איך אני יכול לדעת מה דירוג האשראי שלי?

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > איך אני יכול לדעת מה דירוג האשראי שלי?

כל אחד רוצה לדעת מה דירוג האשראי  שלו אומר על המצב הפיננסי שלו. ואכן, זה אפשרי. דירוג האשראי משקף את המצב הפיננסי של האזרח המדורג וכך נמנעות אפליות אשראי וסירובים למימון אשראי. אך אין ספק כי בעקבות הדירוגים, יש לא מעט אנשים ש"מפסידים". הם כבר לא יכולים לקבל הלוואה בקלות רבה כבעבר. גוף המימון אליו הם פונים בודק את הנתונים, מגלה כי דירוג האשראי שלהם נמוך וכך הוא מתמחר את ההלוואה בהתאם או אפילו מסרב לאשר אותה במקרים מסוימים. זו הסיבה בשלה עורכים בדיקת דירוג אשראי לשיפור המצב עוד לפני לקיחת ההלוואה. כאן נענה על השאלה: איך אני יכול לדעת מה דירוג האשראי שלי? על כל שאלה נוספת בנושא, כדאי שתכתבו לנו. נשמח להנגיש לכם מידע בנושא המדויק למצב שלכם. שלכם, צוות קרדיט קלין.

איך אני יכול לדעת מה דירוג האשראי שלי – אל מי לפנות?

כדי לתת תשובה לשאלה, חשוב להבין את הלך הדברים: 

  • אנחנו (האזרחים תושבי ישראל) מבצעים פעולות פיננסיות בחשבונות הבנק שלנו / קופות הגמל / חברות הביטוח ומוסדות ציבוריים.
  • המידע מדווח למערכת נתוני האשראי שהוקמה על ידי בנק ישראל בפיקוח משרד האוצר
  • גישה למערכת יש ל-3 לשכות אשראי שתפקידן הוא לדרג את מצבם הפיננסי של כל תושב ישראלי. הדירוג מתבצע באופן פרטני, לכל מספר זהות, בנוסף לדירוג כללי של כל אזרחי ישראל יחד (מה שמשמש ככלי עזר לקבלת החלטות ומשקף את מצבם הפיננסי של תושבי ישראל).
  • כל לשכת אשראי מדרגת את רמת ההתנהלות הכלכלית של כל אזרח ישראלי בהתאם לנתונים שהיא מקבלת במאגר הנתונים אליו יש לה גישה, וכך נבנה פרופיל פיננסי – דירוג אשראי.

כדי לקבל תמונת מצב של דירוג האשראי שלכם, יהיה עליכם לפנות לאחת מלשכות האשראי ולהזמין דו"ח דירוג אשראי.

מי הן 3 לשכות האשראי?

בישראל זכו במכרז לדירוג אשראי 3 לשכות אשראי:

  1. לשכת קו מנחה
  2. לשכת דן אנד ברדסטריט
  3. לשכת bdi

לכל אחת מהן יש אמצעים דיגיטליים דרכם תוכלו לקבל את דירוג האשראי שהן חישבו. אחת לשנה הנפקת הדו"ח היא חינמית. 

מה דירוג האשראי אומר עלי?

הזמנת דו"ח דירוג אשראי היא לא פעולה מורכבת. בסך הכל תצטרכו להיכנס לאתר אחת מלשכות האשראי ולהזמין דו"ח אישי עבורכם. הדו"ח ישקף את מצב התנהלותכם הכלכלית. אם יש לכם חובות רבים והתחייבויות שאתם לא מצליחים לעמוד בהם, דירוג האשראי שלכם ישקף את המצב והוא יהיה נמוך. התנהלות כלכלית יעילה, תשתקף דרך דירוג אשראי גבוה. חשוב ללשים לב לדירוג האשראי ולמשמעות שלו. יכול להיות אדם שמכניס עשרות אלפי שקלים בחודש וההכנסה שלו היא גבוהה ביחס לממוצע, אבל הוא לא מתנהל נכון כלכלית והוא משלם התחייבויות אחרי הזמן, גם במצב כזה למרות שיש לו הכנסה גבוהה, הדירוג שלו לא יהיה גבוה… וזו רק דוגמא.

למה חשוב לשמור על דירוג אשראי גבוה?

כאשר גוף מימון מקבל בקשה להלוואה, הוא פונה לבדוק את דירוג האשראי של מבקש ההלוואה. כך הוא מעריך את הסיכון הנלווה למתן ההלוואה. כל עוד והדירוג נמוך, הוא יתמחר את ההלוואה במחיר גבוה ובמקרים קיצוניים הוא יסרב לאשר את ההלוואה. מה עושים כדי לא להגיע למצב כזה? בודקים את דירוג האשראי מראש, מודעים למצב ומשפרים אותו ככל הניתן. תוכלו לייעל את תהליך שיפור הדירוג שלכם באמצעות צוות קרדיט קלין שצבר מומחיות בעניין.

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצו כאן

רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?