דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה

האזינו עכשיו:

לפני שאתם משקיעים בעסק או יחד עם אדם מסוים, אתם רוצים לוודא שמדובר בהשקעה אמינה ובטוחה ולכן, אתם לא תהססו לבדוק את כל הנתונים הכלכליים המקיפים של המשקיע / העסק. כיום שימוש רב נעשה בבדיקה של דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה. החלטנו לרכז לכם כאן מידע בנושא.

מה זה דירוג אשראי?

דירוג אשראי הוא מעין ציון המאפשר לאדם לדעת איך המצב הכלכלי שלו מוצג לעיני הבנקים וגופי המימון המבקשים לראות את חיווי האשראי שלו. הדירוג מתבסס על נתוני אשראי הנאגרים במאגר המידע שהקים משרד האוצר במטרה להנגיש ולשקף לגופי המימון את מצבם הכלכלי של מבקשי האשראי. לכל אזרח ישראלי מעל גיל 18 יהיה דירוג אשראי, כל עוד ויש לו היסטוריית אשראי. דירוג אשראי נמוך יצביע על התנהלות כלכלית כושלת לעומת דירוג אשראי גבוה שיצביע על התנהלות כלכלית נכונה ועמידה בהתחייבויות.

 

מה הקשר בין דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה?

לפני כניסה להשקעה, כל אחד רוצה לדעת שהוא נכנס להשקעה משתלמת. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מפסיד בהשקעה רק בגלל שלא ידע מספיק על המשקיע. הנתונים הכלכליים מאוד משמעותיים וכדי להקל על ההחלטה אם להשקיע או לא, בודקים את דירוג האשראי של הנוגעים בדבר.

 

אין ספק כי דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה משליכים אחד על השני. אם תראו עסק אם דירוג אשראי נמוך בגלל התנהלות כלכלית לא נכונה, לא תרצו להשקיע בעסק כזה, כל עוד והנתונים לא ישתנו. הנתונים הללו משפיעים להחלטה אם להשקיע או לא וכיום, קשה למצוא אחד שישקיע כסף בהשקעה רצינית מבלי שיבדוק את דירוג האשראי של הנוגעים בדבר. עקרונית, דירוג האשראי הוא אישי למדורג ורק הוא יכול לקבל את הדירוג המופיע על שמו. אך כאשר הוא מגיש בקשה לקבלת מימון / להצטרפות להשקעה, הדבר יותנה בבדיקת דו”ח דירוג האשראי.

 

מה עושים כדי לשפר את דירוג האשראי?

לא לכולם דירוג האשראי תקין. לפעמים זה קורה בגלל התנהלות כלכלית כושלת, לפעמים מחוסר מודעות ולפעמים, זה פשוט בגלל רישום שגוי. להלן הדרכים האפשריות לשיפור דירוג האשראי:

 

שיפור ההתנהלות הכלכלית

כל חריגה ממסגרת האשראי, משפיעה על דירוג האשראי, חזרות צ’קים, אי עמידה בהתחייבויות, חזרות הוראות קבע וניצול כל מסגרת האשראי. כל נתון כזה, הוא בעל משמעות ולכן, חשוב להגביר את המודעות ולדאוג להתנהלות כלכלית תקינה. אחרי שיודעים מה משפיע על הדירוג, יודעים על מה להקפיד…

 

תיקון מידע שגוי

לפעמים רישום שגוי משתרבב לנתוני האשראי ועליהם מתבסס הדירוג בצורה שגויה. במקרה כזה חשוב לאתר את הרישום השגוי, לעבור שורה אחר שורה בדו”ח ריכוז נתוני האשראי ולבדוק כל נתון, האם הוא נכון? האם יש דרך לשפר אותו? אם גיליתם רישום שגוי תוכלו להגיש בקשה ללשכת האשראי לתיקון הרישום. ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע בהגשת בקשה כזו.

 

מחיקת נתוני אשראי – לא מומלץ בכלל

ניתן למחוק את נתוני האשראי בלחיצת כפתור אחת. הבעיה היא שיחד עם הנתונים השליליים, נמחקים כל הנתונים הטובים וכך המצב הופך לגרוע יותר במקרים רבים. אל תמהרו למחוק נתוני אשראי. יש לכך השלכות לא ממש טובות. משקיע שיראה מחיקה, יבין שיש לכם מה להסתיר…

 

ליווי מקצועי

ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע מומחה לניקוי ושיפור דו”חות דירוג אשראי. אם אתם עומדים בפני השקעה רצינית, דאגו כבר היום לשפר את דירוג האשראי שלכם. צוות קרדיט קלין יוכל לסייע גם לכם.

דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה
דירוגי אשראי והערכת סיכונים להחלטות השקעה

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?