מהו דירוג אשראי טוב

מהו דירוג אשראי טוב

דירוג אשראי מאפשר לקבל תמונת מצב כלכלית ובתרגום חופשי "איך הבנק רואה את המצב הכלכלי שלי". ככל שתהיו עם דירוג אשראי גבוה יותר, כך גם בעיני הבנק תחשבו כלקוחות מועדפים ותוכלו לקבל הלוואות בתנאים נוחים. דירוג אשראי נמוך, יצביע על התנהלות כלכלית כושלת וממילא הסיכוי לקבל סירוב הלוואה יגדל.

 

מהו בכלל דירוג אשראי?

דירוג אשראי הוא ייצוג מספרי של כושר האשראי של אדם או עסק. זה משקף את הסבירות שהמדורג יצליח לעמוד בהחזרי הלוואות בזמן, בהתבסס על היסטוריית אשראי, התנהגות פיננסית וגורמים אחרים. דירוג אשראי גבוה יותר מצביע על סיכון אשראי נמוך יותר, מה שמקל על הזכאות לקבלת הלוואות ולהבטיח ריביות נוחות יותר.

 

איך דירוג האשראי יכול להשפיע על המצב הכלכלי?

דירוג אשראי יכול להשפיע באופן משמעותי על המצב הפיננסי של המדורג, בין אם מדובר באדם פרטי או בדירוג אשראי לעסק. ההשפעה יכולה להיות במגוון דרכים:

 

אפשרויות אשראי מגוונות:

דירוג אשראי גבוה יותר, מגדיל את הסבירות לאישור הלוואות, כרטיסי אשראי וקבלת אשראי. הדירוג מספק גישה למגוון רחב יותר של אפשרויות פיננסיות.

 

שיעורי ריבית נמוכים:

דירוג אשראי טוב מביא לרוב לריבית נמוכה יותר בהלוואות וכרטיסי אשראי. אנשים עם ציוני אשראי גבוהים יותר נחשבים לבעלי סיכון אשראי נמוך יותר, וממילא גופי מימון שמזהים זאת, יציעו להם הלוואות בתנאים נוחים יותר.

 

אישור הלוואה:

גופי המימון משתמשים בדירוג האשראי כדי להעריך את הסיכון בהלוואות כספים. דירוג אשראי גבוה יותר מגדיל את סיכויי אישור ההלוואה, בעוד שדירוג נמוך יותר עלול להוביל לדחייה או לאישור בתנאים פחות נוחים.

 

הזדמנויות תעסוקה:

בתעשיות מסוימות, מעסיקים עשויים לבדוק דוחות אשראי כחלק מתהליך הגיוס. למרות שלא נהוג באופן אוניברסלי לבדוק זאת, דירוג אשראי גרוע עלול להשפיע על סיכויי העבודה בדרג הבכיר.

 

חוזה שכירות:

בעלי דירות עשויים להשתמש בדירוגי אשראי כדי להעריך את האחריות הפיננסית של שוכרים פוטנציאליים. דירוג אשראי גבוה יותר עשוי להקל על מציאת דיור להשכרה. אף אחד לא רוצה להסתבך עם שוכר שלא מצליח לעמוד בהתחייבויותיו החודשיות ולכן, לאחרונה יותר ויותר משכירים בודקים את דירוג האשראי לפני החתימה על החוזה.

איך יודעים מהו דירוג אשראי טוב?

בסופו של דבר, כל אחד יכול להנפיק לעצמו את דו"ח דירוג האשראי האישי שלו דרך אחת מלשכות האשראי. לצורך כך תוכלו להיכנס לאתר לשכת האשראי ולהנפיק באופן דיגיטלי את הדו"ח האישי שלכם לאחר אימות נתונים אישיים. אחת לשנה הנפקת הדו"ח היא חינמית וגם אם הנפקתם בשנה האחרונה את הדו"ח שלכם, לפני לקיחת הלוואה משמעותית כדאי לבדוק שוב את דירוג האשראי האישי. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו מקבל סירוב להלוואה רק בגלל דירוג אשראי שהיה ניתן לסדר ולשפר בטרם עת.

 

דירוג אשראי טוב נקבע ככזה בהתאם לגובה הנקודות:

  • דירוג בצבע אדום מתחת ל-579 נקודות, יצביע על התנהלות כלכלית לא תקינה והמצב יצריך שיפור מיידי.
  • דירוג בצבע כתום בין 580 ל-669 מצביע על מצב מצריך שיפור אך סביר יחסית.
  • דירוג בצבע צהוב יהיה כאשר הניקוד טוב יותר והוא נע בין 670 ל-739
  • דירוג מעל 740 נקודות יצביע על מצב טוב מאוד והוא יגיע בצבע ירוק, צבע ירוק בהיר יצביע על דירוג טוב מאוד, בעוד שצבע ירוק כהה יצביע על דירוג מצוין.

 

בסופו של דבר

שמירה על דירוג אשראי חיובי היא קריטית. ניטור שוטף של דוחות אשראי, ביצוע תשלומים בזמן, ואחריות לגבי האשראי יכולים לעזור לשפר ולשמור על מצב אשראי טוב, ולהשפיע לטובה על היבטים שונים של מצבו הפיננסי של האדם כפי שסיכמנו כאן.

מהו דירוג אשראי טוב

רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?