בדיקת דירוג האשראי שלי בבנק ישראל

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > בדיקת דירוג האשראי שלי בבנק ישראל

מאז שנת 2019 כל אחד יכול לקבל את המידע על דירוג האשראי שלו. על פי חוק נתוני האשראי, בנק ישראל מרכז מערכת נתונים האוגרת את המידע המועבר אליה באופן שוטף על ידי הגופים הפיננסיים בישראל. הנתונים מועברים ללשכות אשראי שמונו לכך על ידי משרד האוצר והן אחראיות לדרג את הנתונים ולבנות פרופיל פיננסי לכל אזרח ישראלי – מה שמכונה דירוג אשראי. איך תתבצע בדיקת דירוג האשראי שלי בבנק ישראל? ריכזנו כאן מידע בנושא. על כל שאלה נוספת, כדאי שתכתבו לנו. נשמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם מענה מדויק לכם.

 

מה זה דירוג אשראי?

דירוג האשראי הוא הציון שקיבלתם על התנהלותכם הפיננסית. את הדירוג מחשבות לשכות האשראי ולכל אזרח ישראלי יהיו 3 דירוגים, כמספר לשכות האשראי הקיימות. חשוב לציין כי שיטות החישוב הן אמנם שונות, אך בגלל שהנתונים לחישוב זהים, הדירוגים יהיו דומים מאוד ופעמם רבות הדירוג יהיה חופף באופן מדויק, כך שאין יתרון לבדוק את דירוג האשראי בכל אחת מהלשכות ובדיקת הדירוג באחת מלשכות האשראי יכולה בהחלט להספיק.

 

איפה בודקים את דירוג האשראי?

כדי לדעת מה דירוג האשראי שלכם, יהיה עליכם להיכנס לאתר אחת מלשכות האשראי.

לשכות האשראי הן:

  • קו מנחה
  • BDI
  • D&B

אם ניתן לבצע בדיקת דירוג האשראי שלי בבנק ישראל?

בבנק ישראל נוכל לקבל מידע על נתוני האשראי שהביאו לדירוג להיות כמו שהוא. את דו"ח נתוני האשראי תוכלו לקבל לאחר כניסה לאתר בנק ישראל באזור האישי. ההנפקה היא פשוטה והמידע שהדו"ח יכלול יסקור את הנתונים הפיננסיים שלכם וישקף את תמונת המצב הקיימת. דו"ח זה מאפשר ייעול של המצב הפיננסי בקלות. אך גם כאן ההמלצה היא להיעזר באיש מקצוע שיתן ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, עד לשיקום כלכלי מלא.

 

בנק ישראל מצידו מעודכן לאורך כל הדרך בדירוג האשראי שלכם. ברגע שתרצו ליטול הלוואה מבנק או כל גוף פיננסי אחר, תצטרכו לחתום על הרשאה לעיון בדו"ח דירוג האשראי שלכם. כיום מרבית חברות המימון והבנקים מתנות את ההלוואות המוצעות על ידן בבדיקת דירוג האשראי. כך הן מצמצמות את הסיכון הנלווה למתן הלוואות. אך הלקוחות המתנהלים בצורה לא נכונה כלכלית עלולים למצוא את עצמם מסורבי הלוואה ובמקרים רבים מקבלים הלוואה יקרה במיוחד.

 

איך משפרים את דירוג האשראי?

גם אם גיליתם שיש לכם דירוג אשראי נמוך, כדאי שתדעו שיש איך לפתור את העניין ולשפר את דירוג האשראי. ניתן לעשות זאת באופן עצמאי או להיעזר באיש מקצוע שיביא לתוצאות טובות יותר ויכוון לאורך כל התהליך.

  • הדבר הראשון יהיה לבדוק את ההתנהלות הכלכלית ולשפר אותה, להתחיל לעמוד בהתחייבויות תשלום, זמני פירעון וניהול חובות.
  • אל תמהרו לבצע מחיקת נתוני אשראי שידועה ככזו שיכולה לשפר את דירוג האשראי, אך לאמיתו של דבר היא מוחקת לצד הנתונים השליליים, גם את הנתונים החיוביים, מה שמוחק את כל היסטוריית האשראי ובכך היחס למדורג הופך לחשדני בהרבה. הגופים הפיננסיים מבינים שללווה כזה יש מה להסתיר. הוא לא היה מוחק את הדירוג ללא סיבה…
  • בדקו את דו"ח נתוני האשראי ועברו שורה אחר שורה לאיתור נתונים המצריכים שינוי. זו גם הזדמנות לבדוק אם לא חלו טעויות בדו"ח נתוני האשראי. אם גיליתם טעות כזו, תוכלו להגיש בקשה ללשכת האשראי לצורך תיקון רישום שגוי. הבקשה תועבר לבחינה ואם היא תימצא כצודקת, תראו שינוי מיידי.
  • אם אתם מזהים תקופות של עומס כלכלי בו אתם מגלים שקשה לכם לעמוד בהתחייבויות, בדקו אפשרות להטמעת פתרונות שונים כמו פריסת תשלומים ארוכה יותר, הגדלת מסגרת אשראי וכו.
בדיקת דירוג האשראי שלי בבנק ישראל
בדיקת דירוג האשראי שלי בבנק ישראל
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?