דו”ח ריכוז נתוני אשראי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > דו”ח ריכוז נתוני אשראי

האזינו עכשיו:

כל כך הרבה שומעים על דו”ח ריכוז נתוני אשראי ולא באמת נעצרים לבדוק מה משמעות הדו”ח, למה הוא חשוב ומה הוא בכלל משרת… כאן עצרנו להנגיש לכם מידע בנושא. הכתבה נכתבה לאחר קבלת שאלות בנושא. אם יש לכם שאלות נוספות בנושא, נשמח שתכתבו לנו וננגיש לכם מידע ממוקד למידע שאתם רוצים לדעת.

 

מה זה דו”ח ריכוז נתוני אשראי?

על פי חוק נתוני האשראי, כל המידע הפיננסי על כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 נאגר ונשמר במאגר מידע המכונה מאגר נתוני אשראי ומפוקח על ידי בנק ישראל. את כל הנתונים הללו ניתן למצוא באתר בנק ישראל באזור באישי. אם תרצו לייצא את הנתונים, תוכלו להפיק את דו”ח ריכוז נתוני אשראי המרכז את כל הנתונים ומציג אותם בצורה מסודרת וברורה.

 

למה צריך את הדו”ח הזה?

דו”ח ריכוז נתוני אשראי משמש לדירוג האשראי בסופו של דבר. כל אזרח ישראלי מקבל דירוג אשראי המהוהה מעין ציון להתנהלותו הכלכלית. ככל שההתנהלות טובה ויעילה יותר, כך הדירוג יהיה גבוה יותר. דירוג אשראי נמוך מצביע על צורך בשיפור ההתנהלות הקיימת.

 

למה צריך לדאוג לדירוג אשראי תקין?

דירוגי האשראי נעים על סקאלה רחבה, המצב התקין הוא דירוג גבוה בעוד שככל והמצב לא תקין, הדירוג יהיה נמוך יותר. ורבים לא מבינים, מה הבעיה עם דירוג אשראי נמוך? וכדי להבין זאת חשוב להבין לשם מה צריך את כל המערך הזה: מטרת חוק נתוני האשראי היא לשקף את המצב הפיננסי של מבקשי האשראי לגופים הפיננסים. בנק שמקבל בקשה להלוואה, רוצה לדעת מה מצבו הכלכלי של מבקש ההלוואה וכך הוא מתנה את ההלוואה בבדיקת דירוג האשראי של הלוואה, ככל שהדירוג נמוך יותר, הוא מבין כי הסיכון במתן הלוואה לאדם כזה הוא גבוה יותר ולכן או שהוא יסרב לאשר לו הלוואה, או שהוא יאשר לו הלוואה בתנאים שישתלמו לו ויהיו יקרים ללווה עצמו. על מה הדירוג מתבסס? על דו”ח ריכוז נתוני אשראי.

 

מה נתוני האשראי כוללים?

נתוני האשראי מציגים את מצב חשבון הבנק, היסטוריית האשראי בשלוש השנים האחרונות, היקף ניצול מסגרת האשראי, עמידה בהתחייבויות תשלום, פיגורים בתשלום, הלוואות קיימות, חובות לא ממוסדרים ועוד.

 

מה עושים כאשר דירוג האשראי נמוך?

נתוני אשראי שליליים משפיעים על דירוג האשראי באופן ישיר. ככל שהנתונים השליליים רבים יותר, גם הדירוג יהיה נמוך יותר. דירוג נמוך מצביע על הצורך באימוץ התנהלות כלכלית נכונה, לפעמים צריך לעשות בדק בית כלכלי ולבדוק מה ניתן לשפר, מה גובה ההוצאות למול ההכנסות ומה ניתן לעשות כדי שיהיה איזון חיובי ביניהם.

 

דירוג אשראי נמוך מתבסס במקרים מסוימים על נתוני אשראי שגויים. דו”ח נתוני האשראי חייב לעבור בדיקה מקצועית לאיתור נתונים שגויים. במקרה של גילוי נתון שגוי ניתן להגיש בקשה ללשכת האשראי לתיקון הרישום השגוי. שיפור דירוג אשראי ניתן ליישום במגוון דרכים. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי אך חייבים להכיר את הנתונים לעומק ולבדוק כל השלכה של פעולה אפשרית. מחיקת נתוני אשראי לדוגמא, עלולה לעלות ביוקר למדורג. כי יש פעולות שהן אל חזור…

 

פונים למקצוענים בתחום

צוות קרדיט קלין מצליח לעזור בשיפור דירוג אשראי וניקוי דירוג אשראי ולהוביל בתחום. אין סיבה שתמשיכו לשרוד כלכלית כל עוד ואפשר לשנות את המצב. צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות. כשיש דירוג תקין ההתנהלות הכלכלית קלה יותר. ומגיע לכם גם להנות מרוגע כלכלי. מוזמנים לבדוק את העניין.

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?