דוחות ניקוי אשראי: צעדים לשמירה על היסטוריית אשראי בריאה

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > דוחות ניקוי אשראי: צעדים לשמירה על היסטוריית אשראי בריאה

האזינו עכשיו:

כל אחד רוצה לשמור על דירוג אשראי תקין. זה יכול להיות בגלל ההשלכה של הדירוג על גובה הריביות על האשראי הניתן, וזה יכול להיות בגלל המצב הפיננסי שמושפע מכך לא מעט. כאן ריכזנו עבורכם מידע על דוחות ניקוי אשראי: צעדים לשמירה על היסטוריית אשראי בריאה. אם המצב הפיננסי שלך חשוב לך, אתה מוזמן קדם את עצמך מהבחינה הזו. אז הנה הצעדים לכך:

בדקו מה משפיע על דירוג האשראי

משנת 2019 בה הוקמה מערכת נתוני האשראי האוגרת את המידע הפיננסי של כל אזרחי ישראל, כל אזרח צובר נתונים ובהתאם לנתונים הללו לשכות אשראי ייעודיות מדרגות את מצבו הפיננסי. כדי לשמור על דירוג אשראי גבוה, חשוב שתדעו מה משפיע על הדירוג, מה מפחית ומה מעלה אותו.

 

נתוני אשראי חיוביים ושליליים

למעשה, כל נתון פיננסי נכנס בסופו של דבר למאגר הנתונים. הוא יכול להיות חיובי והוא יכול להיות שלילי. המטרה היא להימנע כמה שיותר מנתונים שליליים, כמו שניתן להבין.

 

הנתונים כוללים מידע על:

  • היקף ניצול מסגרת האשראי בבנק.
  • חובות מוסדרים או בלתי מוסדרים הקיימים
  • עמידה בהתחייבויות
  • פיגורים בתשלומים
  • היסטוריית אשראי של פשיטת רגל / כונס נכסים וכו’
  • חזרות צ’קים והו”ק

 

הקפידו על ניהול כלכלי תקין ועמדו בהתחייבויות

אחרי שאתם יודעים שיש דברים שמשפיעים על דירוג האשראי, הרבה יותר קל לשמור על הדירוג, ממש בבחינת “דע את האויב”. אם יודעים שככל שמסגרת האשראי בבנק מנוצלת יותר, דירוג האשראי פוחת בהתאם, ניתן לנצל אותה פחות או להגדיל את מסגרת האשראי בתקופות עומס, וזה רק דוגמא, כי יש עוד הרבה נקודות כאלו שטוב להכיר ופשוט להקפיד עליהן.

ניהול כלכלי תקין כולל גם עמידה בהתחייבויות, נתתם צ’ק? עמדו בהתחייבותכם וכבדו אותו. חתמתם על הו”ק? דאגו שיהיה כסף בחשבון ביום שהיא יורדת מהחשבון. הו”ק שחוזרת מפחיתה את דירוג האשראי ממש כמו צ’ק וחבל.

 

בדקו את דו”ח ריכוז הנתונים שלכם

כל אחד יכול לקבל את דו”ח נתוני האשראי שלו. כנסו לאתר בנק ישראל והורידו את דו”ח נתוני האשראי  שלכם. לאחר שיש לכם את הדו”ח, תוכלו לעבור עליו ולבדוק את ההתנהלות שלכם. הרי הדו”ח מרכז את כל הנתונים בצורה מסודרת, מה ביצעתם, מה היו הפעולות שנעשו וכך, קל יותר לעקוב אחריהם.

כשיש רשימה מסודרת וברורה ניתן למפות טוב יותר את הנתונים ולבצע שינויים בהתאם לנדרש. לפעמים השינוי יהיה הגדלת הכנסה, צמצום הוצאות, שינוי תאריכי חיוב ועוד.

 

שמרו על ההיסטוריה שצברתם

כיום כל אחד יכול באבחת כפתור לבצע מחיקת נתוני אשראי במטרה לשפר את דירוג האשראי שלו. הבעיה היא שברגע שמוחקים נתונים, כל הנתונים נמחקים, גם החיוביים וגם השליליים ולכן חשוב להימנע מפעולה זו כשיש היסטוריה חיובית. אם תשמרו על ההיסטוריה שלכם, גם אם היו לכם נפילות מידי פעם, אתם עדיין תהיו במצב טוב יותר – כך זה במרבית המקרים.

 

לסיכום

דירוג האשראי מושפע מנתונים רבים כמו מסגרת אשראי, היסטוריית אשראי, עמידה בהתחייבויות ועוד. כדי להצליח לשמור על דירוג גבוה חשוב לזכור לעמוד בהתחייבויות ולהקפיד לא לנצל את מסגרת האשראי יתר על המידה ולהגדיל מסגרת בעת הצורך. נקודה נוספת שלא הוזכרה כאן היא המשמעות הניתנת לוותק חשבון הבנק, חשבון בנק ותיק ובן 4 שנים ומעלה יזכה את בעליו בעוד נקודות. אם אתם מגלים שהדירוג שלכם נמוך, זכרו שתמיד ניתן לשפר אותו. פנו למומחים בתחום לצורך כך.

 

פונים למקצוענים בתחום

צוות קרדיט קלין מצליח לעזור בשיפור דירוג אשראי ולהוביל בתחום. אין סיבה שתמשיכו לשרוד כלכלית כל עוד ואפשר לשנות את המצב. צרו קשר לקביעת בדיקת דירוג אשראי חינם. כשיש דירוג תקין ההתנהלות הכלכלית קלה יותר. ומגיע לכם גם להנות מרוגע כלכלי. מוזמנים לבדוק את העניין.

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?