עורך דין BDI

כיום ההתנהלות הפיננסית של כל אחד מאיתנו מתועדת במאגר נתוני האשראי הישראלי. כך כל נתון, חיובי או שלילי מצטרף לנתונים הקיימים ונבנה דירוג אשראי על בסיס נתונים אלו. הדירוג הוא מעין פרופיל פיננסי אישי ממנו ניתן להתרשם לצרכים שונים כמו מתן אשראי, בדיקת שותפות, חתימה על חוזה משותף וכן הלאה. דרוג אשראי נמוך מצביע פעמים רבים על אמי עמידה בהתחייבויות והוא עלול להוות מכשול במקרים רבים. כדי להתגבר על בעיה זו, פונים אל עורך דין BDI לבדיקת הדירוג ולתיקון הרישומים השגויים והשליליים ככל הניתן. ריכזנו כאן מידע מקיף בנושא, על כל שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו, נשמח להנגיש לכם מידע נוסף.

 

למה צריך עורך דין BDI?

לפני הכל חשוב להבין מה זה בכלל BDI. על פי חוק נתוני אשראי, הנתונים הפיננסים של כל אחד מאיתנו נאגרים במאגר נתונים ייעודי שהוקם על ידי בנק ישראל לצורך איסוף המידע הפיננסי שבישראל. את המאגר עצמו מנהלות שלוש לשכות אשראי: לשכת BDI, קו מנחה ודן אנד ברדסטריט. לכל אחת מהן ישנה גישה למערכת הנתונים ובהתבסס על הנתונים המתקבלים מהגופים הפיננסים השונים, הן מדרגות את התנהלותו הפיננסית של כל אזרח ישראלי וכן הן מנפיקות דו"ח דירוג אשראי אישי לכל אזרח ישראלי בעל היסטוריית אשראי.

 

למה נועד דירוג האשראי?

דירוג האשראי נכנס לתוקף על פי דרישת החוק וזאת במטרה למנוע ולצמצם אפליית אשראי על רגע מגזר או סיבה אחרת בלתי מוצדקת. כיום, כאשר בנק או כל גוף פיננסי אחר מקבל בקשה להלוואה, הוא בודק את הסיכונים הנלווים לה באמצעות עיון בדירוג האשראי של מבקש ההלוואה. כל עוד והדירוג הוא גבוה, נשקפת התנהלות כלכלית יעילה. במקרים של דירוג נמוך, הבנק רואה שמדובר באדם שלא מצליח לעמוד בהתחייבויותיו ולכן או שהוא יסרב לאשר את ההלוואה, או שהוא יתמחר אותה בריבית יקרה יותר. הרי ככל שהסיכון הנלווה גבוה יותר, כך גם המחיר יהיה יקר יותר.

ככל כדאי לזכור י דירוג האשראי מהווה עוד דרך לבדוק את אמינותו הכלכלית של אזרח ישראלי. חשוב לציין שדירוג האשראי הוא אישי לכל אזרח ישראלי ואף אחר מלבדכם לא יוכל לצפות בדירוג שלכם ללא אישורכם. גופים פיננסים רבים מתנים מתן אשראי בבדיקת דירוג אשראי. לפני חתימה על חוזה שכירות משכירים רבים מבקשים לראות את אמינות השוכר ומתנים את החוזה בבדיקת דו"ח דירוג האשראי. זה קורה גם בזירה העסקית – לפני כל כניסה לשותפות יבדקו דירוגי האשראי של כל הנוגעים דבר וכן הלאה.

 

עורך דין BDI לשיפור דירוג האשראי

לא מעט אנשים בודקים את דירוג האשראי שלהם ומגלים שהדירוג שלהם נמוך משחשבו. מצב כזה עלול להיות בעייתי, במיוחד כאשר בעל הדירוג מעוניין לקבל אשראי בזמן הקרוב. וכאן נכנס לתמונה עורך דין BDI. פונים אליו, הוא בודק את הנתונים ובודק מהי הדרך היעילה ביותר לשיפור הדירוג.

 

איך משפרים דירוג אשראי?

הצעד הראשון לשיפור הדירוג הוא לבדוק את דו"ח נתוני האשראי. לצורך כך תוכלו להיכנס לאזור האישי באתר בנק ישראל ולהנפיק את הדו"ח האישי שלכם. הדו"ח יכיל את כל הנתונים הפיננסים עליהם התבסס דירוג האשראי שלכם. ההמלצה היא לעבור סעיף אחר סעיף ולבדוק האם מדובר בנתון נכון? האם הוא מדויק? האם ש נתונים חיוביים שנשמטו? טעויות עלולות להתרחש גם כאן. במקרה בו גיליתם שגיאה, אתם יכולים בכוחות עצמכם להגיש בקשה מקוונת ללשכת האשראי לצורך תיקון הרישום השגוי. למרות שמדובר בפעולה אותה נין לעשות באופן עצמאי, אין להשוות אותה לפעולה מקצועית הנעשית על ידי עורך דין BDI מומחה לתחום שבודק סעיף אחר סעיף, יודע את מה לאתר ועל מה לא לוותר… הוא ידע להציג את ההוכחות ולייצג אתכם בצורה הטובה ביותר.

רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?