איך לשפר דירוג אשראי

האזינו עכשיו:

דירוג האשראי משפיע על היכולת שלנו לגייס אשראי. ככל שדירוג האשראי נמוך יותר, הגופים הפיננסים מגדרים את עצמם ומפחיתים את אפשרויות האשראי. מה עושים במקרה כזה? כדאי לשפר דירוג אשראי והאם נכון למחוק את הנתונים השליליים? על כך ריכזנו לכם כאן מידע. אם אתם נשארים עם שאלות לא פתורות, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת מידע מדויק לשאלה שלכם.

מה זה דירוג אשראי ולמה הוא נצרך?

דירוג אשראי הוא מעין ציון הניתן על ידי לשכות האשראי שמונו לכך על ידי משרד האוצר. הציון משקף את יכולתו הכלכלית של המדורג, את מצבו הפיננסי ואת יעילות התנהלותו. על פי חוק נתוני אשראי, על כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 נאגר מידע פיננסי של כל הפעולות שהוא מבצע. כך ככל שהנתונים חיוביים, הדירוג יהיה גבוה יותר. וכן להפך, נתון שלילי יפחית את רמת הדירוג. אם תרצו לדעת מה חושב הבנק על מצבכם הכלכלי, עיון הדו”ח דירוג האשראי שלכם, יספק את התשובה… כי זו מטרת הדירוג, לשקף את הנתונים לגופים פיננסיים ולמנוע מהם סיכונים הנלווים במתן הלוואה לאדם לא מוכר.

 

מי יכול לראות את דירוג האשראי שלכם?

בסופו של דבר, רק למדורג עצמו יש אפשרות לראות את הדירוג אשראי שלו. כמו שציינו קודם לכן, הדירוג נועד להפחית סיכונים במתן הלוואות וכך, כיום, כמעט וכל גוף פיננסי מתנה אישור הלוואה בבדיקת דרוג אשראי ולכן, גם הוא יעיין בדירוג. איך הוא יכול לבצע זאת? הוא מבקש ייפוי כוח לכך ממבקש ההלוואה שרוצה את ההלוואה ולכן הוא יאשר לגוף לקבל את הדירוג המופיע עליו. באפשרות המדורג לחתום יפוי כוח לכל מי שהוא מעוניין שיראה את הדירוג וכך הוא בעצם מאפשר לראות את דו”ח הדירוג למי שהוא מעוניין.

 

איך לשפר דירוג אשראי?

השאלה איך לשפר דירוג אשראי תקבלו תשובות שונות, תלוי את מי אתם שואלים. ככלל חשוב שתדעו שיש מספר אופציות, חלקן בסיסיות וחלקן לא ממש מומלצות.

 

שיפור ההתנהלות הכלכלית

ההתנהלות הכלכלית שלכם קובעת את מצבכם הפיננסי בסופו של דבר. ככל שההתנהלות לקויה, המדורג יצבור יותר ויותר נתונים שליליים שיפחיתו את דירוג האשראי שלו. ולכן, הצעד הבסיסי לשיפור המצב הוא פשוט, להתחיל להתנהל נכון כלכלית. אפשר להדפיס את דו”ח נתוני האשראי ולבדוק מה ניתן לבצע בצורה שונה, האם יש צורך בהפחתת ההוצאות, איחוד הלוואות, שינוי תאריכי חיוב וכו’. כל פעולה יכולה לשנות את המאזן וגם אם צריך עזרה מקצועית כדי לשפר את המצב הכלכלי, כדאי לשלם על כך.

 

מחיקת נתוני אשראי

רבים ממליצים למחוק את נתוני האשראי וחשוב לדעת כי לא בכל מחיר העניין משתלם. מחיקה היא פעולה המשליכה על המצב ישירות ולא רק הנתונים השליליים נמחקים, אלא גם הנתונים החיוביים… וכך כאשר מדורג שמחק את הנתונים יגיע לבקש הלוואה, הגוף הפיננסי יבין שיש לו מה להסתיר. כי מדורג לא מוחק סתם כך נתונים…  פעולה לא מומלצת ללא שיקול דעת מקדים.

 

תיקון רישום שגוי

שגיאות יכולות להיות גם בנתונים עליהם הדירוג מתבסס. ולכן, חשוב לבדוק את הנתונים ולמפות את הנתונים, מה נכון ומה לא מדויק. ניתן להגיש בקשה בעזרת איש מקצוע לרישום תיקון שגוי. העניין מסודר תוך זמן קצר באישור הבקשה וחבל לא לבדוק את העניין.

צוות קרדיט קלין כאן בשביל לעזור לכם בשיפור דירוג האשראי שלכם. מוזמנים לקבוע שיחת ייעוץ ללא כל התחייבות.

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?