איך לתקן בי די איי?

האזינו עכשיו:

בי די איי היא אחת משלוש לשכות האשראי בישראל. לכל אזרח ישראלי יש דירוג אשראי התאם לחוק נתוני אשראי וכאשר אדם מעוניין לדעת מה הדירוג שלו, הוא יכול להיכנס לאתר בי די איי ולהנפיק את הדו”ח האישי שלו. רבים מכנים דו”ח זה בשם “דו”ח בי די איי” ועכשיו מובנת השאלה: איך לתקן בי די איי…. החלטנו לרכז כאן את המידע בנושא. על כל שאלה נוספת, כתבו לנו ונשתדל להנגיש מידע נוסף.

למה צריך דו”ח בי די איי?

דו”ח בי די איי הוא דו”ח דירוג אשראי המונפק על ידי חברת בי די איי. רבים מכנים כל דו”ח דירוג אשראי בשם זה. על כל פנים, לא משנה עניין השם, אתם רוצים לדעת למה צריך בי די אי. אחרי שמבינים מהו הדו”ח, תמיד תצוץ השאלה, איך לתקן בי די אי. נתחיל מההתחלה:

 

על פי חוק נתוני אשראי שנמצא בתוקף משנת 2019, כל אזרחי ישראל צוברים על שמם נתונים פיננסיים. הנתונים מתבססים על פעולות המתבצעות בחשבון הבנק, חברות מימון, חברות ביטוח וכו’. הגופים המוכרים בישראל מעבירים את המידע למשרד האוצר שהקים מערכת לאיסוף נתוני אלו – “מערכת נתוני אשראי” מערכת זו מרכזת את נתוני האשראי של כל אזרחי ישראל. את הנתונים הללו מרכזים לפי מספרי זהות וכך, כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 שיש לו היסטוריית אשראי, יכול לקבל דירוג המהווה מעין ציון להתנהלותו הכלכלית.

 

למעשה, כאשר גוף מימון מציע הלוואה, הוא מעוניין לדעת שהוא לא לוקח על עצמו סיכון רב מידי. וכך הוא מתנה את אישור ההלוואה בבדיקת הנתונים הכלכליים של מבקש ההלוואה. החל מאז שנכנס לתוקף חוק נתוני האשראי, לגופי המימון קל יותר לקבל את המידע. הם פונים לאגר הנתונים ובודקים את המידע הרשום על מבקש ההלוואה. כך גופי המימון יודעים במי כדאי להשקיע ובמי פחות. סירובי הלוואות מתבססים פעמים רבות על דירוג אשראי נמוך וכו’.

 

מה משפיע על דירוג האשראי?

דירוג האשראי מתבסס על נתוני האשראי הנאגרים במאגר המידע. בסופו של דבר מדובר בפעולות קטנות שנראות לפעמים זניחות. זה יכול להיות תשלום וסילוק הלוואה, אי עמידה בהתחייבויות, אי כיבוד המחאות או הוראות קבע, חריגה מהמינוס בחשבון הבנק ועוד.

 

חשוב להכיר את הנתונים המשפיעים על דירוג האשראי כדי לדעת ממה חשוב להימנע… אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו עם דירוג נמוך רק בגלל חוסר מודעות לנתונים מסוימים.

 

איך לתקן בי די איי – מה עושה מי שיש לו דירוג נמוך?

כאשר הדירוג נמוך, יש מה לעשות. הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להפיק את דו”ח נתוני האשראי המרכז את הנתונים עליהם הדירוג מתבסס. לאחר שיש את הנתונים. ניתן להמשיך ולבחון דרך פעולה איך לתקן בי די איי.

שיפור ההתנהלות הכלכלית – תמיד חשוב לבדוק את הנתונים ולראות אילו נתונים משפיעים על הדירוג ולשפר את ההתנהלות הכלכלית בהתאם לצורך.

 

תיקון רישום שגוי – לפעמים יש נתונים שגויים אותם ניתן לשנות. לצורך כך עליכם להגיש בקשה לתיקון הרישום השגוי אל לשכת האשראי. התייעצות מקצועית תהיה חשובה בהליך כזה.

 

מחיקת נתוני אשראי – ניתן למחוק נתונים בלחיצת כפתור אחת אך חשוב לדעית כי מדובר בפעולה רבת השלכות וכל הנתונים נמחקים – גם החיוביים.

 

מי שמעוניין לשפר את דירוג האשראי שלו בחוכמה, פונה להתייעצות עם מומחה בתחום. מוזמנים לפנות לצוות קרדיט קלין הנותנים מענה לעסקים ופרטיים בשיפור דירוג האשראי.

איך לתקן בי די איי
איך לתקן בי די איי

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?