בדיקת דירוג אשראי חינם

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > בדיקת דירוג אשראי חינם

האזינו עכשיו:

כל אחד יכול לבצע בדיקת דירוג אשראי חינם לעצמו. איך עושים את זה ולמה חשוב לשמור על דירוג אשראי גבוה? על השאלות האחרונות שקיבלנו בנושא, ריכזנו כאן מידע, נקווה שתפיקו ממנו תועלת. בכל מקרה תוכלו להפנות אלינו שאלות נוספות, במיוחד כשאתם מרגישים שאתם רוצים לשמוע חוות דעת מקצועית ומנוסה בתחום. 

 

מה זה דירוג אשראי?

דירוג אשראי הוא מעין ציון הניתן על ידי לשכות האשראי בהתאם לחוק נתוני האשראי שנחקק בשנים האחרונות. ואם לא הבנתם דבר מכל אלו, אתם לא צריכים להיבהל. אנחנו כותבים את המידע שכאן בדיוק בשביל להסביר לכם את העניין. אילו הייתם נותנים ציון לכל אדם בישראל על התנהלותו הכלכלית, על מה הייתם מתבססים בחלוקת הציונים? חלק יגידו שעל גובה ההכנסות, חלק יטענו שלפי המאזן החודשי ויהיה מי שיטען שהוא צריך לבדוק את הנתונים לאורך זמן ורק לאחר מכן הוא יתן ציון… כמו שאתם מבינים, זו שאלה תאורטית. בנק ישראל הכיר בצורך לדרג כל אזח ישראל מבחינה פיננסית. וכך, כל אדם מעל גיל 18 מתחיל לצבור היסטוריית אשראי, כל נתון פיננסי הרשום על שמו נאגר במאגר המידע ולשכות האשראי שמונו לכך על ידי משרד האוצר, מדרגות את הנתונים שקיבלו וכך כל אזרח מקבל דירוג משלו. הדירוג מתבסס על נתוני האשראי שהצטברו על שמו כמו שאתם מבינים…

 

איך מבצעים בדיקת דירוג אשראי חינם?

ישנן שלוש לשכות אשראי שמונו על ידי משרד האוצר לניהול דירוג האשראי של תושבי ישראל. תוכלו לפנות באופן דיגיטלי ללשכה ולהנפיק דו”ח דירוג אשראי בו יופיע הציון שלכם. חברת בי די איי היא הלשכה המפורסמת ביותר בזכות ההנגשה הנוחה שהיא מציעה לפונים אליה. היא מציעה בדיקת דירוג אשראי חינם אחת לשנה. הדירוג ברור יחסית וככל שהוא גבוה יותר, הוא מצביע על התנהלות כלכלית תקינה וכך להפך – התנהלות כלכלית כושלת תביא לדירוג אשראי נמוך.

 

למה חשוב לשמור על דירוג אשראי גבוה?

כל עוד ודירוג האשראי גבוה, הוא נחשב לתקין. דירוג לא תקין הוא דירוג בינוני ומטה. הדירוג משפיע על יכולת המדורג לגייס אשראי. ברגע שבעל דירוג אשראי נמוך ניגש לבקש הלוואה, הגוף הפיננסי בודק את יכולתו הפיננסית וחלק מהבדיקות בודקות את דירוג האשראי שלו. ברגע שמגלים שדירוג האשראי שלו נמוך, מבינים את הסיכון הנלווה לאישור הלוואה כזה ולכן, או שמסרבים לאשר את ההלוואה, או שמתמחרים אותה בריבית גבוהה יותר. דירוג אשראי תקין מאפשר לקבל הלוואות בתנאים נוחים וריבית נמוכה.

 

מה עושים כאשר דירוג האשראי נמוך?

כל אחד מאיתנו עלול להגיע לתקופה בה דירוג האשראי שלו נמוך. מי שאין לו קצה של מושג בנושא, יגיע למצב כזה פעמים רבות יותר. ולכן, כדי לשפר את דירוג האשראי, צריכים לפני הכל מודעות לנתונים השליליים המפחיתים את הדירוג. לאחר שמכירים בנתונים הללו, כדאי לבחור בדרך לשפר את הדירוג הקיים. ויש כמה כאלו:

 

  • יישום התנהלות כלכלית נכונה –  זה הזמן לעשות חשבון ולבדוק איך ניתן לייעל את כלכלת הבית ולמנוע מינוסים מיותרים.
  • תיקון רישום שגוי – לפעמים נופלות טעויות בנתוני האשראי ובמקרה כזה ניתן להגיש בקשה לתיקון הרישום.
  • מחיקת נתונים – פעולה זו לא מומלצת כלל. היא משליכה על היסטוריית האשראי והיא פשוט מוחקת אותה. מחיקת נתוני אשראי יכולה להיעשות ברגע על ידי לחיצת כפתור אחד אבלך רגע לפני כן חשוב לבדוק עם איש מקצוע האם זה משתלם במצב שלכם.

פונים למקצוענים בתחום

צוות קרדיט קלין מצליח לעזור בשיפור דירוג אשראי ולהוביל בתחום. אין סיבה שתמשיכו לשרוד כלכלית כל עוד ואפשר לשנות את המצב. צרו קשר לקביעת בדיקת דירוג אשראי חינם. כשיש דירוג תקין ההתנהלות הכלכלית קלה יותר. ומגיע לכם גם להנות מרוגע כלכלי. מוזמנים לבדוק את העניין.

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?