מאדום לירוק: אסטרטגיות לשיפור ציון ה-BDI שלך

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מאדום לירוק: אסטרטגיות לשיפור ציון ה-BDI שלך

האזינו עכשיו:

יש דרך לשפר את דירוג האשראי והפעם החלטנו לרכז כאן את הפעולות היעילות לצורך כך. מה זה בכלל דירוג אשראי BDI ולמה חשוב לשמור עליו תקין. מאדום לירוק: אסטרטגיות לשיפור ציון ה BDI-שלך. לקבלת מידע ומענה מקצועי בתחום, אתם מוזמנים כבר עכשיו ליצור קשר עם צוות קלין BDI ולקדם את עצמכם בצורה משמעותית.

מה זה BDI?

כדי להבין מה זה בכלל BDI חשוב שנתחיל מההתחלה: בשנת 2019, נכנס חוק נתוני אשראי לתוקף. אז הוקמה מערכת נתוני אשראי של בנק ישראל ואליה מתרכזים כל נתוני האשראי והמידע הפיננסי על כל תושבי ישראל מעל גיל 18. את המערכת מנהל בנק ישראל שמונה לכך על ידי משרד האוצר. גישה לנתונים יש רק לו, לאזרח המדורג (לכל אחד יש גישה לנתונים שלו בלבד) וללשכות האשראי שתפקידן לדרג את הנתונים בצורה מסודרת על פי שיטות חישוב שונות. כיום יש 3 לשכות אשראי העוסקות בכך. חברת BDI היא אחת מהן.

 

מה זה דירוג אשראי?

את הנתונים המצטברים לשכות האשראי מדרגות בהתאם לחישובים שלהם וכך, כל אזרח ישראלי מעל גיל 18 הוא בעל דירוג אשראי. הדירוג הוא מעין ציון הניתן לו על בסיסי הנתונים והוא מצביע על רמת התנהלות הכלכלית שלו. לדוגמא, אדם שחוזרים לו צ’קים מידי פעם והוא מפגר בתשלומים, יהיה בעל דירוג אשראי נמוך בגלל ההתנהלות הזו. דירוג האשראי משקף את מצבו הפיננסי של הלווה.

 

איך אני יכול לדעת מה הדירוג אשראי שלי?

כדי לקבל את דירוג האשראי שלך, יהיה  עליך להיכנס לאחד מאתרי לשכות האשראי ולהגיש בקשה לקבלת דו”ח אשראי. חברת BDI היא אחת מהלשכות ולכן רבים קוראים לטופס BDI. וכשהם רוצים לשאול איך משפרים את הנתונים בטופס, הם ישאלו איך משפרים את ה- BDI.

 

משמעות הדירוגים:

דירוג האשראי מתבסס על מספרים והדירוג המקסימלי יהיה באזור ה-1000 נקודות. ככל שהדירוג יגיע לרף גבוה יותר, הוא יהיה בעל משמעות חיובית יותר וצבעו יהיה ירוק. דירוג נמוך יהיה בצבע אדום והוא יצביע על מצב חמור המצריך שיפור דחוף (באמצע יש דירוגים בצעים הכתום צהוב שמצביעים על טווח בינוני שניתן לשפר).

 

מאדום לירוק: אסטרטגיות לשיפור ציון ה- BDI שלך בקלות

בדיקת המצב והקפדה על ניהול כלכלי תקין

כדי לשפר את דירוג האשראי שלך, הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא לבדוק את המצב הקיים. זה הזמן להוציא דו”ח ריכוז נתוני אשראי מאתר בנק ישראל ולבדוק נתון אחר נתון, מה ניתן לשפר,  האם יש דרך יעילה יותר, מה ניתן לעשות כאשר מדובר בנתון שלילי, האם יש צורך בהגדלת הכנסה / הגדלת מסגרת האשראי בתקופות עומס וכדומה.

 

תיקון רישום שגוי

יש מקרים בהם יש שגיאות שהשתרבבו לנתוני האשראי והם אלו שמנמיכים את הדירוג. במקרה כזה חשוב לפנות ללשכת האשראי בליווי איש מקצוע מומחה לתחום ולהגיש בקשה לתיקון רישום שגוי בצירוף אסמכתאות לאימות.

 

מחיקת נתונים

במקרים בהם נתוני האשראי השליליים רבים יותר מהנתונים החיוביים, יתכן ויהיה משתלם לבצע מחיקת נתוני אשראי ולאחריה מספר פעולות שיסייעו להעלות את הדירוג ולצבור היסטוריה נקיה וטובה. חשוב לזכור כי מחיקת נתוני אשראי היא בעלת השלכות משמעותיות ולא תמיד היא משתלמת לטווח הרחוק ולכן, במקרה כזה, ההתייעצות היא קריטית, למרות שהביצוע של המחיקה הוא בלחיצת כפתור אחת.

 

פנייה לאיש מקצוע

לא לכל אחד יש סבלנות לבדוק מה קורה עם נתוני האשראי שלו ולא כל אחד יודע לבצע את הבדיקות הללו בצורה תקינה ונכונה. ולכן, מי שחשובה לו עבודה יסודית ומקצועית, פונה לאיש מקצוע מומחה לתחום.

 

פונים למקצוענים בתחום

צוות קרדיט קלין מצליח לעזור בשיפור דירוג אשראי ולהוביל בתחום. אין סיבה שתמשיכו לשרוד כלכלית כל עוד ואפשר לשנות את המצב. צרו קשר לקביעת בדיקת דירוג אשראי חינם. כשיש דירוג תקין ההתנהלות הכלכלית קלה יותר. ומגיע לכם גם להנות מרוגע כלכלי. מוזמנים לבדוק את העניין.

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?