איך לפעול נכון לטובת דירוג אשראי גבוה יותר

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > איך לפעול נכון לטובת דירוג אשראי גבוה יותר

האזינו עכשיו:

על פי חוק נתוני אשראי לכל אזרח ישראלי יש היסטוריית אשראי משלו. ההיסטוריה הזו נאגרת ועל פיה האזרח מקבל דירוג אשראי. דירוג האשראי הוא משמעותי לכל אדם העומד בצומת פיננסית משמעותית. אם אתם מעוניינים להעלות את דירוג האשראי שלכם, כדאי שתכירו את הנתונים המשפיעים עליו. ריכזנו לכם כאן מידע שיעניק לכם מידע איך לפעול נכון לטובת דירוג אשראי גבוה יותר.

מה זה דירוג אשראי?

כל אחד מאיתנו הוא בעל נתוני אשראי משלו. בנק ישראל אוגר כל נתון אשראי. נתון אשראי יכול לכלול הפקדה בבנק, הלוואה, פירעון מוקדם של הלוואה וכל פעולה פיננסית אחרת. בנק ישראל מנהל את מאגר נתוני האשראי ואת הנתונים הללו הוא מעביר את שלוש לשכות אשראי שמונו על דירוג הנתונים. הן מקבלות את הנתונים ותפקידן לדרג כל אזרח ישראלי בהתאם להיסטוריית האשראי שהצטברה על שמו. דירוג האשראי משקף את מצבו הפיננסי של האזרח. דירוג אשראי גבוה יעיד על ניהול נכון פיננסית בעוד שככל והמצב הכלכלי של האזרח הוא בעייתי יותר, גם דו”ח דירוג האשראי שלו יראה זאת ויהיה נמוך בהתאם. את דו”ח דירוג האשראי האישי כל אזרח יכול לקבל לאחר פנייה ללשכת האשראי. אחת לשנה הדו”ח מונפק חינם ללא עלות וזו הזמנות לבדוק את המצב הפיננסי ולערוך בו שיפורים כנדרש.

 

למה צריך דירוג אשראי גבוה?

הדאגה לדירוג אשראי גבוה היא לא שיגעון, כפי שמעטים חושבים. בסופו של דבר, דירוג אשראי הוא הנתון אותו גופים פיננסים מבקשים לראות לפני מתן הלוואה. בעל דירוג אשראי נמוך לא יקבל הלוואה בתנאי ריבית נמוכים ולפעמים דירוג האשראי שלו ימנע ממנו את האפשרות לקבל הלוואה. אנשים המעוניינים למנף את עצמם כלכלית ולהשקיע פיננסית, דואגים ששיפור דירוג האשראי שלהם ישקף את המצב הכלכלי שלהם בצורה נכונה. גם אם הם מועדים מידי פעם, התמונה הכללית צריכה להיות חיובית. ולצורך כך הם בודקים את הדירוג ועורכים שינויים.

 

מה משפיע על דירוג האשראי?

כדי לדעת איך לפעול נכון לטובת דירוג אשראי גבוה יותר, חשוב להבין לפני הכל אילו נתונים משפיעים על הדירוג:

  • היקף ניצול מסגרת האשראי
  • עמידה בתשלומים
  • היסטורית אשראי קיימת

 

ככל והנתונים הללו חיוביים יותר, כך גם דירוג האשראי יהיה חיובי. כדי לייעל את דירוג האשראי, חשוב לדאוג ששלוש הנקודות הללו לא יהיו בעיתיות.

 

היקף ניצול מסגרת האשראי

ככל ומסגרת האשראי תהיה מנוצלת יותר, היא גם תפחית את דירוג האשראי שלכם בהתאם. הימנעו מניצול מסגרת האשראי באופן קבוע ובעיתות לחץ חשוב לבחון חלופה אחרת כמו נטילת הלוואה / הגדלת מסגרת האשראי באופן זמני.

 

עמידה בתשלומים

דאגו לעמוד בתשלומים ובהמחאות שאתם נותנים. נתתם צ’ק? דאגו שיהיה לו כיסוי! יש לכם חוב לתאגיד המים? דאגו להסדיר אותו! עניין החוב נשמר במאגר נתוני האשראי וחבל. כל אי עמידה בתלום כמו עמידה בתשלום, מופיע במאגר הנתונים וחשוב להסדיר חובות ולעמוד בהתחייבויות.

 

היסטוריית אשראי קיימת

אדם שפשט רגל לא יהיה בעל אותה היסטוריית אשראי כמו אדם אחר. ההיסטוריה הקיימת גם היא מכריעה. יש מקרים בהם בוצעה מחיקת נתונים פזיזה המונעת מבעל הדירוג להנות מנתונים חיוביים וחבל. כדי לשפר דירוג אשראי חשוב לפעול באופן נכון מקצועית ולא למחוק בהינף אצבע נתונים חיוביים שחסר שלהם עלול להשפיע על הדירוג שלכם בהמשך. איך עושים את זה? פנו לאחד מאנשי הצוות של קרדיט קלין לקבלת ליווי מקצועי.

איך לפעול נכון לטובת דירוג אשראי גבוה יותר
איך לפעול נכון לטובת דירוג אשראי גבוה יותר

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?