ביצוע בדיקת BDI מקיפה ודירוג אשראי: מדריך שלב אחר שלב

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > ביצוע בדיקת BDI מקיפה ודירוג אשראי: מדריך שלב אחר שלב

האזינו עכשיו:

כל אחד יכול לבצע בדיקת דירוג אשראי, הדרך לביצוע הבדיקה היא לא מורכבת, יש נקודות שחשוב להכיר לצד מונחים בסיסיים. כאן ריכזנו עבורכם את מה שצריך לדעת לצורך ביצוע בדיקת BDI מקיפה ודירוג אשראי: מדריך שלב אחר שלב, שלכם, צוות קרדיט קלין.

מהי בכלל בדיקת BDI

על פי חוק נתוני האשראי, כל נתוני האשראי בישראל נאגרים במאגר ייעודי המכונה “מאגר נתוני אשראי” ובו נאגר כל המידע הפיננסי של כל אזרח ישראלי. המטרה של איסוף המידע הפיננסי היא כדי לשקף את המצב הקיים בשטח למדינה ולגופים הפיננסים. אם בעבר גוף פיננסי שהיה מקבל בקשה להלוואה היה מסתמך על המסמכים שמבקש ההלוואה היה מציג בעת הבקשה, הרי שהיום המצב שונה וכאשר בנקים בישראל או כל גוף פיננסי מקבל בקשה כזו, הוא דואג לאמת את הנתונים עם הנתונים המופיעים בדו”ח דירוג האשראי המתבסס על הנתונים המצטברים במערכת. כך הוא מעריך את הסיכון הנלווה למתן האשראי ויודע בכמה לתמחר את ההלוואות שהוא נותן. בדיקת BDI היא בעצם בדיקת דו”ח דירוג האשראי אותו אחראית לדרג לשכת BDI.

 

איך בכלל עובד דירוג האשראי?

הגופים הפיננסיים בישראל נדרשים להעביר מידע פיננסי באופן שוטף למערכת נתוני האשראי, בין אם מדובר בנתונים חיוביים ובין אם מדובר בנתונים פחות טובים. כך אם לקוח לא עמד בתשלום המשכנתא או שהוא אפילו רק איחר במועד התשלום, הנתון ידווח למערכת הנתונים. הנתונים מדורגים על ידי לשכות האשראי שמונו לכך על ידי משרד האוצר. וכך כל נתון משפיע. את נתוני האשראי האישיים כל אחד יכול להנפיק דרך אתר בנק ישראל באזור האישי. הדו”ח מרכז את הנתונים אותם מקבלות גם לשכות האשראי לצורך דירוג האשראי.

לשכות האשראי מתבססות על דו”ח ריכוז נתוני האשראי וכך הן קובעות דירוג אשראי לכל אזרח ישראלי. על פי דירוג האשראי הנקבע ניתן להתרשם מצורת ההתנהלות הפיננסית של המדורג. מי שיש לו דירוג גבוה יכול לנצל עובדה זו ולהיעזר בה ככלי לקבלת אשראי במחיר נמוך. מי שיש לו דירוג נמוך, יתקשה לקבל אשראי בתנאים טובים. מרבית סירובי הבנקים למתן הלוואות הם על רקע דירוג אשראי נמוך. זו גם הסיבה בשלה לפני בקשת אשראי כדאי לבצע בדיקת BDI מקיפה ודירוג אשראי: מדריך שלב אחר שלב לביצוע בדיקה זו ינתן פה.

 

ביצוע בדיקת BDI מקיפה ודירוג אשראי: מדריך שלב אחר שלב

בדיקת דירוג אשראי ניתנת לביצוע בקלות באמצעות כל אחת מלשכות האשראי הקיימות. רבים מכנים בדיקה זו בשם בדיקת BDI בגלל שחברת בי די איי היא אחת מהלשכות שמונו לכך על ידי משרד האוצר.

כדי לקבל את דו”ח דירוג האשראי שלכם, יהיה עליכם להיכנס לאזור האישי באתר האינטרנט של bdi, להיכנס לאזור האישי ולהנפיק את הדו”ח שלכם.

רבים טוענים שהדרך הקלה ביותר לקבלת דו”ח דירוג האשראי היא באמצעות אפליקציית קפטן קרדיט המופעלת על ידי לשכת אשראי נוספת – דן אנד ברדסטריט. לאחר הורדת האפליקציה והזדהות אישית, תוכלו להוריד ולראות את הדו”ח שלכם.

 

איך משפרים את דירוג האשראי?

כל אחד יכול לשפר את דירוג האשראי שלו (מכל מצב שהוא יש לאן להתקדם!) גם כאשר נתוני האשראי שליליים. ההמלצה היא להיעזר באנשי מקצוע מומחים לתחום ניקוי ושיפור דירוג אשראי. אם גם אתם מעוניינים לשפר את הדירוג שלכם, השאירו כאן פרטים. צוות קרדיט קלין ישמח לסייע גם לכם להנות מאשראי אטרקטיבי יותר.

Leave a Reply

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?