bdi דירוג אשראי

אם אתם מעל גיל 18, אתם מתחילים לצבור היסטוריית אשראי. כל פעולה בנקאית שאנחנו מבצעים, מתועדת ונשמר במאגרי המידע של בנק ישראל וכך, ככל שהמידע הוא חיובי יותר, הדירוג יהיה גבוה וטוב יותר, אם המידע מצביע על קושי בהתנהלות הכלכלית, הדירוג יהיה נמוך יחסית. כאן ריכזנו מידע על bdi דירוג אשראי, מה זה בכלל ואיך ניתן לשפר אותו. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לכתוב לנו. נשמח להנגיש לכם מענה ממוקד לשאלה שלכם.

 

מה זה bdi דירוג אשראי?

כדי להבין מה זה bdi דירוג אשראי חשוב להבין איך המערכת פועלת. נתוני האשראי של כל אזרח ישראלי מגיל 18 ומעלה נאגרים במאגר מידע המכונה "מאגר נתוני אשראי". בנק ישראל מרכז את כל המידע המתקבל מכלל הגופים הפיננסים למאגר זו וכך, ישנן 3 חברות חיצוניות שנבחרו לדרג את האשראי של תושבי ישראל. אחת מהן היא חברת בי די איי.

 

מה זה דירוג אשראי?

דירוג אשראי הוא בעצם ציון אותו מקבל המדורג. הדירוג מצביע על רמת ההתנהלות הכלכלית שלו, עד כמה הוא מתנהל נכון ועד כמה המצב בחשבון הבנק שלו סביר. ככל שיהיה למדורג נתוני אשראי שליליים, הדירוג שלו נמוך וכך להפך – התנהלות יעילה ותקינה תשפר את הדירוג והוא יוכל לקבל דירוג גבוה.

 

אילו דירוגי אשראי קיימים?

דירוג אשראי ניתן על ידי אחת מ-3 החברות שמונו לכך: BDI, קו מנחה וגם D&B. כל חברה מדרגת את הנתונים שהיא מקבלת בצורה אחרת על פי שיטת החישוב שלה. כך יוצא שכל אזרח ישראלי יכול לקבל שלושה דו"חות דירוג אשראי – מכל אחת מהחברות הנ"ל. למרות החישוב השונה של כל אחת מלשכות האשראי, הנתונים עליהם הלשכה מתבססת לצורך החישוב זהים ולכן הדירוג יהיה דומה מאוד בין לשכה ללשכה. הדירוג המקסימלי מגיע ל900, ככל שהדירוג גבוה יותר, הוא טוב יותר ויגיע לצבע ירוק. דירוג נמוך יתקרב לצבע האדום (הציון נצבע בצבעים כדי להקל על הסיווג). דירוג אשראי הנכתב בצבע אדום מצביע על צורך בשיפור ושינוי ההתנהלות הכלכלית.

 

אילו נתוני אשראי נאגרים?

נתוני אשראי הוא שם כוללני לכל מה שקורה בזירה הפיננסית בחשבונות האישיים שלכם: מצב חשבון הבנק, היקף ניצול מסגרת האשראי, גובה מסגרת אשראי, מידע על חובות קיימים, יתרות הלוואות, פיגורים ועמידה בתשלומים, היסטוריית אשראי ועוד.

 

למה לשמור על דירוג גבוה?

הדירוג נועד לשקף למוסדות פיננסיים את מצבו הכלכלי של הפונה אליהם. כך ברגע שהבנק מקבל בקשה להלוואה, הוא בודק את דירוג האשראי של מבקש ההלוואה ובהתאם לכך הוא מחליט אם לאשר הלוואה ואיזה ריבית לתמחר אותה. דירוג נמוך עלול להוביל לסירוב במתן הלוואה, ריבית יקרה ואופציות מצומצמות לגיוס אשראי.

 

מה עושים אם הדירוג נמוך?

אף אחד לא רוצה לקבל הלוואה בריבית יקרה או למצוא את עצמו לא יכול לקבל אשראי רק בגלל דירוג אשראי נמוך. במקרה כזה חשוב לשפר את המצב ולהתחיל ליישם בשטח התנהלות כלכלית נכונה. מלבד השינוי עצמו, חשוב לבדוק את דו"ח דירוג האשראי לצד דו"ח הנתונים עליו הדירוג התבסס וכך, לעבור שורה אחר שורה ולבדוק התאמות. לא מעט אנשים מגלים טעויות בנתונים ובמקרה כזה ניתן להגיש בקשה לשיפור הדירוג. ניתן גם לבצע מחיקת נתונים כאשר הם שליליים, אך חשוב לזכור שמדובר בצעד בלתי הפיך וההתייעצות עם איש מקצוע לפני כן, היא קריטית. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, אם אתם מעוניינים לשפר את הדירוג שלכם ולשנות את המצב, אתם מוזמנים לפנות לצוות המוביל שלנו.

 

פונים למקצוענים בתחום

צוות קרדיט קלין מצליח לעזור בשיפור דירוג אשראי ולהוביל בתחום. אין סיבה שתמשיכו לשרוד כלכלית כל עוד ואפשר לשנות את המצב. צרו קשר לקביעת בדיקת דירוג אשראי חינם. כשיש דירוג תקין ההתנהלות הכלכלית קלה יותר. ומגיע לכם גם להנות מרוגע כלכלי. מוזמנים לבדוק את העניין.

רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?