מהו דירוג האשראי האישי שלכם ואיך אפשר לתקן אותו

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > מהו דירוג האשראי האישי שלכם ואיך אפשר לתקן אותו

לכל אחד מאיתנו יש דירוג אשראי המשקף את מצבו הפיננסי בעיני הגופים הפיננסיים בארץ. איך תוכלו לדעת מהו דירוג האשראי האישי שלכם ואיך אפשר לתקן אותו? על כך ריכזנו כאן מידע.

 

מהו דירוג אשראי?

לפני שנתחיל חשוב להבין את משמעות הדירוג. מדובר במעין ציון הניתן לכל אזרח ישראל על התנהלותו הכלכלית. ככל שמדובר באדם המתנהל נכון כלכלית, הוא יזכה לדירוג גבוה יותר. בדירוג מתבטא בנקודות כשהמקסימום הוא 1,000 נקודות. ככל שהניקוד יהיה נמוך יותר הוא יצביע על התנהלות פיננסית חמורה יותר וכן להפך, ניקוד גבוה = התנהלות תקינה. המעניין הוא שכדי לקבל דירוג נמוך לא צריכים להיות מומחים גדולים… דירוג כזה מקבלים גם אנשים המשתכרים משכורות עתק שרק בגלל חוסר מודעות לעניין הגיעו לדירוג נמוך המקשה עליהם לקבל מימון והלוואות בנקאיות בתנאים טובים.

 

למה חשוב לשמור על דירוג אשראי גבוה?

הדירוג מצביע בסופו של דבר על המצב הכלכלי של האדם בעיני הגופים הפיננסיים. כל פעולה פיננסית שאתם מבצעים בחשבון הבנק שלכם או דרך חברה פיננסית אחרת, מדווחת למערכת נתוני אשראי שהוקמה על ידי משרד האוצר. כך ברגע שתפנו לבנק או לכל גוף מימון אחר בבקשה לקבלת מימון, הוא ירצה לבדוק את רמת הסיכון הנלווה למתן הלוואה שכזו ואחד הדברים שהוא יבדוק לצורך כך הוא דו"ח דירוג האשראי שלכם. אם הדירוג יהיה נמוך, הסיכוי לקבל סירוב להלוואה הוא גבוה. במקרים מסויימים ההלוואה מאושרת, אך בתנאי ריבית יקרה ופחות משתלמת ללווה. מה עושים לשינוי המצב? יש מה לעשות ויש איך לשפר דירוג אשראי שלילי (כשהוא יעמוד על מספר נמוך הוא יכונה שלילי ודירוג טוב יהיה חיובי).

 

איך אפשר לתקן דירוג אשראי שלילי?

לפני הכל עליכם לאסוף את הנתונים ולבדוק מהו דירוג האשראי שלכם. האם מדובר בדירוג גבוה? נמוך? בשלב זה יהיה עליכם לפנות ללשכת אשראי לקבלת דו"ח דירוג האשראי שלכם – אם תבחרו לעבוד באופן עצמאי. אם תבחרו לקבל ליווי של אנשי מקצוע יהיה כדאי שתפנו אלינו, צוות קרדיט קלין יבדוק עבורכם את נתוני האשראי לצד דירגו האשראי שיתקבל וינהל את התהליך בצורה יעילה לטובתכם.

 

מיפוי הנתונים – דו"ח נתוני אשראי

לאחר שיש לכם את הדו"ח ואתם רואים שאכן, יש דירוג נמוך ממה שחשבתם שתקבלו, הגיע הזמן למפות את הנתונים ולבדוק שורה אחר שורה. ההמלצה היא להיכנס לאתר בנק ישראל באזור האישי ולהנפיק דו"ח נתוני אשראי בו מופיעים כל נתוני האשראי עליהם הדירוג מתבסס. מה שאתם צריכים לעשות זה לעבור על הנתונים ולוודא שמדובר בנתונים נכונים. זה גם הזמן לבדוק אם יש מקום לשיפור. האם נדובר בנתון שלילי שניתן לשנות להבא? כאן צריך מיפוי עמוק של המצב הפיננסי. כמה הוצאות יש לעומת הכנסות. האם יש צורך בהגדלת ההכנסות ואולי בכלל צריך רק לחאד מספר הלוואות להלוואה אחת שתגדיל את היכולת הכלכלית? מדובר בשיעורי בית לא פשוטים. אבל הם אפשריים בהחלט.

 

תיקון רישום שגוי

אם מצאתם טעות בנתוני האשראי תוכלו להגיש בקשה בצירוף אסמכתאות נדרשות לתיקון הרישום השגוי ללשכת האשראי הקובעת את הדירוג. אם בחרתם ליווי מקצועי בתהליך, איש המקצוע יעשה זאת עבורכם במיומנות וביעילות.

 

מחיקת נתונים – לא מומלץ!

ישנה אופציה למחוק נתוני אשראי ובכך למחוק את ההיסטוריה ה"שחורה". הבעיה היא שיחד עם הנתונים השליליים ימחקו גם הנתונים החיוביים. וחבל. אופציה זו מתאימה למקרים מורכבים בהם אין דרך מוצא אחרת וגם לאחריה חייבים להתמיד בתוכנית שיקום כלכלית.

מהו דירוג האשראי האישי שלכם ואיך אפשר לתקן אותו
מהו דירוג האשראי האישי שלכם ואיך אפשר לתקן אותו
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?