקים.

 

מקפידים על ניהול אשראי תקין

על פי חוק נתוני האשראי, כל אזרח ישראלי מגיל 18 מתחיל לצבור נתוני אשראי. כל משיכה, הפקדה או כל פעולה פיננסית אחרת מתועדת במערכת נתוני האשראי שבנק ישראל מנהל. אדם שנכנס למינוס בבנק רק בגלל שלא זכר להפקיד מזומן בחשבונו, עלול לגלות את המחיר מאוחר מידי. חשוב לזכור כי כל פעולה מתווספת למאגר נתוני האשראי האישי וכך להימנע ככל הניתן מנתונים שליליים.

 

אילו נתונים מופיעים בדו”ח נתוני האשראי?

  • חובות למוסדות מוכרים – אם יש לכם חובות למוסדות פיננסים או למוסדות מוכרים כמו חוב לתאגיד המים / מועצה מקומית וכדומה, חשוב להסדיר את החוב בהקדם.
  • עמידה בהתחייבויות – נתתם המחאה למישהו? דאגו שיהיה לה כיסוי בבנק! כל המחאה שחוזרת מפחיתה את דירוג האשראי שלכם וחבל.
  • נזהרים מניצול מסגרת האשראי – נכון שיש אופציה להיות במינוס בבנק על חשבון מסגרת האשראי… אך גם נתון זה נאגר ונשמר… הקפידו לנצל כמה שפחות את מסגרת האשראי שלכם. במקרים של אין ברירה דאגו ליטול הלוואה לכיסוי החור הזמני שנוצר.
  • החזרי הלוואות – מה גובה יכולת ההחזר החודשית שלכם? אל תמהרו לפנות אל עוד ועוד גופי מימון במטרה לקבל הלוואה. כל עיון בדו”ח האשראי מופיע בו.

מה עושים כדי לנהל את האשראי בצורה טובה?

לפני הכל הסדר והארגון חשובים. לצורך כך תוכלו להנפיק את דו”ח נתוני האשראי שלכם ולבדוק מה מצבכם הפיננסי בעיני הבנק. הדו”ח מקל על שיפור המצב הפיננסי.

איך להתנהל פיננסית יותר טוב בחיים - ניהול אשראי
איך להתנהל פיננסית יותר טוב בחיים – ניהול אשראי

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?