איך למחוק את נתוני האשראי שלי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > איך למחוק את נתוני האשראי שלי

לא מעט בקשות להלוואות מסורבות רק בגלל דירוג אשראי שלילי. הדירוג משקף את מצבו הכלכלי של מבקש ההלוואה וכאשר הדירוג הוא שלילי, הבנק רואה סיכון במתן הלוואה במצב הקיים. מה עושים במצב כזה? פועלים לשיפור הדירוג. אחת הדרכים הפחות מומלצות היא מחיקת הדירוג הקיים. כאן נענה על השאלה שהגיעה אלינו "איך למחוק את נתוני האשראי שלי". אבל רגע לפני שאתם מוחקים את הנתונים, כדאי שתכירו את ההשלכות של הפעולה הזו.

 

מה זה דירוג אשראי?

לכל אחד התנהלות כלכלית משלו וכאשר גופי מימון בודקים מצב כלכלי של מבקש הלוואה לצורך הערכת הסיכון הנלווה לכך, הם נעזרים בדו"ח דירוג האשראי המשקף את נתוני האשראי הקיימים. בהתבסס על הנתונים, המדורג מקבל מעין ציון ועל פיו ניתן להבין את התנהלותו הכלכלית. כאשר ההתנהלות תקינה הוא יכול להשתמש בדירוג ככלי עזר לקבלת אשראי בתנאים טובים יותר. ולעומת זאת, כאשר הדירוג הוא שלילי, גוף המימון עלול לתמחר את ההלוואה במחיר יקר יותר או אפילו לסרב לבקשת האשראי…

 

מי שעומד לפני נטילת הלוואה וחשוב לו לקבל תנאים טובים להלוואה, בודק מראש את מצב הנתונים. אנשים שהם לא בעלי ידע מקצועי בתחום יבדקו את הנתונים ויראו כי המצב הוא שלילי, יתחילו לברר "איך למחוק את נתוני האשראי שלי". בסופו של דבר, מחיקת נתונים משליכה באופן לא יעיל במרבית המקרים.

 

מהן ההשלכות של מחיקת הנתונים?

כאשר מוחקים נתוני אשראי, לא ניתן לברור אילו נתונים להשאיר ואילו נתונים למחוק, כל הנתונים נמחקים בבת אחת עם לחיצת כפתור המחיקה. כך, לאחר המחיקה המדורג נשאר ללא כל נתון וכאשר הוא יפנה לגוף מימון לבקשת הלוואה, הוא לא יראה כי חל בו שינוי לטובה ממצב המצריך שיפור, אך הוא גם לא יוכל לראות את הנתונים הטובים שהיו לו. יחס גופי המימון לאנשים המגיעים לבקש הלוואה לאחר מחיקת אשראי, כאשר אין להם נתוני אשראי בטוח זמן מספק, הוא מאוד חשדן. גופי המימון מבינים שטמון פה סוד… אף אחד לא ימחק נתונים חיוביים. אם מוחקים נתונים, זה קורה בגלל נתונים שליליים. לפעמים תגובת גופי המימון למחיקת אשראי היא סירוב להלוואה בעוד לפני המחיקה המדורג עוד היה יכול לקבל הלוואה…

 

גם לאחר המחיקה, הנתונים ממשיכים להצטבר על שם המדורג וכך, לא יעזור למחוק נתונים אם ההתנהלות הכלכלית הכושלת ממשיכה… מי שמחק את נתוני האשראי שלו חייב לצבור כמה שיותר נתונים, בדגש על חיוביים.

 

החלטתי שכן – איך למחוק את נתוני האשראי שלי

החלטתם למחוק את נתוני האשראי למרות ההשלכות של פעולה זה? פעולת המחיקה תהיה פשוטה. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאזור האישי שלכם באתר בנק ישראל ולבחור באפשרות מחיקת כל נתוני האשראי הקיימים על שמי. זהו. הנתונים נמחקו. המלצה שלנו, אל תבצעו פעולה כזו לפני שאתם בודקים עם אנשי מקצוע דרכים אחרות לשיפור דירוג האשראי שלכם.

 

יש איך לשפר את דירוג האשראי

לא חייבים למחוק נתוני אשראי כדי לשפר את הדירוג, יש עוד מגוון דרכים אפשריות ולכן חשוב לפנות לאיש מקצוע לקבלת ליווי מקצועי. הדרכים יכולות להיות:

  • שיפור ההתנהלות הכלכלית בדרכים שונות כמו איחוד הלוואות, סילוק הלוואה, הגדלת הכנסה או עמידה בהתחייבויות.
  • תיקון רישום שגוי בדו"ח ריכוז הנתונים

פנייה לאיש מקצוע תעשה לכם סדר בנושא. הוא יבדוק יחד איתכם את דו"ח ריכוז הנתונים שלכם וכך הוא ידע להצביע על הדרך המתאימה ביותר עבורכם.

איך למחוק את נתוני האשראי שלי
איך למחוק את נתוני האשראי שלי
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?