ניקוי דו”חות נתוני אשראי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > ניקוי דו”חות נתוני אשראי

האזינו עכשיו:

מה זה דו”ח נתוני אשראי? מה זה דו”ח נתוני אשראי? לא כולם יודעים אך ניתן לשפר דו”חות אשראי, לשפר את הנתונים המופיעים בהם ואף למחוק נתונים שליליים. כאמור, ניתן למחוק נתונים ברגע אחד וניתן לבחור לשפר אותם באמצעות תהליך ייעודי לשיפור דו”ח אשראי. כאן ריכזנו עבורכם מידע על ניקוי דו”חות נתוני אשראי. המידע הונגש לנו על ידי צוות המומחים של קרדיט קלין העוסק בתחום ומצליח לסייע בשיפור לא מעט דו”חות מידי יום.

מה זה דו”ח נתוני אשראי?

על פי חוק נתוני האשראי, כל אזרח ישראלי צובר היסטוריית אשראי משלו. בנק ישראל מנהל מערכת מידע לאיסוף הנתונים האישיים על כל אזרח ישראלי בן שמונה עשרה ומעלה. מערכת נתוני האשראי אוגרת את הנתונים ויש מספר לשכות אשראי האחראיות לדרג את הנתונים. את דירוג האשראי האישי כל אזרח יכול לקבל דרך דו”ח האשראי שלו. בסופו של דבר, מצב הדו”ח משקף את מצבו הפיננסי של המדורג. כל עוד ויש לכם דירוג אשראי גבוה, מצבכם הפיננסי נחשב למצב טוב, אתם מצליחים לעמוד בהתחייבויותיכם והתשלומים “דופקים” כמו שצריך… הבעיה מתחילה כאשר המצב הפיננסי פחות טוב, נתוני האשראי מוכיחים את שחור על גבי לבן וכך, הצורך לבצע ניקוי דו”חות נתוני אשראי הופך לקריטי.

 

למה צריך דו”ח נתוני אשראי?

חוק נתוני האשראי הקובע כי על בנק ישראל לקיים מערכת נתוני אשראי המדרגת כל אזרח ישראלי, הגיע עם מטרה ברורה: גופים פיננסים רבים הרגישו שאין להם ביטחון לגבי מצבו הפיננסי של הלווה הפונה אליהם. באמצעות דו”ח נתוני האשראי קל יותר לגופים פיננסים לקבל תמונת מצב ברורה פיננסית של המתרחש. לווים בעלי יכולת כלכלית המתנהלים בצורה נכונה פיננסית יוכלו לקבל תנאי הלוואה טובים יותר בהתאם לנתוני האשראי שלהם. כיום, לפני כל מתן הלוואה הגופים הפיננסים מעוניינים לסקור את דו”ח נתוני האשראי של הפונה אליהם וכך הם מקבלים אינדיקציה אם לאשר את ההלוואה או לא.

 

בסופו של דבר להנפקת דו”ח נתוני האשראי 2 מטרות מרכזיות:

  • שיקוף נתונים פיננסים
  • כלי עזר להטבת תנאי אשראי.

 

איך מבצעים ניקוי דו”חות נתוני אשראי?

ניתן לשפר דירוג אשראי במגוון דרכים. הדרך המוכרת ביותר היא מחיקת נתונים שליליים. מחיקה כזו מתבצעת בלחיצת כפתור אחת, אבל היא משמעותית והיא עלולה להפוך את דו”ח האשראי שלכם לחסר ערך. לא כדאי לבצע מחיקה כזו. מחיקת נתונים שליליים מוחקת גם את הנתונים החיוביים שהצטברו דו”ח וכך, לאחר מחיקה לא מופיע שום נתון שהוא. מבחינת הגופים הפיננסים זהו מצב מחשיד והם מתייחסים אל חסר כזה בחשדנות רבה…

 

הדרך היעילה יותר לביצוע ניקוי דו”חות נתוני אשראי היא על ידי עיון בדו”ח עצמו. כדי לייעל את התהליך ניתן לבצע אותו יחד עם איש מקצוע מומחה כמו איש צוות של קרדיט קלין. עיון בדו”ח ניתוח הנתונים שבו יאפשר לכם לראות אילו נתונים מצריכים שיפור ואילו נתונים ניתן לשנות. אנשים רבים מגלים נתוני אשראי שגויים בדו”ח האישי שלהם והם אפילו לא יודעים שהם יכולים לתקן אותם. לאחר עיון בדו”ח, יהיה עליכם לרכז את כל הנתונים המצריכים תיקון, לפנות אל לשכת האשראי בבקשה לתקן את הנתונים השגויים וכך, הבקשה תיבחן ותתוקן במקרה שתאושר.

 

לא מוותרים על עבודה מקצועית

כל אדם המעוניין להתקדם במבחינה פיננסית רואה חובה לעצמו לדאוג לתקינות דו”ח האשראי שלו. כפי שסיכמנו כאן כל אחד יכול בכוחות עצמו לבצע שינויים, אך ההמלצה הגורפת היא לפעול בצורה יעילה ומקצועית. צוות קרדיט קלין זמין עבורכם לצורך כך.

ניקוי דוחות נתוני אשראי
ניקוי דוחות נתוני אשראי

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?