דירוג אשראי bdi - המדריך

דירוג אשראי bdi – המדריך

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > דירוג אשראי bdi – המדריך

דירוג אשראי, הוא ייצוג מספרי של יכולת האשראי של האדם או העסק המדורגים. הדירוג הוא כלי המשמש את גופי המימון להערכת הסיכון בהלוואת כספים ובמתן אשראי לפונים אליהם. דירוג אשראי מבוסס על גורמים שונים הנגזרים מהיסטוריית האשראי וההתנהגות הפיננסית של המודרג. הפעם החלטנו לרכז מידע על דירוג אשראי bdi – המדריך לפניכם. על כל שאלה בנושא, אתם מוזמנים לפנות אלינו.

 

מה משפיע על דירוג אשראי bdi – המדריך

מרכיבים מרכזיים המשפיעים על דירוג אשראי יכללו נתונים שקשה לשער שהם מצטברים במערכת נתוני האשראי הממשלתית. חשוב לזכור כי כל נתון מצטבר במערכת נתוני האשראי הממשלתית וכך הוא מועבר ללשכות האשראי שמדרגות את הנתונים. אחת מלשכות האשראי היא לשכת bdi. ולכן רבים מכנים את דו"ח דירוג האשראי שלהם כדו"ח bdi. הנתונים העיקריים המשפיעים על דירוג האשראי הם:

 

היסטוריית תשלומים:

הרקורד של האדם המדורג נבדקת. אם מדובר באדם שמצליח לעמוד בהתחייבויותיו ומבצע תשלומים בזמן, כולל כרטיסי אשראי, הלוואות והתחייבויות פיננסיות אחרות, הדירוג יהיה גבוה, אחרת נתונים אלו יהיו שלילים והם יפחיתו את הדירוג שיקבע.

 

ניצול אשראי:

יחס האשראי הנמצא בשימוש בהשוואה לסך האשראי הזמין. ניצול נמוך יותר של אשראי, יצביע על מצב כלכלי טוב יותר ודירוג האשראי שיקבע, יקח זאת בחשבון. לכן, הקפידו לא לנצל את מסגרת האשראי עד תומה והקפידו על ניצול אשראי מינימלי.

 

אורך היסטוריית האשראי:

משך הזמן שבו חשבונות אשראי היו פתוחים נבדק גם הוא. היסטוריית אשראי ארוכה תשפיע לטובה על דירוג האשראי שלכם.

 

סוגי אשראי:

נסו לשלב מגוון חשבונות האשראי, כגון כרטיסי אשראי, משכנתאות והלוואות בתשלומים, זה לצד זה. תמהיל מגוון של אשראי יכול להועיל לקבלת דירוג אשראי גבוה יותר.

 

ריבוי בקשות אשראי:

מספר גבוה של בדיקות דירוג האשראי, משפיעות על הדירוג. ריבוי של פניות בתקופה קצרה עלולה להיתפס כהתנהגות מסוכנת. בכל בקשת אשראי הדירוג נסדק ולכן ההמלצה היא לא להגיש בבת אחת הרבה בקשות להלוואות באם ניתן.

 

רישומים בעייתיים:

מידע שלילי כגון פשיטות רגל, שעבודים ואיחור בתשלומים, ישפיעו באופן גורף על דירוג האשראי שיקבע. יש נתונים שלא ניתן למחוק אותם מההיסטוריה והם מותירים מעין כתם, על שם המדורג. אם  יש לכם רישום כזה, חשוב להיעזר באיש מקצוע מומחה לשיפור דירוג האשראי שלכם.

 

מה גובה הדירוג הנחשב כטוב?

דירוגי אשראי מתבטאים בדרך כלל כציונים מספריים, כאשר ציונים גבוהים יותר מעידים על רמת אשראי טובה יותר. דגמי וטווחי הניקוד הספציפיים עשויים להשתנות לפי המדינה ולשכת האשראי המדרגת. בארצות הברית, למשל, מודל ניקוד האשראי הנפוץ ביותר הוא ציון FICO, שנע בין 300 ל-850. בישראל השיטה גם היא דומה והדירוג ינוע בטווח של עד 1,000 נקודות.

 

להלן פירוט כללי של טווחי הממוצע של דירוגי אשראי במגוון שיטות החישוב:

300-579: גרוע, יגיע בצבע אדום

580-669: סביר, יהיה בצבע כתום

670-739: טוב, יהיה בצבע צהוב

740-799: טוב מאוד, יהיה בצבע ירוק בהיר

800-850: מעולה, יהיה בצבע ירוק כהה

 

איך הדירוג משפיע על המצב הכלכלי?

דירוג אשראי גבוה יותר מגביר את הסבירות לקבלת אשראי בתנאים נוחים, כגון שיעורי ריבית נמוכים יותר. מאידך, דירוג אשראי נמוך יותר עלול לגרום לריביות גבוהות יותרו קושי בקבלת אשראי. ניטור קבוע של דוח האשראי ונקיטת צעדים לשמירה או שיפור של כושר האשראי חיוניים לניהול רווחה פיננסית.

 

מי שחשוב לו לקבל הלוואות בתנאים נוחים, יפעל למען הסדרת דירוג האשראי שלו. גם אם יש לכם דירוג אשראי לא ממש גבוה, אתם יכולים לפנות לאנשי המקצוע הנכונים שיסייעו לכם לשפר את המצב.

דירוג אשראי bdi - המדריך
דירוג אשראי bdi – המדריך
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?