הזמנת דוח נתוני אשראי - קבלת מידע על דירוג אשראי

הזמנת דוח נתוני אשראי – קבלת מידע על דירוג אשראי

קרדיט קלין > מאמרים וכתבות > שיפור דירוג אשראי > הזמנת דוח נתוני אשראי – קבלת מידע על דירוג אשראי

כל אזרח ישראלי צובר לעצמו נתוני אשראי. על בסיס אותם הנתונים, לשכות האשראי קובעות את דירוג האשראי שלכם בסופו של דבר. איך מבצעים הזמנת דו"ח נתוני אשראי ואיך מקבלים מידע על דירוג האשראי האישי. ריכזנו כאן מידע בנושא. על כל שאלה בנושא, כדאי שתכתבו לנו, נשמח לעמוד לשירותכם, שלכם, צוות קרדיט קלין, מומחים בשיפור וניקוי דירוגי אשראי. הזמנת דו"ח נתוני אשראי – קבלת מידע על דירוג אשראי, התחלנו.

לפני הכל, מה זה נתוני אשראי?

על פי חוק נתוני האשראי המעודכן, הפעולות הפיננסיות של כל אזרחי ישראל מצטברות ומדווחות על ידי הגופים הפיננסים לבנק ישראל המנהל את מאגר המידע בנושא – מערכת נתוני אשראי. המערכת כוללת את המידע הפיננסי על כל אזרחי ישראל ומשכך היא גם לא נגישה לציבור. כל אזרח יכול להתעדכן בנתונים שהצטברו על שמו דרך דו"ח נתוני האשראי שלו. את הדו"ח ניתן להנפיק דרך האזור האישי באתר בנק ישראל. הזמנת דו"ח נתוני אשראי היא פשוטה וניתן לבצע אותה גם דרך הטלפון, למי שאין גישה לאינטרנט בקלות.

מה כוללים נתוני האשראי?

נתוני האשראי כוללים את כל הפעולות הפיננסיות שביצעתם בעשר השנים האחרונות. נתוני האשראי שלכם יכללו:

  • מידע על עמידה בהתחייבויות תשלום כמו צ'קים, הוראות קבע וכרטיסי אשראי.
  • מידע על מסגרות האשראי הקיימות
  • פירוט בקשות האשראי של בעל הנתונים.
  • היסטוריית אשראי – מצב החובות, היסטוריית התשלומים, חובות וצווי עיקול קיימים.

אם חזר לכם צ'ק, הבנק ידווח על כך במסגרת הדיווחים השוטפים שלו לבנק ישראל ובנתונים שלכם יופיע גם הנתון – אי כיבוד המחאה. כעל נתון נשמר. שילמתם בזמן? הנתון החיובי הזה גם הוא נשמר… יש נתונים חיוביים ויש נתונים שליליים. כולנו רוצים להרבות בנתונים חיוביים. אבל מה עושים כשדו"ח נתוני האשראי מלא בנתונים שליליים?

מהי ההשפעה של הנתונים השליליים?

בסופו של דבר, כל נתון אשראי משפיע על הפרופיל הפיננסי של בעליו. מערכת נתוני האשראי מנוהלת על ידי בנק ישראל, יש שלוש לשכות אשראי להן יש גישה לנתונים ותפקידן הוא לבנות פרופיל פיננסי על כל אזרח ישראלי. מה זה אומר? על בסיס דו"ח נתוני האשראי שלכם, הם יחשבו את הפרופיל הפיננסי שלכם וידרגו אתכם מבחינה פיננסית. לשכות האשראי מעניקות מעין ציון על ההתנהלות הפיננסית לכל אזרח בעל היסטוריית אשראי. כך כל אזרח מקבל דירוג אשראי בהתאם להתנהלותו הפיננסית ולנתונים שהצטברו על שמו. כך יוצא שמי שיש לו נתוני אשראי שליליים, מקבל דירוג פחות טוב. הרי ההתנהלות הכלכלית שלו לא ממש טובה…

איך יודעים מהו דירוג האשראי האישי?

כל אחד יכול לקבל את המידע הפיננסי האישי שלו. את דירוגי האשראי קובעות לשכות האשראי וממילא, כדי לקבל את דו"ח דירוג האשראי שלכם, יהיה עליכם לפנות לאחת מלשכות האשראי לקבלת דירוג (פנייה כזו מתבצעת באופן מקוון ויעיל). דירוג האשראי מצביע על הפרופיל הפיננסי שנבנה על שימכם בהתאם לנתונים שהצטברו על שימכם. אם גיליתם שהדירוג הוא לא כמו שחשבתם. תוכלו לבדוק זאת ולהזמין דו"ח נתוני אשראי.

הזמנת דו"ח נתוני אשראי לצורך קבלת מידע על דירוג אשראי

כדי להבין מה עומד מאחורי דירוג האשראי, מזמינים דו"ח נתונים ובודקים נתון אחר נתון. האם הוא נכון? האם יש מקום לשיפור המצב? מה כדאי לשנות וכו'. לפעמים טעויות מתגלות בדו"ח הנתונים ואז יש מקום לפנות ללשכת האשראי בבקשה לתיקון המידע השגוי. יש גם מקרים בהם הנתונים הם כל כך שליליים, שההמלצה היא לקחת ליווי מקצועי לשיקום הדירוג.

לפרטים ויצירת קשר 

הזמנת דוח נתוני אשראי - קבלת מידע על דירוג אשראי
הזמנת דוח נתוני אשראי – קבלת מידע על דירוג אשראי
רמי קוסטוקובסקי

רמי קוסטוקובסקי

מומחה בתחום הפיננסי מעל 12 שנה. מייסד ובעלים של חברת קרדיט קלין, החברה הגדולה והוותיקה בישראל בתחום ה-BDI ושיפור דירוג אשראי. עזרתי כבר למעל 20 אלף לקוחות לצאת לחופש כלכלי. ביניהם בעלי עסקים ואנשים פרטיים, בעזרת תכניות ליווי וסיוע של התנהלות כלכלית נכונה בשיטה מנצחת.

סגור לתגובות.

פתח צ'אט
פנו אלינו
שלום, מתעניין לגבי שיפור נתוני אשראי?