מהי מערכת נתוני אשראי?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מהי מערכת נתוני אשראי?

החל משנת 2019 קיבלו הבנקים וגופי מימון קלף חדש: מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל. כל פניה שלכם לבנק ישראל תאושר רק במידה אחת: מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל תמליץ על כך וזאת לפי ציון ייחודי שיוענק לכל אזרח בהתאם להתנהלות הכלכלית שלו.

המערכת תפיק על כל אזרח מספר נתונים ייחודים שיפרטו לבנק בדיוק על כל הבקשות שלכם בעשור האחרון, בקשות אלו נעות מבקשת הלוואה, משכנתא, פנקס צ'קים, כרטיס אשראי ואפילו בקשת הגדלת מסגרת.

 

דו"ח ריכוז נתונים

כל פעולה בנקאית וחוץ בנקאית אותה ביצעתם בעשור האחרון תתאגד במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל. מאגר זה יאגד את כל המידע הפיננסי שלכם – בצורה המפורטת ביותר בדו"ח ריכוז הנתונים שלכם שיגיד בדיוק מה הפעולות הפיננסיות שביצעתם וכמו כן האם עמדתם בהתחייבויות הפיננסיות שלכם בעשור האחרון.

המידע המשתקף בדו"ח הוא אותו מידע המופיע במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל- אותו מידע הוא זה שיקבע את ציון הBDI שלכם ואת דירוג האשראי שלכם. על כן במידה ותרצו לדעת מה בדיוק ציון הBDI שלכם תוכלו לדעת זאת על ידי הוצאת המידע בדו"ח ריכוז הנתונים שלכם (דו"ח BDI). כך במידה ויש עליכם מידע שלילי במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל ישתקף אותו מידע בדו"ח חיווי האשראי שלכם.

ציון BDI שלילי: דו"ח ריכוז נתונים כדו"ח חיווי אשראי ודו"ח BDI

כפי שציינו, אחד משמותיו הנרדפים של דו"ח ריכוז הנתונים הוא דו"ח חיווי אשראי או דו"ח BDI. זאת מכיוון שמערכת נתוני האשראי של בנק ישראל היא זאת שתקבע את ציון הBDI של אזרח בהתאם למידע הקיים עליו במאגר נתוני האשראי של בנק ישראל.
כלומר, במידה וקיים על אזרח נתוני אשראי שליליים במאגר – יהיה ציון הBDI שלו שלילי גם כן.
ציון BDI זה יגיד לבנקים בצורה הראשונית האם עמדת בהתחייבויות העבר שלך.
כך, במידה ולא עמדת בהתחייבויות העבר שלך: לא עמדת בתשלומי ההלוואות שלך בזמן, חרגת ממסגרת האשראי, חזר לך צ'ק וכו' יהיה ציון הBDI שלך שלילי.

עם זאת חשוב לציין דבר משמעותי: קיימים מקרים רבים בהם קיימות טעויות בציון הBDI.
בין אם מדובר בנתוני עבר שלא רלוונטיים יותר או טעות בדו"ח המשמעות של נתוני האשראי קיימת.
כך יכול להיווצר מצב בו קיים לאזרח ציון BDI שלילי מבלי סיבה ממשית.

היות ומדובר במערכת מדינית הבירוקרטיה הכרוכה בתיקון נתוני האשראי השליליים ארוכה מאוד.
על כן במידה וקיים החשש כי קיימים נתוני אשראי שליליים מומלץ לפנות למומחה בתחום שיוכל להגיד בדיוק מה הם נתוני האשראי השליליים הקיימים בדו"ח הBDI של כל אזרח וכיצד אפשר לתקן ולשפר אותם.

אנו בחברת קרדיט קלין מתמחים בתיקון BDI שלילי, שיפור דירוג אשראי ותיקון נתוני אשראי בעיתיים.
לפרטים נוספים וייעוץ חינם חייגו עכשיו: 03-3752244

מהי מערכת נתוני אשראי?
מהי מערכת נתוני אשראי?
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?